Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jazykovy pobyt v zahranici
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 4:10 pm    Předmět: Citovat

Anet napsal:
Jop Pavel mi taky dela obcas problemy Very Happy celkove slova zacinajici na p,k,t a kdyz mam blby obdobi tak i a,s Very Happy ale pomaha mi, kdyz pred to slovo nam treba nejakou predlozu nebo tak, nebo kdyz je treba druhy pismeno r a to zacinajici problematicky jakoby spolknu Very Happy No...a kdyz sem fakt v nouzi, tak u sebe proste nosim papir a tuzku a napisu to no Very Happy

Já mám někdy problém se slovy začínajícími na samohlásku (hlavně na "i"). Navíc se mi zdá, že můj hlavní problém není koktání, ale jiná (částečně podobná) porucha řeči. Nevím ale, jak se jmenuje a co to vůbec je Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 4:20 pm    Předmět: Citovat

Anet napsal:
Ok v pohode, chapu:) Hele mne se zas jednou stalo, ze jsem nemohla vyslovit sve jmeno, kdyz jsme se nahlasovali na brigade. Tak to proste za me rekla kamaradka...a byli tam znami z naseho mesta,par decek...tak na me tak divne koukali. Ale co neresim Smile Snazim se delat z tohodle "nedostatku" prednost Smile!

Napíšu ho i tobě (když už se tu tak bavíme). Very Happy
Já mám spíš potíže s telefonováním (to asi mnozí koktaví). Na základní škole jsem z toho měla úplnou fóbii. Na střední mě ovšem udělali "telefonistkou". Na intru jsme měli pokoj vedle ústředního telefonu a vychovatelce se zdálo, že jsem spolehlivá Laughing a budu zvedat všechny telefony. Tam jsem se těchto obtíží (strachu z telefonování) do značné míry zbavila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 4:41 pm    Předmět: Citovat

takovy sileny nazev Very Happy to bych asi taky nedal... Very Happy kazdopadne taky bych radeji chodil pesky a to i v desti Very Happy jesteze mam rad dest Very Happy No a telefonovani mi taky dela problem. Sem tam, ale zvednu cislo od operatora a trenuju Very Happy ale sam, ze bych mel nekam zavolat, tak na to nemam Very Happy. Nejhorsi je zacit mluvit, kdyz to nejak dam, tak uz potom nemam moc problem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 4:44 pm    Předmět: Citovat

Anet napsal:
Ale co neresim Smile Snazim se delat z tohodle "nedostatku" prednost Smile!

Tak to ja si z toho nikdy prednost neudelam, protoze vim, ze se toho zbavim!!! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 5:28 pm    Předmět: Citovat

Hegi napsal:
No a telefonovani mi taky dela problem. Sem tam, ale zvednu cislo od operatora a trenuju Very Happy ale sam, ze bych mel nekam zavolat, tak na to nemam Very Happy. Nejhorsi je zacit mluvit, kdyz to nejak dam, tak uz potom nemam moc problem

Já teď už volám normálně - na úřady, kvůli práci, dokonce jsem volala i na ministerstvo, kde mě asi desetkrát přepojovali (takže jsem vždycky musela vysvětlovat, co vlastně potřebuju) Very Happy Nekoktala jsem, ale nervózní jsem byla hodně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 5:32 pm    Předmět: Citovat

No telefonovani taky zrovna neni moje silna strank, ale ve vysledku to neni az tak hrozny nakonec Very Happy Jinak nazev teda hroznej, kdyz si to etd rikam sama pro sebe nahlas...ale treba kdyz bych rekla DO cvrcovic, tak uz docela v pohode. Jinak ja tedy nemam problem s koktanim, ja zadrhavam Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 5:45 pm    Předmět: Citovat

Hegi napsal:
Anet napsal:
Ale co neresim Smile Snazim se delat z tohodle "nedostatku" prednost Smile!

Tak to ja si z toho nikdy prednost neudelam, protoze vim, ze se toho zbavim!!! Very Happy

Mě by zajímalo, jestli se toho dá zbavit úplně (t.j. všech známek). Jako malá jsem koktala o dost víc než teď (ne nějak úplně strašně, ale bylo to poznat). Potom mě to téměř přešlo a objevilo se něco jiného. Loni jsem třeba dělala jednu těžkou zkoušku (byla jsem na ni naučená) a nemohla jsem téměř mluvit. Nekoktala jsem sice, ale úplně se mi stahoval krk, vyrážela jsem ze sebe slova a hrozně jsem drmolila Confused . Navíc jsem u toho měla jakési tiky (v rukách), které normálně při mluvení nemám.
Vyučující se mě ptal, jestli mi není špatně (vůbec nechápal, co se mnou je).

