Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bolo by to iné?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Chcete se zbavit koktání?
ano samozrejme
91%
 91%  [ 21 ]
ja nevím nikdy jsem nad tím neuvažoval/a
0%
 0%  [ 0 ]
nie nechcem
8%
 8%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 23

Autor Zpráva
martinka952



Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Košice-slovensko

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 3:02 pm    Předmět: Bolo by to iné? Citovat

žačala som uvažovať nadtím, že keby som sa s koktania vyliečila, tak by som to nebola proste já Very Happy ja nevím len tak mně to napadlo když jsem poslochala Muchowa v Redakci Embarassed už by som to nebola já, ta stará koktavá Martina Laughing nevím jak ma to napadlo Wink no je to tak Cool čo si o tom myslíte? Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 5:18 pm    Předmět: Citovat

Tohle me uz taky napadlo,ze bych prisel o cast sve osobnosti,ale na druhou stranu by mi to ulehcilo zivot,takze neni co resit Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinka952



Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Košice-slovensko

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 5:19 pm    Předmět: Citovat

aj ja som o tom rozmýšľala...nebola by som to ja..ale na druhu stranu už by som sa kvôli tomu netrápila, nemala by som stresy Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 6:30 pm    Předmět: Citovat

urcite by si o neco prisla,ale zase by si mnohem vic ziskala
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klitoris



Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: so říjen 27, 2007 9:36 am    Předmět: Citovat

Kto zahralsoval za nie? preboha Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinka952



Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Košice-slovensko

PříspěvekZaslal: so říjen 27, 2007 5:02 pm    Předmět: Citovat

for klitoris: tak já teda určite nie Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:29 pm    Předmět: Citovat

To klitoris: že by já? Hm, už si moc nevzpomínám Smile Ale je fakt, že se mi zdá koktání někdy fajn. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 9:17 am    Předmět: Citovat

to klitoris:já jsem hlasoval že se nechci zbavit koktání.Že bych se jako zítra ráno vzbudil a nekoktal bych....no lákává to představa jest Wink ,ale díky nechci.Ne, že bych s koktavostí neměl problémy-sice bych neměl stres a strach z mluvení , nadruhou stranu bych neměl kamarády a skvělé zážitky které můžeš prožít s koktavostí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 3:51 pm    Předmět: Citovat

Díky Honzo, zachránils mne. To už je ta moje senilní paměť. Ale když už teď vím, že jsem to nebyl já, musím to napravit. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bodyia
Site Admin


Založen: 24.9.2005
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 5:32 pm    Předmět: Citovat

Balbuties je pro mě jeden z hlavních fenomenů, který formoval moji osobnost, život i jeho plánování. Určitě mi to hodně dalo, jistou jemnost, schopnost naslouchat, být tolerantní a méně dravý... ale kdybych se jednoho dne probudil a mluvil bez zaváhání, určitě bych byl rád. Zkušenost z prožitého by zůstala a přidala se tolik euforizující suverenita;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 6:06 pm    Předmět: Citovat

Pro Radka: už jsi starší člověk , tak bys se senilitou mohl počítat... Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukas ...



Založen: 8.6.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 11:21 pm    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasim s Bodyiou. Koktání mně určitě naučilo větší toleranci, jsem podstatně míň konfliktní než bych byl "normálně". Jenže tim výhody končí. A to rozhodně (aspoň pro mě) není dostatečná protiváha, ke všem těm ponižujícím situacím, kdy člověk stojí u přepážky nebo u tabule s křečovitým výrazem ve tváři a nemůže nic říct ... A kdybych přestal nějakým zázrakem koktat? Bodyiova poslední věta to dokonale vystihuje. Zkušenosti mi nikdo nevezme a ta pohoda, říct kdykoli to, co chci ... najednou taková svoboda, to by byla taková moje individuální sametová revoluce Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 5:01 am    Předmět: Citovat

Díky pánové a dámy za hluboké příspěvky. Hm, jaké by to bylo bez koktání? Kdybych nikdy nekoktal, byla by teď ze mě pěkná ...(nemůžu napsat hrubé slovo, protož bych ho pak sám musel, dle zásad tohot webu, smazat) - vím to. Díky tomu, že koktám, nemusím se drát dopředu, nemusím s nikým soutěžit, jít přes mrtvoly. Koktání mi v životě dalo obrovské možnosti - žít pomaleji, mít jistý nadhled, mít více rád lidi, více si všímat svého okoli, více s ním cítit. A za ty roky, co poznávám balbutiky, vidím, že takto nás to formuje všechny. Mezi balbutiky se cítím fajn, protože vím, že to jsou lidé s velkým a otevřeným srdcem, s porozuměním, s darem naslouchat (samozřejmě, mohou být i výjimky - lidé ukřivdění a mstící se za své zranění okolnímu světu, ale ty jsem ještě nepotkal). Ve světě balbutiků jsem se osobně seznámil s lidmi, kteří mi hodně pomohli, ovlivnili můj život a které bych rád nazval přáteli (díky Bodyio, Maulwurfe, Honzo, Honzi, Martine, Lucko, Acere, Nitroxi, Phillle, Jirko, Jirko2, Blanko, Hanko, Petře, Pedro, Lukáši, Truckere, Lenko, ...... a mnho, mnoho dalších). Také je pravda, že má koktavost není (z objektivního hlediska) tak velká, takže se s ní dá celkem "v pohodě" žít. Mám jenom strach, že kdybych den ze dne koktat přestal, už bych nebyl tím Radkem, který se tady po světě toulá 29 let, ale byl bych úplně jiným člověkem, hledajícím stále znovu svou identitu, neustále litujícím těch mnoha promarněných let. O to více bych se to možná snažil sám sobě vynahradit - o to více bych byl možná sobečtější, drsnější a hnusnější. Myslím, že bych velmi rychle zapomněl na to, co pozitivního mi koktání přineslo. Jsem rád, že skrze tuto svou každodenní "bolístku" můžu stát rovnýma nohama na zemi a mít rád lidi. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127