Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Drsné zážitky - podilme se o ni

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chachlt



Založen: 22.6.2006
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út srpen 08, 2006 2:57 pm    Předmět: Drsné zážitky - podělme se o ni Citovat

Myslím, že by nebylo špatné se navzájem podělit i o fakt drsné zážitky způsobené třeba jinými lidmi. těmi lidmi, kteří asi nestojí za to, abychom je řešili, těmi, kteří by nám mohli hodně ublížit, kdybychom neviděli, že takoví lidé jsou spíše výjimkou.
Takže: přidám svou první kapku do mlýna. měl jsem přítelkyni, neklapalo to, ale ne kvůli řeči. Byly to jiné věci a zapla?pánbuh už je to prye (rozchod). V jedné hádce mi řekla něco v tomto smyslu: "Jesli si myslím, že se mnou chodí, protože jako budu nějaký uspišný a budem se mít dobře, tak se pletu, protože to, co mám je pěkně hnusná vada. někdy že neseženu žádnou dobrou práci, protože u každého pohovoru si jen všichni za?ukají na eelo a práci samozřejmě nedostanu." Domnívám se, že některé věci se ani v afektu neříkají, jedná se o podpásovky. Od té chvíle jsem si jí přestal vážit a viděl jsem, že bude konec (o když to ještě trvalo). Dnes taky vím, že neměla pravdu. Znám člověka, co koktá mnohem víc než já (skoro neoejne slovo normálně) a v práci (docela komunikativní) je celkem úspěšný a dotáhl to na šéfa divize v jedné firmě. I já jsem v zamisntání poměrně úspěšný a neúspěchy, co taky mám přieítám hlavně jiným vlastnostem, kterými oplývám, nikoli koktavosti (i když jak víme, i osobnost je velmi koktavostí formována).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renata



Založen: 28.6.2006
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st srpen 09, 2006 2:02 pm    Předmět: Citovat

Tak to muselo být drsný! To je opravdu podpásovka, když ti ten nejbližší člověk tohle řekne. Brrrr....to muselo bolet. Sad Klobouk dolu teda, že jsi to takhle poešel. Mi osobně by tohle asi zdrtělo...

Máš rozhodně pravdu v tom, že tato vada není důvodem, abychom to nedotáhli co nejdál. Vždyt prý Einštain (pardon, nevím jak se to píše) nebo Abraham Lincoln, prezident prý koktali. Také Mojžíš z bible, ten rozdilil rudé mooe atd....také myslím poradce prezidenta zvládl vadu řeči a jiní.....

Opravdu nám brání spíš jiné vlastnosti. Nejčastiji malé sebevědomí a strach. Pokud bychom překonali toto, tak se nám otevírají dveře, kde omezení už nejsou kam to dotáhnout.

přidám malý příspěvek, kdy např. u dětí se to někdy zvrtne ohledně řeči...kdy si dělají legraci a opakují moje koktání a smějí se tomu. Pak se začnu smát i já a to asi vyřeší celý problém. člověk si musí udržet smích, jinak by to psychicky nezvládl. Oni to nemyslí zle, jen to přirozeni zní uším vtipni.

R.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne srpen 20, 2006 9:04 am    Předmět: Citovat

ahoj...jo..frsnej příběh...,ale aspon si hned poznal s kym chodíš....
Na mi to holka taky párkrát vytáhla,ikdyž né tak drsni........
Na druhou stranu jsem se dozviděl,že nějakejm holkám,kamarádkám se to zdálo strašně roztomilý Rolling Eyes což nechápu....,ale na druhou stranu mě to nevadí.
jinak žádné tak drsné zážitky si nevybavuju....vždycky jsem to nějak zakamufloval nebo nedopustil aby k ničemu fakt trapnýmu došlo....
je to tu nějak mrtvý balbutici.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne srpen 20, 2006 7:26 pm    Předmět: Citovat

