Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jazykovy pobyt v zahranici
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 4:24 pm    Předmět: Jazykovy pobyt v zahranici Citovat

Zdravim uz leta jsem tu nebyl, ale ted me napadlo, ze se zeptam na vas nazor. Ted posledni dobou jsem zacal silne uvazovat na tom ze bych jel na 3 mesice na jazykovy pobyt nekam do zahranici. Uvazuju o Kanade, Australii nebo Novym Zelandu. Mluvim pomerne dobre ale zadrhavani tam porad je.... Nejhorsi je to v novym prostredi, ale co vam o tom budu povidat to maj snad vsichni stejny Very Happy.Myslite si, ze je to dobry napad. Odjet na takovou dobu nekam, kde se o sebe proste budete muset samy o sebe postarat a budete nuceni kazdy den furt mluvit Very Happy. Nebo ma nekdo treba sam zkusenost s necim takovym? Potrebuju proste zvednout sebevedomi, ze bych to zvladl Very Happy. A jeste ke vsemu nejsem zrovna cestovni typ, takze mam jeste trochu strach s prestupovani v letadle treba pri ceste do Australie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 6:37 pm    Předmět: Citovat

Já jsem byla celkem nedávno v Rusku. Potíže jsem neměla žádné- a) zadrhávám dost málo, b)když to na mě přišlo, dělala jsem, že si nemohu vzpomenout na nějaké slovo Very Happy. Přece jen, jako cizinka jsem na to měla právo. Wink Určitě doporučuji někam vyjet, pokud to možnosti dovolují.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 6:56 pm    Předmět: Citovat

a jak si tam byla dlouho? Prave ze mam ted treba uz posledni moznost nekam vyjet jen se nedokazu rozhodnout Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 7:17 pm    Předmět: Citovat

1,5 měsíce, ale klidně bych tam byla déle Wink . Navíc v Moskvě je obrovské metro, ve kterém jsem měla problém se vyznat (a ostatní taky). A protože jsem uměla ze všech nejlépe rusky (byli jsme tam studenti různých oborů, a já ruštinu přímo studuju), musela jsem se ptát vždycky já Very Happy

Co se týče ostatního - záleží, jak jsi zvyklý být odloučený od rodiny a přátel. Dneska se to ale dá řešit pomocí skype. Mně třeba vadilo ještě to, že nejsem zvyklá žít ve městě, proto jsem alespoň často chodila do parků (abych si to nějak vynahradila).
Také je dobré najít si za spolubydlící nějaké Čechy nebo Slováky. Já jsem nejdřív nechtěla (abych se lépe procvičila v cizím jazyce), potom jsem ale byla ráda, že si mohu s někým promluvit i česky. Smile


Naposledy upravil zoranka dne po duben 16, 2012 10:25 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 8:16 pm    Předmět: Citovat

no nejsem moc zvykly byt bez rodiny byla by to pro me razantni zmena, ale asi by mi to jen prospelo. Kazdopadne mam predsebou par bezesnych noci plne rozhodovani Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 9:07 pm    Předmět: Citovat

3 měsíce je docela dost (já jsem taky zvyklá na rodinu a kamarády). Ale myslím, že se skypem se to dá vydržet. Smile Potom budeš mít hodně vzpomínek.
Držím palce!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2012 9:30 pm    Předmět: Citovat

diky za povzbuzeni snad se rozhodnu spravne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2012 9:33 am    Předmět: Citovat

ja som bol osem mesiacov v anglicku a to som ani neskypoval
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2012 9:44 am    Předmět: Citovat

