Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma |
Autor |
Zpráva |
re5pekt
Založen: 25.10.2007 Příspěvky: 15 Bydliště: ostrava
|
Zaslal: út leden 29, 2008 5:55 pm Předmět: HYPNOZA (Vyskoušel někdo tuto metodu,pomohla mu?) |
|
|
pisněte jestli se nekdo léčil touto metodou a jestli mu pomohla ale opravdu hypnoza ne zadne relaxace a meditace. |
|
Návrat nahoru |
|
 |
ico
Založen: 18.1.2007 Příspěvky: 192 Bydliště: Bratislava
|
Zaslal: út leden 29, 2008 6:40 pm Předmět: |
|
|
Ja som bol v nemocnici na niecom co volali hypnoza. Na sedeni s doktorkou mi pichli nejaku injekciu a potom som uz nevedel co sa dialo. Ale nepomohlo to vobec |
|
Návrat nahoru |
|
 |
švéd
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 4 Bydliště: Rakovník
|
Zaslal: ne únor 03, 2008 10:46 pm Předmět: |
|
|
V 18 letech jsem necelé dva měsíce docházel každé 2 týdny k p. Zíkovi (prý přední český hypnotizér, 500 kč za jedno cca hodinové sezení), vzal jsem to jako jednu z posledních "doktorských" metod léčby koktavosti. Nevím, jestli jsem "nezhypnotizovatelný", nedokázal mě do stavu hypnózy plně dostat nebo... whatever, ale celé to zkrátka bylo bez jakéhokoli efektu:(
(stejně jako další "léčby" - návštěvy u logopedů, léčitelů, homeopatů, specialistů např. na páteř, týdenní pobyt v logocentru v brně a další... ) |
|
Návrat nahoru |
|
 |
gogo
Založen: 3.1.2009 Příspěvky: 211
|
Zaslal: po září 23, 2013 9:15 am Předmět: |
|
|
Už nikdo nezkoušel hypnozu? Určitě ještě někdo jo  |
|
Návrat nahoru |
|
 |
gogo
Založen: 3.1.2009 Příspěvky: 211
|
Zaslal: po září 23, 2013 9:57 am Předmět: |
|
|
Dobrý den nebo ahoj švéde
Mohl bych se zeptat ohledně hypnozi u pana Zíky. Chtěl bych jí totiž také podstoupit a chtěl bych se zeptat proč to u tebe nevyšlo? Protože tě nedokázal zhypnotizovat a nebo to prostě nefunguje i v té hypnoze?
Děkuji za odpověď
Gogo
Naposledy upravil gogo dne po září 23, 2013 3:00 pm, celkově upraveno 1 krát. |
|
Návrat nahoru |
|
 |
švéd
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 4 Bydliště: Rakovník
|
Zaslal: po září 23, 2013 11:46 am Předmět: |
|
|
Ahoj gogo,
dodnes si nejsem jistý, proč u mě hypnóza nezabrala. Pravděpodobně to bude mojí slabou hypnobilitou (tzn. nejsem schopný se pohroužit do opravdu hluboké hypnózy). Ale upřímně - i kdybych byl hypnobilní mnohem více, nemyslím si, že by mi hypnóza pomohla. Ze zkušenosti mé i mých koktavých známých - neexistuje žádná zázračná pilulka nebo lékařská procedura, která by nás koktavosti jednoduše a rychle zbavila.
Co mě nejvíce pomohlo (víc než všechny návštěvy lékařů dohromady) bylo paradoxně přestat se snažit nekoktat! Nebojovat s koktavostí, ale naopak koktat úplně otevřeně a přiznaně (= hlavně se nesnažit jí skrývat!!!). Tzn méně stresu, tzn méně tlaku v ústech, tzn menší záseky... najednou jsem zjistil že se mi podařilo z toho šílenýho bludnýho kruhu (strach se zakoktání > více koktání > více strachu se zakoktání > více koktání > atd..) dostat ven. Ano, koktám pořád, ale už to pro mě osobně prostě není takový problém a tak i dle mých známých koktám mnohem lehčeji a méně.
Hodně jsem se při mé autoterapii řídil pravidly z knihy Svépomocný program při koktavosti od Malcolma Frasera; i kdyby nic jiného, pomohla mi se s mojí koktavostí smířit a bez problémů s ní žít. Kdybys měl o knihu zájem a nedařilo se ti jí sehnat, dej vědět, můžem se dohodnout na nějaké dlouhodobější zápujčce.
Hodně štěstí a pevné nervy!
Švéd |
|
Návrat nahoru |
|
 |
gogo
Založen: 3.1.2009 Příspěvky: 211
|
Zaslal: po září 23, 2013 2:58 pm Předmět: |
|
|
Děkuji za odpověď Já jsem se spletl, já chtěl ten příspěvek nahoře napsat do soukromých zpráv a přitom jsem to poslal sem, ale tak aspoň, se poučí i ostatní )
Ale zase by třeba pomocí hypnozi třeba šlo zjistit jak se to přihodilo, že by jako třeba mozek vydal svědectví, že se třeba dítě něčeho ve jednom roce leklo, když bylo malé a třeba to ten člověk ani v dospělosti nemusí vědět. Pokud by to teda hypnoza umožnila, moc o ní nevím, tak jen spekuluju Třeba jako v pořadu Zázraky přírody z 21.9.2013, kdy se moderátor Kořen nechal uspat a hypnotizér mu v hypnoze řekl, že nezná číslo 3 a on když se pak probral a počítal, tak nikdy neřekl číslo 3, ani když se ho zeptal, kolik je 2 a 1, tak nevěděl  |
|
Návrat nahoru |
|
 |
švéd
Založen: 2.9.2007 Příspěvky: 4 Bydliště: Rakovník
|
Zaslal: pá září 27, 2013 3:28 pm Předmět: |
|
|
Přesně s tímhle jsem i já pana Zíku vyhledal. Je otázka, jestli by to zjištění koktavost opravdu vyléčilo - vím, že se to nejen v souvislosti s koktavostí probírá (najít a znovuprožít ten "startovací" moment), ale osobně ani zprostředkovaně neznám nikoho, komu by to opravdu pomohlo... Ale třeba budeš mít víc štěstí než já  |
|
Návrat nahoru |
|
 |
|