JJ, takové věci jsou dooost zraoující. Tak gratuluju, že ses s tím vypořádal. Já snad ani tak drsné zážitky nemám. Když někdo jako by zopakuje mé koktání, tak se tomu zasměju a je to hned lepší - uvolní se tím atmosféra. Ale mám-li si vybavit něco drsného, tak to se mi stalo asi asi před dvěma lety na kurzu anglietiny - zrovna jsme diskutovali o americkém humoru a hodnotili ruzné vtipy - byl tam i vtip o koktajícím člověku - a naše lektorka řekla, že tento vtip hodnotit nebudeme, při tom se významni podívala na mi a po ní se na mi podívala celá třída. No prostě drsné Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 7:21 pm    Předmět: Citovat

Nie je to az taky drsny zazitok, ale tak preco to nenapisat. Momentalne prebyvam a pracujem v Manchestri. Musim poznamenat, ze v anglickom jazyku sa zajakavam o dost viacej ako v materinskej reci, lebo tu si neviem najst tolko synonym ako normalne. Naplanoval som si dve ulohy. Ist reklamovat sluchatka, mal som par mesiacov kupenu w810ku a uz sa mi pokazili. Celkom sa to dalo i ked som mal take vacsie pauzy, predavajuca arabskeho povodu mě rozumela co chcem a zasla so mnou za nejakym dalsim kolegom. Tam to bolo este tiez celkom v pohode. Bohuzial mi to nereklamovali a poslali ma za takym pakistancom, kde to mozem lacno zohnat. ked som tam prisiel, nemohla zo mna vist otazka "Have you got" tak som povedal nahlas "fuck" a skusil odznova. Pakistanec v pohode nedal nic znat a potom mi povedal za kolko tie sluchatka maju. Tak som ich vzal. Druha uloha bola si ist vypytat do lekarne masticku na oko, lebo mam na nom naky opuch. Tiez to zo mna nemoholo najprv vist ale potom som sa uz trocha rozhovoril a dosiahol som svojho. Pani farmaceutka bola měla a ochotne mi pomohla. Nakoniec som bol velmi rad, ze som splnil vsetky ulohy a ani to az tak nebolelo Smile. Chcel som sem len napisat trocha pozitivny prispevok Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drobas



Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 10:16 pm    Předmět: Citovat

hodne neprijemna situace...todle by me asi polozilo na hodne dlouho...
(jinak koktalo spousta lidi Marilyn Monroe, angl. kral Jiri VI, Demosthenes, Vergilius, Darwin a mnoho dalsich)
tak ja taky pridam trosku do mlyna...
asi pred 2 roky kdyz sem byl s tatou na dovolene na Korsice a vraceli jsme se domu autobusem (tata pruvodce zajezdu), tak mel trochu upito (oslavoval zdarnej konec zajezdu). No a ja mu neco povidal a on rekl neco v tom smyslu : " pohni trochu, strasne ti to trva nez ze sebe neco dostanes" ...to me docela polozilo v tu chvili...pritom on v mladi mel ten samej problem...ale urcite sem mu to odpustil, protoze vim, ze to nemyslel zle a asi ani nevedel ze to rek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luckyna20



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 10:28 am    Předmět: Citovat

Tak to od něho vážně nebylo pěkné,ale odpouštit se má...zvlášť když je to tvuj otec!určitě toho pak litoval..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drobas



Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 1:21 pm    Předmět: Citovat

nelitoval, protoze o tom ani nevedel mam ten pocit...a prave proto sem to ani nějak moc neresil, proste casto ve stavu opilosti rikame veci kterych bychom potom litovali...

nebo druhy prispevek do pranice...
kdyz sem byl malej, jeste na osmitelym gymplu nekde v 8 tride, dostali jsme novyho ucitele na dejepis, takovyho mladyho sympataka, a kdyz sem jednou na hodine se bavil s kamaradem a proste nedaval sem pozor, tak najednou zarval na celou tridu "neumis mluvit a jeste vyrusujes!"...byl to v tu dobu asi jeho nejlepsi vtip, protoze ostatně to skoro polozilo smichy, ale za todle sem ho jeste dlouhou dobu pak nemel rad, to mi bylo lito co rek....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 8:42 pm    Předmět: Citovat

