Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Baleni kluka

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lenka61



Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 4:22 pm    Předmět: Baleni kluka Citovat

Mam taky problem. Paci sa mi jeden balbutik. Ja nie som balbutik. Mam taky pocit ze aj ja sa mu pacim ale boji sa ze som jedna z takych co sa mu chcu len vysmiat. Chcela by som sa s nim aj porozpravat o tom ako sa zacal zajakavat a preco, len sa bojim aby si to nezobral zle. Prosim o radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scholle



Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 7:47 pm    Předmět: Citovat

bav se s nim o cemkoliv jinem, to je moje rada Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbut



Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 7:47 pm    Předmět: Re Citovat

Vůbec se nemusíš bát,protože každý balbutik je rád a uvítá,když ho dívka osloví jako první a má o něj zájem.
Hodně mu tím pomůžeš a usnadníš mu to.
Držím Ti palce.

V alias Balbut(Vit)


PS: nám ostatním přeji,aby nás také potkalo takové štěstí a někdo o nás stál. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lenka61



Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2008 9:21 pm    Předmět: Citovat

Sak som s nim bola uz aj vonku. Ale on radsi si se mnu cez net pise lenze ja sa chcem s nim rozpravat. Mne by nerobilo problem ho pocuvat aj cele hodiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scholle



Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2008 9:28 am    Předmět: Citovat

tak to me uz nic nenapada, asi to budes muset rict takhle i jemu... mozna jenom potrebuje premluvit, treba je to tvoje sance ho zmenit Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lenka61



Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2008 9:51 am    Předmět: Citovat

Dik za snahu! Teraz pred maturitami ho nechcem rozrusovat. Hned jak bude po nich tak sa s nim o tom vsetkom porozpravam teda pokial naberiem odvahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2008 5:54 pm    Předmět: Citovat

LoL....tak takovy zajem by mi lichotil:)Na baleni urcite neexsituje zadny uciny recept a u balbutiku je to slozitejsi.No,z tech par radku co si o nem napsala bych ho tipoval...Abstinent,neurak,nikdy nemel zadnou divku a ve skole urcite dobre vysledky a moc hodny a slusny kluk.I kdyz kdo z balbutiku neni slusny a hodny clovek.No,urcite je introvert..takze to s nim bude asi slozitejsi a budes muste byt hodne trpeliva.Ale rozhodne to nech po maturite..preci jen malo lidi prozilo svatak v lihu a nemyslelo na svoji maturu a melo myslenkyna jine veci.Rozhodne az s nim pujdes priste ven..tak s nim urcite nemluv o tom,ze ti nevadi,ze je to balbutik...mohlo by seho to dotknout i kdyz by to nedal znat na sobe a rozhodne se nesnaz komunikovat za kazdou cenu a porad neco vypravet,aby rec nestala.Tim by mohl dostat strach z komunikace,aby se nedostal do nejake pro nej neprijemne situace.....

jinak hodne stesti a hlavne nevzadavat pocatecni neuspech.....kdyby vedel,co o nem tady pises tak by nevahal a sel s tebou nekam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lenka61



Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2008 6:30 pm    Předmět: Citovat

Vsetko co si pisal o tom aky je je pravda az na to ze si obcas rad vypije. Urcite bych mu nezacala hovorit ze mi nevadi ze je babultik. Viem ze by sa ho to mohlo dotknut. Ja ani ked sme sa stretli som sa nesnazila komunikovat za kazu cenu. I ked rec teda nestala ale akosi bolo stale o com tocit a vacsinou sa ma pytal na neco alebo mi o niecom hovoril. Rozhodne toho povedal viac ako ja. Ale hovorili sme aj o tom ze by radsej mal take zamestnanie kde by bol sam a s nikym by sa nemusel rozpravat. Preco to beriete az tak zle? Ja viem ze ja to asi tazko posudim. Ale tak vazte si toho ze aspon mozete hovorit a vyjadrit svoj nazor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra84



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 11:34 am    Předmět: Citovat

Mluvit a vyjádřit svůj názor - ale to je přece to, co tak zoufale často nemůžeme! O tom to přece je.. Ostatním lidem to tak (asi) nepřipadá, ale někdy je to opravdu zlé. Zkuste si představit, že držíte bobříka mlčení, ale nikdo o tom neví - trochu to kulhá, ale ten pocit bezmoci to myslím vystihuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lenka61



Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po květen 12, 2008 1:40 pm    Předmět: Citovat

