Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koktání od malička - někdy lepší někdy fakt hrozný!! :-D

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
E85



Založen: 12.9.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 1:01 pm    Předmět: Koktání od malička - někdy lepší někdy fakt hrozný!! :-D Citovat

Ahoj!
Jsem ráda, že jsem narazila na tohle fórum a jsem překvapena, kolik vás "nás" je! Smile)
Já koktám, spíše tedy už jen zadrhávám, od malička, naši si ze začátku, když jsem začala mluvit, mysleli, že slova opakuju jen tak, postupně zjistili, že je nějaký problém, tak se mnou šli k logopedovi. Ale moc mi to nepomohlo, ani nevím, jak už to probíhalo, nějaké čtení nahlas, pak dechové cvičení, zvedání písmenek do výšky a podle toho zvyšování a nebo snižování hlasu. Stejně jsem stále koktala a nebo zadrhávala! Na základní škole to o mě věděli, ale s nikým jsem neměla problém, moje vada není prý tak vidět, ale já to o sobě prostě vím a někdy mám strašnou obavu říct něco složitého.. Smile, složité slovo - Tereza a teta! To mě děsí! Blbé tééé! Někomu to ani nepřijde, prostě nesmím být ve stresu a nebo ve složité a vykolejené situaci, to mluvím fakt otřesně a nebo radši vůbec, protože vím, že by to byl trapas! Ale jakmile jdu za kamarádkami, které jsem dlouho neviděla, zadrhnu se třeba jen 1 za večer a to nikomu ani nepřijde. Na střední škole, si toho kupodivu ani nikdo nevšiml, jen moje nej kamarádka, se kterou jsem trávila i víkendy a dovolené. Po střední škole jsem nastoupila do práce jako asistentka, někdo si toho všiml, ale nijak zvlášť s tím problém nemám. Prostě mluvím ve zkrácených větách a nebo zaměňuji slova, o kterých vím, že je třeba dohromady nedám! Smile Mám přítele přes rok a ten si toho ze začátku vůbec nevšiml, zajímavé, ale teď si spíš ze mě dělá legráci, že mluvím rychleji než myslím. Ví, že mám rychlou řeč, ale nebere to jako koktavost, spíš jako moji rychlou neuváženou reakci a moji vznětlivou povahu.
Přemýšlela jsem, že bych si koupila nějaké prášky na uklidnění, už je tady někdo z vás zkusil. Ale zapomněla jsem přímo jaké to byli. Máte s nějakými dobrými zkušenost? Třeba by se mi řeč zlepšila i v těch mých stresových situacích.. Smile)
Jinak nejvíce pomáhá klid, rodina, která chápe, někdy se mi teda smějou - bych je kopla, ale později jsem se tomu i já začala smát, bylo to teda těžké, ale pomáhá to. Nesmíme se tím nějak deptat, bohužel jsme tuto vadu dostali my! Pořád lepší občas se zakoktat než strávit celý život na vozíčku.. Smile
Takže buďme v klidu, nestresujme se a smějme se! Smile)
[/u]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivca93



Založen: 1.8.2009
Příspěvky: 34
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po září 14, 2009 3:16 pm    Předmět: Citovat

ahoj, koktám už taky nějaký pátek ( od narození) Rolling Eyes a vím, že jsme taky chtěli vyzkušet tyhle prášky, ale pak jsem uznala, že bych to zkusila, a kdyby to pomohlo, tak bych to zase chtěla zkusit..... a pak bych se stala závislá na těhlech lécích. Mám to úplně stejně jako ty, taky nejvíc koktám při stresu, v nečekaných odpovědí... a před kamarádky ani tak moc ne. Teďka spíš uvažuji o hypnóze. Wink to ale ještě musíme s rodinou promyšlet, jestli tam mám jít nebo radši ne!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
E85



Založen: 12.9.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 10:22 am    Předmět: Citovat

Tak až jí vyzkoušíš, tak mi napiš jak to probíhalo a jaký to bylo. Děkuju! Smile
Já bych šla do těch prášků.. nevíš, jaký to jsou, názvy? Smile Zkusim a uvidim, nechci být na ničem závislá, ale chci to jen zkusit, jak to bude probíhat a pomáhat.
A co na to doma, pomáhají ti, jako rodiče, sourozenci nebo příbuzní? Berou tě takovou jaká jseš? A máš někoho v rodině, kdo zadrhává nebo koktá?
U nás zadrhává otec, sice slabě, ten nekoktá, ale zadrhává a bratranec je na tom o trochu hůře než já, ten zadrhává až koktá, ale skoro pořád. Jak tak sleduji, já třeba dokážu mluvit několik hodin bez zadrhnutí, ale fakt to chce trénink, jsem ukecaná, takže na nějaký koktání někdy kašlu a snažím se neustále mluvit a mluvit a opravdu to jde. A když mám takovej ten stav, asi to znáš, že se mi začíná hůře dýchat, když mluvím a začínám koktat, tak přestanu, zhluboka se nadechnu a mluvím dál.. to fakt pomáhat. A nebo mluvim extrémně pomalu a to taky pomáhá! Smile Takový finty! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radek king



Založen: 24.9.2006
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 9:35 am    Předmět: Citovat

ahoj, sice s lékama žádný zkušenosti moc nemám, ale dobrý na uklidnění a celkovou pohodu jsou vhodné doplńky stravy s obsahem B-vitamínů a z minerálů třebas hořčík Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127