Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jazykovy pobyt v zahranici
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 9:05 am    Předmět: Citovat

No co jsem si zjistil, tak kdybych letel do Sydny z Ruzyne, tak bych prestupoval v abu dhabi. Nasledne bych ze Sydny musel letet nejakym vnitrostatnim letadlem na sever, protoze ted je na jihu zima Very Happy. btw Zoranko nejsi lingvistka, kdyz ovladas 4 jazyky ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 9:42 am    Předmět: Citovat

No ja podporuji vsechny lidi, co chteji vycestovat nekam pryc z CR a to ne, ze bych nasi vlast nemela rada:))doma je proste doma. Ale cloveku se tyhle zkusenosti proste nikdy neztrati...Navic ja taky nerreknu v cestine,natoz v ajine poradne Kanada Very Happy, ale zalezi, jestli bys tam treba chtel najit i praci (to je v Kanade snad nemozny), nebo jen vylozene na skolu na jazyk Smile a jestli mas rad teplo nebo ne:D Jinak jo, z Vidne to lita primo skoro kamkoliv, max treba s jednim prestupem a jizdenka od studenta do Vidne neni az tak draha:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 9:43 am    Předmět: Citovat

Aby clovek ovladal tolik jazyku, neznamena, ze musi bejt lingvinista Very Happy nekomu jazyky proste jdou a bavi ho to:))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 11:33 am    Předmět: Citovat

Zatím nejsem lingvistka, protože nemám hotovou školu Very Happy . Ale někdy snad budu (pokud se všechno povede). Co se týče cizích jazyků -opravdu dobře znám jenom ruštinu; ale to je spíš výsledek VŠ studia. Asi nejvíc mě zajímá historický vývoj slov. jazyků (víc než samotné jazyky Embarassed ).

Anet napsal:
Navic ja taky nerreknu v cestine,natoz v ajine poradne Kanada Very Happy

Já mám spíš potíže se slovem "Evropa"a potom s názvem své rodné obce (ale to jenom v autobuse). Proto vždy chodím domů pěšky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 12:11 pm    Předmět: Citovat

No nekdy porad lepsi nerict jmeno svoji obce nez svoje vlastni jmeno, coz se mi stava, kdyz mam blby obdobi :-/ Very Happy Ale coz, aspon je ten zivot trochu zpestrenej ne?
Takze jsi se dala na ten obor, co jsi hlavne z toho duvodu, ze te spis zaima historie jo? A neni i hlavni soucasti samotna vyuka tech jazyku? Nebo to uz jakoby spada nekam jinam, netusim, jak to funguje:) Rustinu jsem taky delala na gymplu, ale obcas jsem tam mivavala hodne velky seky, spoustu slovicek sem nemohla vubec rict Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 1:07 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě, hlavní je výuka samotného současného jazyka - ale máme třeba i staroslověnštinu, staročeštinu atd.
S tím jménem - to znám taky Laughing . Ale naštěstí to už přešlo. Když jsem před pár lety nastupovala na VŠ, měla jsem hrozný strach z představování (prostě jsem si vsugerovala, že budu koktat, ačkoliv jsem do té doby neměla se jménem žádné problémy). Celou noc jsem kvůli tomu nespala. Pak jsem opravdu koktala, ale jenom asi dva dni (při představování) Very Happy Myslím, že hlavní je, jak se k tomu člověk staví. Já jsem to dřív brala jako hrozný problém (ale jen u sebe, u jiných lidí ani ne - říkala jsem si, že už tak jsem dost divná, a ještě tohle Very Happy ).
Jinak myslím, že na výslovnost jsou horší jihoslovanské jazyky (jako třeba chorvatština nebo bulharština) než ruština . Jsou hodně tvrdé a je tam velké množství samohlásek (i na začátku slov - více než v češtině).
A ty děláš (nebo jsi dělala) co za školu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 1:13 pm    Předmět: Citovat

Takze mas tedy cestinu a rustinu? Z toho, co jsem vycetla:) Jinak jo, hlavni problem pri predstavovani mam dnes a denne, asi na to moc myslim a nemela bych se na to tak soustredit, ale co s clovekem udela nervozita, vis asi sama:)
Jinak studuji na institutu tropu a subtropu, spada to pod zemedelskou univerzitu v praze:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 1:20 pm    Předmět: Citovat