Ale mozete. Len to chce snahu a cloveka ktory by vas pocuval. A to si myslim ze vacsina ludi to berie v pohode. Praveze ked som s nim bola sme kecali aj rozeberali vlastne nazory a trochu aj dost zivo diskutovali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petra84



Založen: 29.2.2008
Příspěvky: 28
Bydliště: Ústí nad Orlicí

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 11:38 am    Předmět: Citovat

No, blbě jsem to napsala, myslela jsem to spíš tak, že je přece podstatou balbuties, že nám mluvit fakt moc nejde. Závažnost je samozřejmě různá.
Řekla bych, že všichni balbutici si váží toho, že můžou mluvit aspoň blbě a že jistá možnost vyjadřovat svoje názory (ústně) pro ně někde existuje. Ale je to možnost trochu relativní. Nicméně tím, že si toho vážíme, se nic neřeší. Neschopnost něco říct tak, jak chceme (že na způsobu záleží, je jasné), v tu chvíli, kdy to potřebujeme nebo občas vůbec říct to, co potřebujeme, je tady pořád.
Být balbutikem je těžké a každý se s tím snaží nějak vyrovnávat. To, jak si to bereme, záleží na naší osobnosti. Většina balbutiků začala koktat, když byli ještě hodně malí, a tehdy jsme z toho ještě neměli takový rozum, abychom to mohli brát lépe. Brali jsme to prostě tak,jak jsme to cítili a podle toho jsme na to reagovali a to se nám zapsalo do podvědomí. Že ty reakce byly špatné (ale pochopitelné a adekvátní!) a nám neprospívající, je jisté a tyto naučené reakce teď můžeme změnit. Ale k tomu musí každý dospět a pak to ještě realizovat, což je těžké a dlouhodobé.
Mimochodem, pořád mi připadá, že si většina lidí myslí, že balbuties je jen o opakování slabik, což je šeredný omyl. Je to složitější, než se člověku zvenčí zdá. Nejhorší je, že ti lidé asi nevědí, že to nechápou. Je taky pravda, že v češtině se tomu říká koktavost od slovesa koktat, což vyjadřuje opakování slabik - takže asi není divu, že si to lidé myslí. Ach jo.
Jinak - nemyslím si, že by se balbutika muselo dotknout, kdyby mu někdo řekl, že mu nevadí, že je balbutik. Mě osobně by to spíš povzbudilo. Balbutici nejsou nějaký zvláštní živočišný druh. Každý je jiný. Není to tak, že jako diabetik se nemůže přecpat zákuskama, tak balbutikovi nikdy neříkejte, že vám nevadí, že koktá. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 2:24 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Petrou. Je velký rozdíl v tom jak to vypadá navenek a v tom co se odehrává v každém z nás, balbutiků. Ono bývá docela vyčerpávající furt přemýšlet nad tím jak se nám něco nepovede říct a vymýšlet jak se tomu vyhnout, i když si tím vesměs jen škodíme...

Párkrát se mi už stalo, že mi známí řekli, že to nikomu nevadí, že koktám a nechápali proč se tím tak zaubírám. Chápu, že jim to nevadí, páč je to nemůže ani nijak ohrozit, zatímco samotní balbutici se s tím perou den co den a maj to určitě jiný náhled, než ti kteří nás slyší párkrát za den.

Např. u mě si všichni z počátku mysleli, že to neřeším, avšak když mě posléze poznali, tak zjistili jaký jsem strašný řešič....A trochu ze mě nechápaly, ani moje potenciální přítelkyně, která si potom vztah se mnou rozmyslela. Proto pokud budeš chtít mít vztah s balbutikem, měla bys počítat s tím, že tyto problémy myslíme vážně a že nás užírají denně a že je to mnohem hlubší než se to třeba normálně zdá.... Aspoň u mě to tak platí...Ale každopádně to nevzdávej, život s balbutikem ti dá určitě trochu jiný náhled na tuto problematiku a život všeobecně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lenka61



Založen: 10.5.2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st květen 14, 2008 3:52 pm    Předmět: Citovat

Ja to urcite nevzdam. Budem o neho bojovat stoj co stoj. Very Happy

Aj s nim je to tak ze na vonok to vyzera ze to neriesi ale myslim si ze vo svojom vnuti to urcite riesi. Usudzujem to z toho ako si piseme a hlavne z toho ked sme sa spolu rozpravali o ludoch a podobne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127