Přitom jinak ústní zkoušení a různá vystoupení přímo vyhledávám, protože se u toho téměř vždy uklidním a mluvím lépe než normálně (zlepšuju si tak sebevědomí Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 6:04 pm    Předmět: Citovat

Fakt? Tak to ja to azs uplne nevyhledavam Very Happy Jinak jestli se toho da zbavit, netusim, ale my to mame tak nejak v rodine, takze ani nedoufam, ze bych se toho zbavila. Spis mam proste jen horsi a lepsi obdobi a uz sem se s tim tak nejak szila:) A kdyz nad tim tak premyslim, tak by pro me bylo zvlastni, kdyby to najednou uplne zmizelo. Jako nekdy se tim citim byt strasne omezena Rolling Eyes ,ale nesnazim se to tkhle proste brat no Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 6:08 pm    Předmět: Citovat

ja taky zadrhavam... (a co je ted horsi koktat nebo zadrahavat? Very Happy)a uplne se toho rozhodne da zbavit! Dokonce tu i jeden ballbutik psal jak se "vylecil" Very Happy. Ja jsem se docela vytrenoval, ze zase dokazu pomerne dobre cist, ale ted me asi za 14 dni ceka jedna prezentace, ktere se asi nemuzu vyhnout, tak jsem zvedavej jak to pujde Very Happy. Neco precist z papiru bych dokazal, ale mluvit z hlavy to bude asi horsi no jsem zvedavej Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 6:15 pm    Předmět: Citovat

No, já taky zadrhávám - ale to je spíš jeden z typů koktání, ne?
Jinak, taky máte problém s tím, že mluvíte hodně rychle? Mě by zajímalo, jestli je to častý příznak.
Hegi napsal:
a uplne se toho rozhodne da zbavit! Dokonce tu i jeden ballbutik psal jak se "vylecil"

Mně dost lidí nevěří, že koktám; bohužel, já o tom vím svoje. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 6:23 pm    Předmět: Citovat

No pro me by asi bylo horsi koktat, resp ne horsi ale trapnejsi...bohuzel je to tak Smile Navic u me to lidi taky nepoznaj, to asi nikdo rekla bych. Proste kdyz to slovo nemuzu rict,tk delam, ze ho nevim nebo se tem problematickym vyhybam a opisu je. Jinak jsem nasla na internteu nejaky odkaz na prednasku jednoho pana o koktani/zadrhavani...celkove tady tehle vade. tak jestli budete chtit, muzu vam to kdyztak poslat Smile
Jinak prezentace...no obcas mi to dela problem, ale jen tehdy, pokud to nemam poradne naucene Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 6:36 pm    Předmět: Citovat

Taky si myslím, že koktání jako takové (kdy se opakují slabiky) by asi bylo horší (víc stresující).
Jo, přednášku můžeš poslat! Třeba je tam něco zajímavého . Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 6:37 pm    Předmět: Citovat

ja moc rychle nemluvim, ale parkrat se mi stalo ze jsem mluvil blbe, a uz jsem to chtel mit za sebou ,tak jsem se to ze sebe snazil dostat rychleji a o to, to bylo horsi Very Happy. Jo a jeste me napadlo neni za tou tvou obci, jeste neco ze by si rekla, ze jedes tam. pokud to nema stejne silenej nazev Very Happy Sice by sis par korun priplatila, ale co se da delat Very Happy. Ja si zas nekdy ve fitku zaplatim normalni vstup, protoze mi nejde rict studentsky vstup Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 6:41 pm    Předmět: Citovat

Jo s tim rozhodne souhlasim. To bych nervila asi porad..uz tk jsem strasnej nervak Very Happy Jinak prednasku jsem zatim nedoposlechla, zatim asi jen hodinu. Tyjo, tak ja uz to asi nikde nemam ulozeny, no to neni mozny! Ale byl na to odkaz tady v nejaky forum, pres to sem se k tomu dostala:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 6:43 pm    Předmět: Citovat

Koukam, ze s tim vsichni docela slusne bojujem Very Happy Ale tak si rikam, clovek ma na co vzpominat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127