Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

dcera s balbuties

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marcela



Založen: 18.2.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 8:25 am    Předmět: dcera s balbuties Citovat

Ahoj , jmenuji se Marcela,jsem tu proto,že mám sedmiletou dceru s těžkou formou balbuties.
Zajímá mě všechno kolem balbutiků.
Jsme z jižních Čech. Hezkou neděli všem M. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
máma



Založen: 14.12.2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 3:55 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Marcelo, já jsem Tereza, mám syna (5,5), který zadrhává od 2,5 roku, proměnlivě všemi způsoby. Potom máme dalšího syna (3), který se také ojediněle zadrhne. Nevíme, jestli je to u něj způsobeno vývojovou koktavostí nebo je to počáteční balbuties. Napiš, co s dcerkou děláte, kam chodíte a jaké máte výsledky. My docházíme na logopedii a psychiatrii. Nějaký pozoruhodné výsledky nemáme, ale po dost náročném létě jsme se dobrali pár zásad, které je u syna dobře dodržovat - potom je vidět zlepšení. teď se zrovna plácáme v jedné viróze za druhou, což nám nikdy neprospívá. Tak se těšíme na slunné jaro Smile
Jsem moc ráda, že jsi se ozvala, ráda poznám maminku, kterou trápí stejný problém. Zdraví Tereza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcela



Založen: 18.2.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 4:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Terezo,naše Terča se narodila s luxací kyčelního kloubu.Máme za sebou 2x šestitýdenní trakci nožiček,třmeny na nohy a stejně se muselo operovat.Zkrátka to trvalo do 2,5 let .Nesměla pořádně chodit,měla sádrové dlahy,učili jsme ji asi 3x chodit,.... Mluvila normálně,dětskou hatmatilkou,nezadrhávala,nekoktala.Ve 3,5 letech šla do školky,pak jsme začaly chodit na logopedii,učit se písmenka a konec.Jo vlastně měla ve školce příhodu se sranděním a to si myslím,že byl spouštěč.Přestalo se tlačit na písmena,učíme se plynulost,.... výsledky žádné.
Byla jsem s ní i na diagnostickém pobytu v Praze na foniatrické klinice.Tam mi řekli,co dělat a že jí tam chtějí na měsíční pobyt bez matky.
To se zatím nekonalo a asi se konat nebude.
Koktá nám v několika formách,záleží na okolnostech.
Máme ještě čtyřletého kluka a ten je zatím v pořádku.Mluví sám,ještě mu chybí naučit R , Ř,je dominantnější než Terča,která je na něj dost fixovaná.
Na psychiatrii nás nikdo neposlal.Byly jsme na neurologii a u psycholožky.A nikdo nic.....Už vím,že se toho asi nezbavíme,musíme jí s tím naučit žít.Naše Terča je zatím šťastné dítě,nic si neuvědomuje,ale to je na dlouhé psaní.
Napiš mi něco o sobě a o dětech.Máme velmi podobné starosti.
Hezký večer Marcela
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeEs



Založen: 26.5.2009
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 4:17 pm    Předmět: Citovat

Nedá mi to, abych se trošku nevmísil Razz . Nikdy neříkejte nikdy, koktání je sice obtížné zbavit, ale lze to intenzivním tréninkem a překonáváním sebe sama zvládnout. Já sice koktám stále, ale za posledních několik let jsem zaznamenal výrazný posun a stále na sobě pracuji... naděje umírá poslední Wink
_________________
,,Zachraňte Zemi. Je to jediná planeta s čokoládou."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
máma



Založen: 14.12.2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: po únor 22, 2010 5:32 pm    Předmět: Citovat