Smile Jo, to mi také připomíná mé časté vyrušování ve škole. Jenže mně naštěstí nic tak drastického učitel neřekl. Jen mi dal přezdívku "Kecal", která se pak rychle ujala. Sad( No, naštěstí mi dal i přezdívku Rhett, a ta se také ujala Smile)) ať žijí přezdívky! A náš třídní Láia!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luckyna20



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 8:04 pm    Předmět: Citovat

No drobasi,jelikož nepiju,tak nevím jestli člověk řekne v opilosti věci,které by za stoízliva neřekl...Co se týče toho učitele..tak to byl v té době svým způsobem jednání pěkně hnusný!! Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kate



Založen: 20.3.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 5:21 pm    Předmět: Citovat

no asi můj nejhorší zážitek byl ten, kdy sem přišla na novou školu .Tam sem se kvůli koktavosti do sebe úplně uzavřela a nedovedla si s tim poradit. měla sem úplně největší strach něco říct. Samozdoejmi spolužáci neviděli co je se mnou proč se tak straním kolektivu, ale já sem se ho nechtěla stranět, jenom sem nedokázala překonat svůj strach. Mysleli že sem nějáká divná a že se nehodím na tuhle školu a že nepatřím mezi ni, tak mi zaeli šikanovat.To bylo asi to nejhorší co sem kdy za svůj krátký život mohla prožít. Pro koktavého je nejhorší strach z mluvení kdyby nebyl tak by vůbec nekoktal.......

Naposledy upravil kate dne út březen 20, 2007 6:52 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luckyna20



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 6:25 pm    Předmět: Citovat

Ahoj tak šikana je snad to nejhorší co muže dělat člověk druhému,když si neví rady jak se zapojit do kolektivu....pěkně hnusné!!! Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
duda.la



Založen: 23.7.2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 9:58 pm    Předmět: Citovat

cau lidi

Naposledy upravil duda.la dne ne prosinec 04, 2011 6:09 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luckyna20



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2007 7:24 am    Předmět: Citovat

Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Oreme



Založen: 31.7.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Liberec, Zlín

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2007 2:32 pm    Předmět: Citovat

Ahoj! právě jsem se sem zaregistroval a řekl jsem si, že začnu v tomhle topicu. Mám jednu příhodu od zkoušky na ČVUT. Shodou okolností to byla moje první. No, tak abych to neprotahoval...

Vlezl jsem do kanceláře k tomu zkoušejícímu, pozdravil, představěl se, když v tom mi on strikne nakázal ať nejsem nervózní. Chvíli jsem přemýšlel, co se stalo, a pak mi došlo, že jsem se musel někde drobně zadrhnout. Jsem si jistej, že ne moc, protože jsem si toho nevšiml. každopádně mně jeho reakce zaskočila a jak jsem byl takovej zaskočenej, tak jsem se mu to pokusil vysvětlit... samozřejmě, že v tom šoku mě to nešlo dvakrát plynule. Jenže to nejhorší mělo teprve přijít. řekl mi, že jsem prý moc nervózní na to, aby mě zkoušel, a poslal mě přes pul školy, abych si koupil v automatu čaj a uklidnil se. Došlo mi, že tady nemá vysvětlování cenu, ani kdyby bylo naprosto plynulý, a pěkne naštvanej jsem vyšel ze dveří. Nechápavé pohledy mých kolegu studentu. když jsem jim řekl, že si jdu pro čah, snad ani nemusím popisovat. S čajem v ruce jsem se vrátil a pan zkoušejí se nakonec rozhodl, že mi tedy muže zkoušet. No... dostal jsem za jedna, on si myslel, že z něj mají všichni strach a oba jsme byly v podstatě spokojení. Teda já i hodně naštvanej, protože tohle se mi někdy před tim, ani potom, nestalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127