Ano, mám češtinu a ruštinu, ale příroda mě taky zajímá (původně jsem chtěla jít na obor s podobným zaměřením, i když ne přímo tropy-subtropy). A ve kterém jsi ročníku? Já už bych měla končit, ale vzhledem k tomu, že jsem studium přerušila, mi zbývají ještě dva roky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 2:00 pm    Předmět: Citovat

No ja uz mela o oboru jasno nekdy od prvaku na gymplu Very Happy a asi bych ani nemenila, kdybych mohla Smile Jinak bych letos mela koncit, pokud se dobre zadari (tedy tretak...zatim Smile ). To jsi prerusila, jak jsi vycestovala do toho Ruska? Jak jsi tady zminovala nekde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 2:21 pm    Předmět: Citovat

A jak se jmenuje rodna obec? Very Happy Ja nastesti nemam problem ze svym jmenem Honza-Jan. Ale horsi to je kdyz musim rict tatovo jmeno nebo kdyz na neho neco kupuju - Pavel to nejsem nikdy schopny rict Very Happy a abych pak musel furt rikat slovo kanada, u kteryho se zaseknu tak to bych radeji jel do australie Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 3:41 pm    Předmět: Citovat

Jop Pavel mi taky dela obcas problemy Very Happy celkove slova zacinajici na p,k,t a kdyz mam blby obdobi tak i a,s Very Happy ale pomaha mi, kdyz pred to slovo nam treba nejakou predlozu nebo tak, nebo kdyz je treba druhy pismeno r a to zacinajici problematicky jakoby spolknu Very Happy No...a kdyz sem fakt v nouzi, tak u sebe proste nosim papir a tuzku a napisu to no Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 3:49 pm    Předmět: Citovat

Anet napsal:
No ja uz mela o oboru jasno nekdy od prvaku na gymplu Very Happy a asi bych ani nemenila, kdybych mohla Smile Jinak bych letos mela koncit, pokud se dobre zadari (tedy tretak...zatim Smile ). To jsi prerusila, jak jsi vycestovala do toho Ruska? Jak jsi tady zminovala nekde

Držím palce, ať všechno vyjde. Wink
No, bylo to částečně kvůli Rusku (pak jsem špatně stíhala zkoušky, máme jich opravdu hodně), ale spíš to bylo z rodinných důvodů. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem získala i jiné zkušenosti než školní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 3:54 pm    Předmět: Citovat

Dekuju:) ja toho mam hodne prave ted. Zkousek mame kazdy semestr snad 8 a to s eskoro vetsina jeste sklada z pisemne a ustni casti, no proste jedna radost Smile Ale tak hlavne aby clovek dostudoval a aby ho to bavilo...akorat je ted blby, ze se plati to skolny Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 4:01 pm    Předmět: Citovat

Hegi napsal:
A jak se jmenuje rodna obec?

Radši ti to napíšu do soukromých zpráv... Embarassed Ne že bych byla taková tajnůstkářka, ale právě v autobuse se mi stal takový trapas - kvůli počasí jsem byla nucená jet autobusem, ale byla jsem nějaká vystresovaná, tak jsem ten název nemohla normálně vyslovit. Začala jsem jaksi prskat a dusit se a řidič si myslel, že jsem nějaká postižená (spíš na hlavu). Lidé se na mě také dívali divně. My se tu všichni známe (a většina lidí o mně neví, že mám tyto problémy).
On ten název je tak trošku jazykolam, ale ne zas nic strašného. Normálne ho vyslovuju - ale v autobuse nikdy více. Crying or Very sad


Naposledy upravil zoranka dne ne duben 22, 2012 4:12 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 4:06 pm    Předmět: Citovat

Ok v pohode, chapu:) Hele mne se zas jednou stalo, ze jsem nemohla vyslovit sve jmeno, kdyz jsme se nahlasovali na brigade. Tak to proste za me rekla kamaradka...a byli tam znami z naseho mesta,par decek...tak na me tak divne koukali. Ale co neresim Smile Snazim se delat z tohodle "nedostatku" prednost Smile!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127