Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

V. Lechta

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nevťa



Založen: 16.7.2008
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 3:13 pm    Předmět: V. Lechta Citovat

ahoj, jsem taky ,,jeden z vás" nečetl jste někdo jakoukoli knížku o koktání od Viktora Lechty ? myslíte, že stojí za to ji přečíst ? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirina



Založen: 16.7.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2008 7:57 pm    Předmět: Citovat

Je to jeden z nejlepších odborníků na koktavost u nás (tedy na Slovensku).
Jeho kniha Koktavost (2004) je na našem trhu zatím jediná komplexní monografie ! Je výborná, nevím však, jestli pro laiky vždy srozumitlená. Ale základní problémy jsou tam jasně napsány, určitě pro toho, kdo chce sám sobě porozumět, proč to, či ono se děje, co je možné udělat, stojí za to prolistovat Smile
jiřina
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinka952



Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Košice-slovensko

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 1:33 pm    Předmět: Citovat

no to učite ano, ale nevím kde ji sehnat. v kníhkupectví u nás to nemajú Confused pár článkov jsem četla na internetu, ale jinak nic. Nevite mi poradit, kde tu knihu seženu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
jirina



Založen: 16.7.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Liberec

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2008 7:59 pm    Předmět: Citovat

Já ji mám půjčenou z knihovny, ale nevím jak jsou různé knihovny zásobené.
Vyšla v nakladatelství Portál, ale tam je již rozebraná, našla jsem ji v tomto internetovém knihkupectví, snad nebude vyprodaná - http://www.ucebnice.com/vysoke-skoly/specialni-pedagogika/koktavost-komplexni-pristup
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavla



Založen: 9.4.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 13, 2008 7:24 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,

já zase doporučuju knihu od Malcolma Frasera "Svépomocný program při koktavosti". Lechtu jsem se také pokoušela číst, ale on to bere (podle mého názoru) spíše z toho lékařského hlediska, než z hlediska toho "koktavého". Fraser sám zadrhává a tak píše jak se toho "zbavil". Vřele doporučuju. Bohužel je to běh na velmi dlouhou trať. Přeju hodně štěstí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Radek Homola



Založen: 7.11.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út září 23, 2008 6:35 pm    Předmět: Kniha Citovat

Ahoj, musím s Pavlou souhlasit. Kniha Malcolma Frasera "Svépomocný program při koktavosti" je opravdu výborná a musím přiznat, že lepší knihu zaměřenou na tuto problematiku jsem nečetl. Pro mě-kniha číslo jedna Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miiiira



Založen: 26.11.2008
Příspěvky: 3
Bydliště: Novy Bydzov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 5:37 pm    Předmět: Citovat

Ahoj!Nevi nekdo o dalsich knizkach,zabyvajici se koktavosti?Na internetu jsem jich par nasel,ale vetsinou jde o knihy ke studiu logopedu,takze je to napsano z myho pohledu az moc slozite! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zuzik



Založen: 8.2.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 10:49 pm    Předmět: Lechta: Citovat

Ahojte lidičky Surprised)

dnes jsem na netu při hledání nějakých materiálů k diplomce narazila na Vaše stránečky, brouzdám po nich už pěkných pár hodin a pořád se od nich nějak nemůžu odtrhnout Surprised) . Co se týče literatury, která se zabývá balbuties - máte pravdu Lechtova Koktavost je sice odborněji napsaná, myslím ale, že se z ní hodně dovíte, i když zrovna nestudujete logopedii Surprised).
Já se logo věnuju logo třetím rokem, a když jsem poprvé Lechtovu Koktavost v prváku četla, tak to byl dost velký oříšek, ale člověk si z toho své vzít jistě dokážeSurprised) jinak Fraserův Svépomocný program je taky super, teď nově vyšla Koktavost v kazuistikách ( Peutelschmiedová a kol.)

Jinak Vám všem držím pěstičky, jste super ! Jen tak dál Surprised)[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127