Tak to bych asi nevydržela. Laughing Nebo bych si tam zvykla a ani by se mi už nechtělo domů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2012 2:44 pm    Předmět: Citovat

tak zas si rikam ze abych se dobre naucil anglicky tak tam musim byt dlouho
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2012 4:28 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že ty tři měsíce jsou optimální. Hlavně se nevyhýbat komunikaci, potom se dá naučit hodně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 10:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj ahoj, ja uz byla v zahranici trikrat na delsi pobyty. CO s etyce komunilace, tk ani nebyl problem a to obcas zadrhavam docela fest Very Happy ale jak rekla zoranka, clovek se obcas muze proste vymluvit, ze si nevzpomene na nejaky slovicko nebo sem ho proste popsala nejak kolem a kolem. Navic mi vzdycky prislo, ze treba co se tyce anglictiny, tak zadrhavam min nez treba v cestine:) A hlavne se nebojim tak mluvit anglicky, kdyz jsem prave mezi cizima, kde me nikdo nezna.
Jinak jsem pokazdy byla max tak na dva mesice pryc a vetsinou to uteklo jako voda. Navic v dnesni dobe skype,icq,fcb, takze nevidim problem. Clovek se k tomu jen musi proste odhodlat a rozhodne mas moji podporu. Budes na to pak rad vzpominat, ziskas novy kontakty, zkusenosti a hlavne si procvicis jazyk:))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 10:34 pm    Předmět: Citovat

diky moc za podporu pomohlo mi to to rozhodnout ze chci jet Smile urcite to bude dobra zkusenost snad se naucim i ten jazyk Very Happy ted jen jestli pojedu do australie nebo do kanady Very Happy ale do australie bych musel 3x prestupovat a jelikoz ani nemumim poradne cestovat vlakem tak to asi nebude idelani ... Very Happy Very Happy ale zas slovo kanada nikdy nereknu bez zakoktani tak chci spis tu australii Very Happy to je zas dilema Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 12:51 am    Předmět: Citovat

Hegi napsal:
diky moc za podporu pomohlo mi to to rozhodnout ze chci jet Smile urcite to bude dobra zkusenost snad se naucim i ten jazyk Very Happy ted jen jestli pojedu do australie nebo do kanady Very Happy ale do australie bych musel 3x prestupovat a jelikoz ani nemumim poradne cestovat vlakem tak to asi nebude idelani ... Very Happy Very Happy ale zas slovo kanada nikdy nereknu bez zakoktani tak chci spis tu australii Very Happy to je zas dilema Very Happy

A neletí náhodou do Austrálie letadlo z Vídně? Mám dojem, že tam známá tak jela (přes Vídeň), myslím, že snad ani nepřestupovala. Jinak jeď, kam chceš - hlavně, ať z toho máš co největší přínos. Smile
Mně by se asi nejvíc líbila ta Austrálie, hlavně mě teda zajímá její příroda Very Happy (konkrétně rostliny), ale škoda, že se odtamtud nedá nic přivézt. Navíc je tam poměrně teplé podnebí, nemám ráda zimu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 1:22 am    Předmět: Citovat

Anet napsal:
Navic mi vzdycky prislo, ze treba co se tyce anglictiny, tak zadrhavam min nez treba v cestine:) A hlavne se nebojim tak mluvit anglicky, kdyz jsem prave mezi cizima, kde me nikdo nezna.

Já v češtině nezadrhávám skoro vůbec (ale často mluvím hodně rychle a "křečovitě", takže to taky není žádná sláva). Smile V cizích jazycích to je někdy horší (kromě angličtiny, ale tu jsem se nikdy na VŠ-oborové úrovni neučila). V ruštině po nás chtějí bezchybnou výslovnost i co se týče rytmu řeči (který je jiný než v češtině) a intonací (jakbysmet). Very Happy K tomu je potřeba správně redukovat samohlásky (a vyslovovat některé typicky ruské zvuky) a samozřejmě bezvadně znát slovíčka + gramatiku. Na to na všechno je třeba neustále pamatovat, a pokud něco řekneš třeba s nesprávnou intonací, musíš to opakovat třeba desetkrát, dokud to není správně Laughing Já to všechno celkem ovládám (už se ruštinu nějakou dobu učím), ale třeba při zkouškách jsem vždycky nervózní a jsem ráda, že vůbec nějak mluvím. Už jsem kvůli tomu vícekrát dostala horší známku -protože jsem nebyla schopna použít správnou intonaci (když mluvíte sekaně, žádnou intonaci tam "nedostanete"). Smile Ale třeba v chorvatštině mluvím normálně - asi proto, že ji nemám jako oborový předmět a výslovnost nikdo nebere moc vážně. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127