Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Referat z Hv

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
orw



Založen: 7.12.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so červenec 04, 2009 6:29 pm    Předmět: Referat z Hv Citovat

zdravim.
nejaky mesic zpatky jsem mel referat o richardu wagnerovi, opernim skladateli. ja hudebku nemam moc rad (v te skole (jazykovy gympl)) a ta ucitelka mi byvala tak nejak sumak, tak jsem se na to nesoustredil a pohodka, takovy rok predtim bych se stresoval pulrok dopredu, ale ted jsem ten stres odsouval a odsouval a vedel jsem, ze jednou ta hodina, ve ktere to mam s kamoskou odprezentovat, prijde. tak me to ale nejak nebralo, tak proste klidek.. najednou prisel ten den.. a ani ten den jsem se nejak nestresoval, stres jsem odlozil az na posledni chvili, na ten referat. dneska uz bych to udelal jinak.. vim ze v te mistnosti byli lidi, kteri jsou mi pratele a nikdo z nich se mi nikdy nejak vyrazne nesmal.. no ale mi z toho strachu proste skoncoval dech, ze jsem rikal veci na doraz a tak.. zkratka uplne rozhozeny dech, protoze jsem neumel plynne dychat, vsak to znate.. tak jsem to oddrmolil (vidite, mel jsem mluvit pomalu).. zakoktaval jsem se, to jo.. spise mi ale vadila ta narocnost, jak jsem se prtiom zadychal.. nebylo to nejake priserne, uz jsem zazil i horsi... ja spise nemam rad, kdyz neco nemuzu rict, nez kdyz se zaskobrtnu, to je podle mne horsi, protoze na me ziraji jako na blazna.. na te skole to vi snad vsichni profesori krome snad jen te z hudebky Very Happy tak pak pri takovem hodnoceni do mne porad rypala, jakoze mam spoustu pomocnych slovicek aaaa jestlipak vim jakych? no a dost me poucovala ze se hodne zasekavam tak jsem ji to vsechno odkyval.. mela v podstate pravdu.
a co z toho plyne? vlastne vubec nic Very Happy jen jsem se o to s vami chtel podelit, uz jen proto, ze je tu nejak mrtvo. ted planuju tady dost psat, protoze na sobe ted budu makat, dokud nedosahnu toho kyzeneho vysledku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
-pepa-



Založen: 2.2.2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so červenec 04, 2009 9:15 pm    Předmět: Citovat

Čau
Vidím že máme stejný problém jako asi 1% populace a většina lidí tady na fóru. Abych se přiznal, tak v mém případě se jedná spíše o neschopnost vyslovit určitá slova (většinou na začátku věty, v kontextu to většinou jde) a hlavně ztrach z mluvení vůbec - to vede k tomu, že se mluvení vyhýbám. Vím, že to je špatně, ale podvědomně to prostě dělám. Abych to zkrátil, chtěl bych se zeptat na různá svičení, která by mi mohla pomoci. Co vám pomáhá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
orw



Založen: 7.12.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2009 5:38 am    Předmět: Citovat

mi teda pomaha a verim ze to pomaha uplne vsem, bo je to takovy zaklad - mluvit pomalu. kdyz mluvis rychle tak nic nespravis.
kdyz mas takove problemy s temi slova na zacatku vet, tak je zkus vyslovit jemneji.. zkus si rict takove to agresivni B a pak to, pri kterem nemusis ani moc hybat rty.. zkratka mekke hlasove zacatky
a ohledne toho, ze mas strach mluvit... to je chybaa... to ti muze ten strach narustat a narustat, protoze nebudes mluvit.. hlavne bud chlap a ten strach prekonej.. nenech sebou takhle manipulovat
precti si o koktani nejakou knihu, treba Svépomocný program při koktavosti od Frasera
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127