Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Seznam všech dostupných prostředků ZDE!!!

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
0gamer0



Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 7:18 pm    Předmět: Seznam všech dostupných prostředků ZDE!!! Citovat

Zdravím všechny balbutiky, mír s vámi. Myslím že by bylo dobré dostat naše možnosti jak se zbavit našeho problému na jedno místo. Prozačátek začnu tímhle seznamem.

1. týdenní pobyt na klinice - komplexní vyšetření

2. dramatický kroužek

3. skupinová terapie

4. Nová mluva

5. logopedie

6. psychologie, psychyatrie

7. pravidelné dýchání (většina balbutiká dýchá nepravidelně, ale lze se to naučit)

8. pozitivní myšlení - to mi pomohlo asi nejvíc, ale když jsem sám propadám velmi depresivním myšlenkám

9. cvičení pro jazyk - pohyby doprava, doleva, nahoru, dolů atd.

10. joga - zkusit si uvolnit krční čakry (ano, máme je zablokované)

11. kineziologie

12. brigáda kde jenom mluvíte (tu mám třeba já, prodávám brambory u silnice Very Happy )

13. posilování - pokud dobře vypadáte, máte ze sebe lepší pocit a tudíž se vám i líp mluví

14. literatura - (knížky které mi pomohly) - Čtyři dohody (ta mi asi pomohla nejvíc), Nevšední okamžiky. Jakékoli knížky o koktavosti jsou sračky prosím vás lidi nečtěte je! jen vás to donutí na koktavost myslet častěji

15. pivovarské kvasnice (působí pozitivně na nervovou soustavu),Antistress tablets - doplněk stravy, l - tryptophan, lecitin

16. vidět všechny lidi jako bratry a sestry (jedna z věcí co mi taky pomáhá). když prostě uvidím autoritu,pěknou holku,někoho neznámého tak si ho představím jako bratra nebo sestru a nervozita zmizí. bohužel to nefunguje na holku do které jsem se zamiloval, což je důvod mých depresí

17. mluvit pomalým tempem a plynule. vím že je to těžké ale jde to. lepší je pořádně slovo natáhnout než se zakoktnout, časem vám to příjde normální

18. V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ KOKTAVOST NEOBCHÁZET - dokud nepřijmete sami sebe, vaše tělo nepřijme vás a budete koktat dokonce života

19. při vstupu do kolektivu se rovnou přiznejte (já to v prváku na střední neudělal a doteď toho lituju... nastupuju do druháku)

20. vyjádřete svoje emoce i kdybyste je měli vykoktat, když je vám do breku, vyplačte se! já se vyplakal před mámou a ta to řekla babičce a hle! ta mi koupila tu knížku 4 dohody která mi tak pomohla

21. kupte si boxovací pytel abyste ze sebe dostali vztek (to jsem taky udělal Very Happy )

22. vymažte počítač ze svého života, používejte jej jen když to bude nezbytně nutné - tohle je důležité počítač člověka energeticky vysává a čím delší doba strávená na PC tím víc koktáme (teda aspoň podle mých zkušeností)

23. mluvte o tom s lidmi kterým věříte

24. nestarejte se o starosti jiných lidí, zničí vás to. jiní lidé chodí na diskotéky, šukají, kouří, pijou, milují, mluví spolu ale jsou stejní jako my ba i horší jen s tím rozdílem že nekoktají

25. naděje umírá poslední! jsou lidi co se toho zbavili v osmnácti a jsou lidi co se toho zbavili až v padesáti! (i když musím říct že kdybych měl koktat do dvaceti tak se zabiju, neptejte se mě proč)

26. přijmutí sebe sama je polovina úspěchu

27. dělejte to v čem jste dobří (já třeba píšu rapové texty, které se lidem líbí, jsou mi jazyky, mám obchodnického ducha, je toho plno Wink )

Pokud vás napadne něco dalšího, napište to do komentů Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
missha



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po duben 30, 2012 8:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Smile
Ja si myslim, ze uplne stacia body 8 a 18 Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
0gamer0



Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 7:26 pm    Předmět: Citovat

Tak to si možná trochu mimo mísu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
juro92



Založen: 2.11.2011
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava, Slovensko

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2012 1:16 pm    Předmět: Odpoveď Citovat

Všetko je v myšlienkach, nenadarmo sa hovorí že sme produktami vlastných myšlienok. Treba myslieť pozitívne a pracovať na komunikácii, ja som sa už do toho pustil a celkom mi to ide, podľa mna nalepšie je sa stať obchodníkom Smile tam treba veľa komunikovať a vedieť sa predať...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 2:11 pm    Předmět: Citovat

Dalsia metoda.
Neurolingvisticke nahravky od Paula Mckennu. Na slovenskom trhu dostat od neho zopar knih kde ma aj nahravky na zvysenie sebavedomia na zaklade ovplyvnovania podvedomia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 1:35 pm    Předmět: Citovat

Vcera ma zacalo boliet ucho, tak mi tam priatelka dala vatu namocenu do nejakeho oleja. A akosi sa mi lepsie aj rozpravalo takisto aj dnes, ked som mal v uchu vatu. Asi poznate pristroj speech easy, kde je tiez podobny princip, ze sa skreslene pocujete. Mozte skusit a mozno vam to pomoze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: po květen 21, 2012 7:22 pm    Předmět: Citovat

ico napsal:
Vcera ma zacalo boliet ucho, tak mi tam priatelka dala vatu namocenu do nejakeho oleja. A akosi sa mi lepsie aj rozpravalo takisto aj dnes, ked som mal v uchu vatu. Asi poznate pristroj speech easy, kde je tiez podobny princip, ze sa skreslene pocujete. Mozte skusit a mozno vam to pomoze.

