Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LMD (LEHKÁ MOZKOVÁ DYFUKCE)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
re5pekt



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 8:02 pm    Předmět: LMD (LEHKÁ MOZKOVÁ DYFUKCE) Citovat

Příznaky a diagnostika
poruchy pozornosti

hyperaktivita - (ne vždy však hyperaktivita dětí znamená diagnózu ranné mozkové dysfunkce, hyperaktivita dětí může být podmíněna sociálním prostředím, touhou po pozornosti, může se jednat pouze o poruchu chování či o temperamentový rys…)

poruchy motoriky

drobné neurologické nálezy

emoční labilita

poškození vnímání a tvoření pojmů

zvýšená impulzivita

zvýšená únavnost duševní i tělesnou a to i při současné hyperaktivitě

infantilní chování

problémy s usínáním

noční pomočování

noční děsy

poruchy ve vývoji řeči

poruchy učení (dyslexie - porucha učení čtení, dysgrafie - porucha učení psaní, dysortografie - porucha pravopisu, dyskalkulie - porucha počtářských schopností)



TRPĚL NĚKDO TOUTO DIAGNOZOU V DĚTSTVÍ A MÁ VADU ŘEČI JESTLI JO TAK NAPIŠTĚ JELIKOŽ SE JIŽ 100% ZJISTILO ŽE V DOSPĚLOSTI JE KOKTÁNÍ A BLOK V ŘEČI PORUCHA MOZKOVÉHO ŘEČOVÉHO CENTRA TÍMPÁDEM HMOTNÁ PORUCHA,TÍM PÁDEM LÉČITELNÁ CHEMICKY I PSYCHOLOGICKY A TIM PADEM LOGOPEDIE MÁ NA NAŠE LÉČENÍ MINIMÁLNÍ UČÍNEK MOŽNÁ V DĚTSTVÍ POMŮŽE ,TO JE DOKÁZÁNO VĚDECKY Rolling Eyes (MYSLIM ZE KOTANI V DOSPELOSTI BY SE NEMELO BRAT JAKO KOTANI SPIS JAKO NEUROLOGICKA PORUCHA BLOK,KOKTANI STIM NEMA NIC SPOLECNEHO,NEJSEM VEDEC ALE JE TO LOGICKE NO NE)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: so leden 19, 2008 10:17 am    Předmět: Citovat

Koktání nemá nic společnýho s koktáním?Obávám se, že v tom tu logiku úplně nevidim...

Přiznám se, že netrpim ani "nočním pomočováním" ani "poruchou počtářských schopností" a na EEG mi nenašli ani chybičku a stejbě koktám. Takže bych to s těma 100% nepřeháněl. A navíc, u většiny balbutiků, se kterýma sem se bavil je to zrovna tak.

Koktání neni u většiny fyziologická porucha ale psychická!!!takže se to nedá vyléčit lékama, ale pokud s tim chce člověk něco udělat, tak musí "léčit" psychiku (odbourat strach z mluvení, změnit vnímání sebe sama, naučit se nevyhýbavé chování atd. co tu pořád omíláme).

Za tim si stojim a pokud si někdo myslíte něco jinýho, tak to tu klidně můžeme prodiskutovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavla



Založen: 9.4.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2008 8:00 pm    Předmět: Citovat

já sice lehkou mozkovou disfunkci mám, ale zadrhávání mám dědičné, takže v tomto případě by léky asi těžko pomohly
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alexandrap



Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 10:11 pm    Předmět: eeg Citovat

Ja som bola na EEG a zistili mi poruchu, ešte mi nenasadili ešte mi nezistili presne čo, ani mi nedali lieky, ale vraj to môže mať súvis s koktaním. A zistili mi aj parézu(čiastočnú obrnu tvárového nervu), to tiež môže súvisieť s koktaním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alexandrap



Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 10:12 pm    Předmět: Pavla Citovat

Ad Pavla, LMD môže byť tiež dedičná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127