Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Každý umí mluvit plynule!!

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
re5pekt



Založen: 25.10.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: pá říjen 26, 2007 11:13 am    Předmět: Každý umí mluvit plynule!! Citovat

Hezký den,chtěl bych tady napsat jeden zajímavý příspěvek.Je mi 20let a zadrhávám,no ale vím že umím mluvit plynule už to že kdyz mluvíme sami mluvíme plynule a jak se natom zamyslíte proč koktám když umím mluvit plynule a proč mám strach něco říct kvůli toho že se bojím že selžu když vím že umím navodit stav ve kterém mluvím plynule a zamyslete se každý člověk si vybere to co je pro něho nejlepší,takže mi máme strach z něčeho co by se nikdy nestalo a ten strach zpusobuje to koktani,zamyslete se,koktáme ikdyz bychom vzdy mluvili plynule protoze to umime a kdyz vime ze to umime tak proc máme strach neco říct a bát se že se zakoktáme takze myslim ze logopedie je na nic a zbytečná,protože každý kdo umí´kdyz je sám mluvit plynule nekoktá je zdraví jen má strach,je to neuvěřitelné a nepochopitelné ani já to nechápu a furt natom přemýšlím a někdy je to až zbláznění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinka952



Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Košice-slovensko

PříspěvekZaslal: pá říjen 26, 2007 3:11 pm    Předmět: Citovat

no tak já koktam aj ked som medzi kamarátmi Cool ono se to dá ovplivnit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: pá říjen 26, 2007 6:06 pm    Předmět: Citovat

Take si nekdy rikam,jak je to mozny,ze treba pred jednim clovekem ktereho zman se mi to nestane.Jo staci jen navodit tu spravnou atmosferu.To by nemusel byt problem,takze zitra az se probudim tak uz koktat nebudu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rimoaw



Založen: 1.11.2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2007 9:31 pm    Předmět: Opravdu je to tak Citovat

Je to nesmírně a až šokující, ale opravdu pokud je člověk sám, vezme si noviny a nahlas čte, tak mu to jde...a nebo si říká pro sebe nahlas věci o kterých předem ví, že by je před lidmi nemohl vyslovit.Pokud tady to funguje, tak není žádná vada v řeči, ale někde jinde...Je to prostě stres který vyvolá sevření svalů kolem hlasivek a člověk prostě nemůže mluvit...Několikrát sem zkoušel si představit, že jsem v místnosti sám i když tam byla spousta lidí a......Normálně sem mluvil!!Ale někdy to tak nejde..třeba při čtení..Stres je prostě větší.Ale zkoušel sem i antidepresiva (jen úměrně jako test) a to bylo teda něco...jak kdybych nikdy nekoktel.Stejné účinky má na mě i alkohol (tedy do té doby než způsobí, že nemůžu mluvit vůbec Very Happy).Spíš by to možná chtělo vyhledat psychologa, ale zatím tuto variantu moc nevyhledávám, protože mám docela silné sebevědomí a když se mně stane, že občas zadrhnu a někdo se tomu směje, tak mávnu rukou a vysvětlím mu, že je ubožák když se směje něčemu za co nemůžu...většina mých známých a kamarádů je natolik inteligentní, že mně nikdy ani neřekli že koktám a berou mě prostě takového..A mně to nevadí.Klidně zvednu telefon a zavolám si kam chci..nenechám se tím omezovat...a když už se zakoktám tak co už..nikdo přece neumřel Smile.A myslím si že moje metoda funguje...už sem o moc lepší..prostě se nebát a nepřipouštět si že koktám...jít za člověkem a zeptat se ho kde to či ono..zavolat si na infolinku a zeptat se na to co potřebuji vědět....přít za holkou říct jí "Ahoj , jak se máš.."Je to všechno jen o strachu...alespoň u mě.A já už se nebojím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giovanni



Založen: 7.8.2008
Příspěvky: 58
Bydliště: SVK, Veľký Krtíš

PříspěvekZaslal: út listopad 11, 2008 5:32 pm    Předmět: Citovat

mate vsetcia pravdu,aj ja sa viem dostat do takeho stavu,,tranzu"kedy nekoktam vobec,napr.slovo Trnava,kamion tam sa zakokcem ale ked sa dostanem do toho traznu uplneho kludu akoby tak bezproblemov ich vyslovim.Je to urcite psychikou cloveka.Len ked pridu problemy,clovek je rozhadzany tak aj koktanie sa vrati.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mike