Nezáleží to na tom, jaký má člověk typ koktavosti? Já jsem schopna se zadrhávat, i když šeptám. Na druhou stranu se (většinou) zadrhávám dost málo, takže mi to až tak nevadí. Ta vata by asi pomohla spíš těm, kdo mají problém s plynulou řečí z psychických důvodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út květen 22, 2012 6:34 am    Předmět: Citovat

ja nie som doktor, nech to kazdy vyskusa kto chce a sam zisti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: st květen 23, 2012 8:47 pm    Předmět: Citovat

Já jsem měla na mysli spíš to, že je zvláštní, jak každému pomáhají úplně jiné věci. Smile Já osobně třeba mluvím lépe, když se slyším - ale věřím, že je to hodně individuální...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
0gamer0



Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá květen 25, 2012 4:13 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, dá se říct že po dlouhodobé práci na sobě, už skoro nekoktám a to jsem to dokázal sám v šestnácti letech! (nechci se vychvalovat, ale je to tak Very Happy)... Až to dotáhnu do konce, asi si založím stránky, na kterých komplet uveřejním svůj příběh, ale nic neslibuju, zabralo by mi to hodně času... doufám že tím inspiruji i balbutiky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adam_r.



Založen: 1.12.2009
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2012 2:16 pm    Předmět: Citovat

Promin, ale půspobí to na mě arogantně. Např. věta ta že by ses asi zabil koktat ještě ve dvaceti. To myslíš vážně? Myslím, že směr máš správný, já si taky v 16 myslel jak jsem snědl všechnu moudrost, ale mohl by si mohl vážit slova, nehledně na to, že na webu píšeš jak si začal koktat někdy ve 4 třídě. Lidé, kteří se stanou balbutiky během svého života, maj mnohonásobně větší šanci se "uzdravit". Příspěvek to je pěkný, ale pár slovíček to hází na úroveň, kterou vvyzrálí člověk nejspíš nebude brát vážně. Bohužel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
0gamer0



Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2012 7:10 pm    Předmět: Citovat

jo klidně si mysli, že to je arogantní, ale mě už nedělá problém si někam zavolat Wink navíc, kdybych si neřekl, že je potřeba s tím něco dělat, tak bych se nedostal, tam kde jsem teď. podle mě by měl každý člověk koktat, protože to tě naučí práci na sobě a disciplíně Smile třeba kdybych nekoktal, nikdy bych se nezačal učit. to co jsem tu psal ti samo o sobě ke zbavení se koktavosti nepomůže nijak, ale dá ti to rozhled a objevení svých možností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdendaobratle



Založen: 6.11.2013
Příspěvky: 79
Bydliště: Obratan

PříspěvekZaslal: st listopad 06, 2013 11:14 pm    Předmět: Citovat

0gamer0 napsal:
jo klidně si mysli, že to je arogantní, ale mě už nedělá problém si někam zavolat Wink navíc, kdybych si neřekl, že je potřeba s tím něco dělat, tak bych se nedostal, tam kde jsem teď. podle mě by měl každý člověk koktat, protože to tě naučí práci na sobě a disciplíně Smile třeba kdybych nekoktal, nikdy bych se nezačal učit. to co jsem tu psal ti samo o sobě ke zbavení se koktavosti nepomůže nijak, ale dá ti to rozhled a objevení svých možností.



Já myslí že když chceš tak si sám řeč zpravíš. Ty body co tam píšeš jsou artikulační cvičení a dechové najdeš to na netu. ale pomáhá to i sám to používám a hlavně je komunikovat s někým.Zdenek
_________________
jsem balbutik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Baty



Založen: 16.6.2015
Příspěvky: 2
Bydliště: Velké Meziříčí

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2015 2:18 pm    Předmět: Re: Seznam všech dostupných prostředků ZDE!!! Citovat

0gamer0 napsal:
Pokud vás napadne něco dalšího, napište to do komentů Wink


K 13. a 21. - u posilování je pitomost lepší pocit za svého vzhledu (taky trvá dobu, než jsou nějaké výsledky na první pohled vidět), spíše je to lepší pocit z toho, že jste se k tomu vůbec dokopali a dostali se k tomu. Pomůže jakejkoli sport (nebo fyzická námaha), protože se jednak učíte dýchat, tak se i uklidníte. Asi nejvíc pomáhá plavání a posilování, kdy je víceméně dáno, kdy se budete nadechovat, ale i cyklistika a běh. Já sám zkoušel přes zimu posilovat, a kdyby bylo někde poblíž i workout hřiště, tak bych pokračoval i přes léto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127