metody syn
Ahoj Marcelo, děkuju za odpověď. Víc o našem problému jsem psala do metod - rodičům syna balbutika, tak si to přečti, jestli budeš mít zájem. No vy jste si teda s Terezkou užili, to je fakt hrozný. Nedivím se ti, že jsi odmítla měsíční hospitalizaci v Praze.To mi přijde trochu jako z pravěku, takhle odtrhávat dítě od rodičů. Navíc si myslím, že je hloupý takhle něco spravovat bez kontaktu s normálním prostředím - co se děje až se vrátí dítě zpět domů? O takových hospitalizacích mluvil Josef Pešák - někde tady na stránkách je odkaz na pořad na ČT, kde o tom mluví... Prý se dřív balbuties léčila řečovým klidem - dítě zkrátka nesmělo určitou dobu vůbec promluvit. Asi to možná i pomáhalo, nicméně si nechci ani představit, co se odehrávalo v dušičkách těch dětí. Byla bych ráda, kdybys mi napsala, jaké vy používáte metody a jak se s nimi daří. Taky bych ráda věděla, jestli už Terezka chodí do školy a jak to zvládla. My letos žádáme o odklad, ale příští rok už Martínek půjde, tak se toho bojím. Bydlíme na vesnici, takže se snad nebude konat moc velká změna kolektivu - kámoši ze školky, kteří ho znají, půjdou s ním. Spíš mám strach, co učitelky - podle zážitků, co tady mají lidi, zřejmě ještě pořád není dost osvícených učitelů, kteří dokážou k dětem přistupovat indviduálně. Tím ale nechci úplně kydat na pedagogy - ony ti dětičky taky umí být pěkní spratci Smile Mějte se hezky, Tereza

P.S. A úplně souhlasím s předchozím příspěvkem, že není třeba házet flintu do žita. Podle statistik většina balbutiků svou poruchu do dospělosti nějakým způsobem zvládne - oni to sami o sobě ví, ale okolí se nad jejich řečí vůbec nepozastavuje. Když jsem o koktání teď pořád přemýšlela, říkala jsem si, že vlastně vůbec nikoho takovýho neznám a to si troufám říct, že znám spousty lidí! Až později jsem si uvědomila, že vlastně pár lidí, kteří se nějakým způsobem zadrhávají znám, ale jejich řeč mi až doteď vůbec zvláštní nepřišla. Takže jsetli se tady možná trochu nepotíme s něčím, co je vlastně největší problém jen pro nás samotný. Tak, a teď jsi jdu napsat na ledničku to s tou čokoládovou Zemí, to je super. Včera jsem zvládla v posteli u knížky celou tabulku a skoro vůbec jsem si to nevyčítala!! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcela



Založen: 18.2.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 4:03 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,tak Terezka má odklad školní docházky letos,od září už jde do školy.
Má ještě další problém a to celkovou nezralost lehkou formou mozkové dysfunkce + dysgrafie a asi dys........ještě další.Zkrátka podle posledních psycholog. testů z listopadu 2009 je zralá na 4,9 roku a v březnu jí bude 7 .
Zvlástní školu zatím bojkotujeme a dáme jí šanci na základní škole .Jsme na vsi a tak bude jezdit do vedlejšího maloměsta,kde bude asi 20 dětí ve třídě no a uvidíme....
Zatím hezký den Marcela
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
máma



Založen: 14.12.2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2010 5:07 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Marcelo, myslím, že s tou nezralostí se až tak trápit nemusíte, ony ty děti často najednou udělají velký vývojový skok. A i kdyby to nedopadlo, tak pokud je vstřícná škola, tak by Terezka mohla mít zvláštní program na běžné škole. Podle dosavadních zkušeností se mi zdá, že čím menší škola, tím přizpůsobivější bývá. I když nejvíc záleží jako vždy na lidech. Ještě by mě zajímalo, jestli nevíš, jestli lehké mozkové dysfunkce, bývají nějak častěji spojeny s balbuties? Měj se hezky a držte se. Tereza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marcela



Založen: 18.2.2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po březen 01, 2010 6:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Terezo,mám zase chvulku a tak odpovím.
To,že ADHD souvisí s balbuties mi nikdo nepotvrdil.Neuroložka diagnostikovala pouze ADHD,ještě Terču čeká v květnu nebo v červnu CT mozku,ale to pro klid duše neuroložky.Chce vyloučit strukturální změny mozku.
Jinak žádnou další terapii nemáme.Logopedie ??? v naše případě bez efektu.Jsem zdravotník a paní logopedka mi zděluje svoje potíže,...,atd...... a koktavost.....Ona ví,že se zařídím podle svého.Je to všechno špatně,ale je to tak.
V Praze na foniatrii učili Terezku dechová cvičení,dýchat při mluvení,...Naše p.logopedka mi řekla,že mi to neukazovla,protože to maminky většinou nebaví. Shocked
Na psychiatrii nechodíme.Byly jsme u psycholožky,ale kvůli školní docházce.Koktavost tam neřeší.....a tak je to pořád dokola.
Pro dnešek dost přeju hezký večer...
Marcela
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127