Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

dědičnost

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Smidková Romana



Založen: 31.1.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po leden 31, 2011 11:41 pm    Předmět: dědičnost Citovat

ahojky- jsem tu nová. Zadrhávám asi od 7-8 let, ale nikdy to nebylo nic tak hrozného. Nikdy jsem neměla problém u pultového prodeje a nebo si zatelefonovat. Když mluvím pomalu, tak to ani není znát.
Chtěla bych se zeptat , pokud máte děti, zda také zadrhávají.
Já mám dvě děti. Dceru a syna. Dceři jsou 3 roky a začala také zadrhávat. Syn je starý 1,5 roku.
První týden co malá začla koktat jsem probrečela. Já vím, že jsou i horší věci než je koktání, ale protože vím o co jde, tak jsem nějak zaskočena.
Vůbec jsem netušila, že je to tak dědičné. Mám pocit, že je to moje chyba a trochu se bojím, aby mi to třeba časem nevyčetli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MisenaKr



Založen: 21.7.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 3:25 pm    Předmět: Nic si nevyčítej Citovat

Ahoj Romano, můj čtyř a půl letý syn má potíže se zadrháváním už dva roky. V rodině moje sestra i bratr manžela v dětství pár měsíců koktali, takže dědičnou dispozici máme z obou stran. Moc ti rozumím, jak se cítíš, ale je hloupost, aby sis to vyčítala. Zajdi k dobré logopedce, která o koktání něco ví. Měla by ti poradit, jak co nejlépe změnit způsob komunikace s dětmi a přečti si něco o koktavosti malých dětí. To je maximum, co teď pro ně můžeš udělat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Smidková Romana



Založen: 31.1.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st únor 02, 2011 7:37 pm    Předmět: Citovat

Misenakr- díky moc. Chodíme na logo, ale zda je dobrá to opravdu nevím. Je hodná, ale zda je odborník na koktavost to nevím. Jsem ze severu čech. Pátrala jsem na netu, ale nic tam nebylo.
Přeju hodně štěstí a díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MisenaKr



Založen: 21.7.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 12:57 pm    Předmět: Citovat

Normálně bych se jí zeptala, jaké má s koktavostí zkušenosti a jak bude vypadat celá terapie. Pokud se ti třeba stane /jako mně/, že ti v období zlepšení řeči řekne, že vlastně dítě žádné potíže nemá, tak o koktání moc neví. Klidně obvolej několik klinických logopedů ve vašem okolí. Taky doporučuju přečíst knížky o koktání dětí od A.Peutelschmiedové.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Smidková Romana



Založen: 31.1.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 2:59 pm    Předmět: Citovat

Díky o té A. Peutelschmiedové jsem už něco četla na netu, tak se kouknu a nšco si kopím. Zajímalo by mě zda když to ty děti podědí zda to podědí ve stejné formě.
Já si to asi moc beru, ale tím, že vím co to obnáší, tak pomyšlení, že moje dítě tím trpí je hrozné.
Na té logopedii se zeptám a zvažuji, že budeme jezdit i do Prahy na tu soukromou kliniku. Trochu jsem rozhodila sítě tak uvidím jak se to vyvrbí.
Ještě jsem se chtěla zeptat jak často chodíte na logo. Nás vezme zase až za měsíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MisenaKr



Založen: 21.7.2010
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 03, 2011 7:02 pm    Předmět: Citovat

Co se týče formy koktání a dědičnosti, to nevím - snad odpoví ještě další, kteří mohou svoje potíže srovnat s problémy jejich rodičů. Já osobně si myslím, že spíš se zdědí sklon k potížím a forma může být klidně jiná. Jinak tě můžu ubezpečit, že i když sama nezadrhávám, taky si to hodně beru a dost mě to trápí. Hodně jsem o koktání četla a člověk si někdy představuje ty nejhorší scénáře....
Odkud jste? My chodíme na logo asi tak jednou za dva týdny do Žitné k Mgr.Hladilové a myslím, že o koktání ví dost. Jestli chceš, napiš mi na soukromý e-mail. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Klitoris



Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 8:44 pm    Předmět: Re: dědičnost Citovat

Smidková Romana napsal:
ahojky- jsem tu nová. Zadrhávám asi od 7-8 let, ale nikdy to nebylo nic tak hrozného. Nikdy jsem neměla problém u pultového prodeje a nebo si zatelefonovat. Když mluvím pomalu, tak to ani není znát.
Chtěla bych se zeptat , pokud máte děti, zda také zadrhávají.
Já mám dvě děti. Dceru a syna. Dceři jsou 3 roky a začala také zadrhávat. Syn je starý 1,5 roku.
První týden co malá začla koktat jsem probrečela. Já vím, že jsou i horší věci než je koktání, ale protože vím o co jde, tak jsem nějak zaskočena.
Vůbec jsem netušila, že je to tak dědičné. Mám pocit, že je to moje chyba a trochu se bojím, aby mi to třeba časem nevyčetli.


Lenze to moze byt aj nahoda.
Vela deti v tom veku zakoktava lebo sa ucia rozpravat.

Asi by bolo najlepsie ked napises ako to tebe zacalo a hned budeme vediet ci to je dedicne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dnbl



Založen: 12.10.2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 11:19 am    Předmět: Citovat

Zdravim,

je mi 42, jsem tak stredni balbutik, mam dve dcery. Prvni zacala asi ve 3 letech silne zadrhavat - zacali jsme chodit na logopedii, v peti to uplne zmizelo a dnes ve 13 stale v pohode, druha od mala bez jakychkoli obtizi. Dedicne to je, ja to mam po svem tatovi, ale v tak nizkem veku bych vubec neztracel nadeji, to muze odeznit samo o sobe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 11:57 am    Předmět: Citovat

Ve třech letech mi příjde opravdu brzo zahajovat nějaká cílená, soustavná až urputná logopedická cvičení - mohlo by to mít i opačný efekt, viz.
http://zajakavost.blogspot.com/2010/07/12-ako-vytvorit-maleho-balbutika.html

Řeč se v tu dobu neustále vyvíjí, u kluků to jde obvykle mnohem pomaleji.....a je to hodně individuální. Já např. mluvil (spíš asi žvatlal Smile ) asi do 4-4,5 let naprosto normálně a pak se to rozjelo. Ačkoli možná čím dřív se začne, tím efektivnější to může být, nevím. Já sice chodil na logopedii od 5 let, ale přínos byl nulový (30 let zpátky, logopedi nevěděli vůbec nic, za některé metody bych některým dnes nafackoval).

Moji rodiče ani další předci balbuties nedisponovali. Za měsíc očekáváme narození prvního potomka (kluk), tak uvidíme, jak se to tady vyvine.

Každopádně moc držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 12:02 pm    Předmět: Citovat

http://poradne.rodinka.sk/topic3696.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Smidková Romana



Založen: 31.1.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 9:58 pm    Předmět: Citovat

Já ani nevím kdy to u mě přesně začalo. Já si to nepamatuju a ani moje máma moc ne. Tvrdí tak někdy okolo 7-8 roku. Já jen občas zadrhnu. Není to nic hrozného a když mluvím pomalu tak je to ok. Navíc pracuji s lidmi v docele stresovém prostředí a nějak se mi to nehorší.

Já vím, že děti v tomto věku koktají a že se to třeba přejde ( nic jiného bych si nepřála), ale prostě mě to hryže. Navíc jsem četla, že nejrizikovější je přenos z matky na syna což mě moc neuklidnilo, protože mám ještě syna který ještě nemluví.

Ale moc děkuji za podporu a zkušenosti jiných mi moc pomáhají. Naděje umírá poslední.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127