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2008 2:59 pm    Předmět: Citovat

Tak to mate dobre, kdyz mluvite plynule, kdyz jste sami. To ja koktam i kdyz si mluvim neco septem pro sebe. Celkem plynulou rec mam jenom, kdyz sam pomalu ctu, ale jinak koktam vzdy a vsude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eltaj



Založen: 19.11.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 5:24 pm    Předmět: Citovat

No, a o to je to možná horší - hodně balbutiků mluví zcela normálně při imaginativních rozhovorech nebo když si mluví sami pro sebe, ale ve společnosti koktají běžně - takže bojovat, ovládnout svou vůli psychiku, stres, sebevědomí taková sranda není.... Víš, že mluvíš pěkně, ale když chceš něco říct, tak vypadáš jako debil - a nemyslet na to že koktám při něčem, kdy mi o něco jde - je prakticky nesmysl, ale paušálně to taky nelze tvrdit - někdy se až sám překvapím, jak jsem v pohodě, ale na druhou stranu mě zas dostane situace, kdy jsem klidnej a ani za boha se nemůžu porádne vymáčknout a všichni na mě jen hledí Very Happy Takže bych řek, že je to o to víc frustrující a takové bez naděje... i když kdo z nás nedoufá, že se jednoho dne - a ten den nemusí být ani krásný Very Happy vzbudí a už víc nebude koktat (tak krásné sny milé děti Very Happy )

Máte někdo zkušenosti třeba s jógou? Nebo něčím podobným co by člověka trochu zklidnilo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klobas



Založen: 7.11.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: CZ, Nový Jičín

PříspěvekZaslal: út listopad 24, 2009 6:00 pm    Předmět: Citovat

No, zrovna s jógou zkušenosti nemám. Snad jediná věc, která mi docela pomáhá je ganja, ale nesmí se to přehnat. To potom nemluvím téměř vůbec a radši se seknu sám do sebe nebo do něčeho, někoho jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mishell2626



Založen: 30.9.2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne listopad 29, 2009 9:26 pm    Předmět: :-) Citovat

no tak to je teda pravda aj ked s marihuanou este skusenosti nemam, ale mne velmi pomaha alkohol, vtedy muzu rict cokoliv...Very Happy ALE NETREBA TO PREHNAT...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ares29



Založen: 4.11.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 7:16 pm    Předmět: Re: Opravdu je to tak Citovat

rimoaw napsal:
Je to nesmírně a až šokující, ale opravdu pokud je člověk sám, vezme si noviny a nahlas čte, tak mu to jde...a nebo si říká pro sebe nahlas věci o kterých předem ví, že by je před lidmi nemohl vyslovit.Pokud tady to funguje, tak není žádná vada v řeči, ale někde jinde...Je to prostě stres který vyvolá sevření svalů kolem hlasivek a člověk prostě nemůže mluvit...Několikrát sem zkoušel si představit, že jsem v místnosti sám i když tam byla spousta lidí a......Normálně sem mluvil!!Ale někdy to tak nejde..třeba při čtení..Stres je prostě větší.Ale zkoušel sem i antidepresiva (jen úměrně jako test) a to bylo teda něco...jak kdybych nikdy nekoktel.Stejné účinky má na mě i alkohol (tedy do té doby než způsobí, že nemůžu mluvit vůbec Very Happy).Spíš by to možná chtělo vyhledat psychologa, ale zatím tuto variantu moc nevyhledávám, protože mám docela silné sebevědomí a když se mně stane, že občas zadrhnu a někdo se tomu směje, tak mávnu rukou a vysvětlím mu, že je ubožák když se směje něčemu za co nemůžu...většina mých známých a kamarádů je natolik inteligentní, že mně nikdy ani neřekli že koktám a berou mě prostě takového..A mně to nevadí.Klidně zvednu telefon a zavolám si kam chci..nenechám se tím omezovat...a když už se zakoktám tak co už..nikdo přece neumřel Smile.A myslím si že moje metoda funguje...už sem o moc lepší..prostě se nebát a nepřipouštět si že koktám...jít za člověkem a zeptat se ho kde to či ono..zavolat si na infolinku a zeptat se na to co potřebuji vědět....přít za holkou říct jí "Ahoj , jak se máš.."Je to všechno jen o strachu...alespoň u mě.A já už se nebojím...


Moc hezky řečeno. Zvláštní, jak toma máme všichni stejné, stějně o tom přemýšlíme atd... Ve všem co tady píšete, tak se poznávám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127