Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kdy se Vám koktání zhoršuje, kdy zlepšuje?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nick Twisp



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 10:12 pm    Předmět: Kdy se Vám koktání zhoršuje, kdy zlepšuje? Citovat

V dříve již zmíněné knize F.P.Murray píše, že mu prospělo, když pravidelně sportoval. Také mám podobnou zkušenost. Vybít napětí a energii sportem. Tím se nejspíš natolik odreaguji, že příliš nekoktám. Pomáhá mi to.

Co mi naopak docela dost odrovnalo, byla poeítaeová hra Call of Duty - docela drsná stříleeka, kterou jsem hrál ostošest po několik dnu. A vždycky, když jsem vyšel mezi lidi a musel komunikovat, zakoktával jsem se na každým druhým slově. Strašný.

Takže: co vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda15



Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so květen 05, 2007 5:11 pm    Předmět: vliv her na řeč Citovat

Já sem taky zppozoroval už před několika lety, že když jsem hodně hrál hry na pc tak se mi blbě mluvilo. Pak jsem skusil pár dní vynechat a bylo to zas lepší... Takto jsem to zkoušel několikrát a vždycky když jsem na těch pár dní přestal hrát, mluvilo se mi líp...možná je to jenom náhoda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
drobas



Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: so květen 05, 2007 9:43 pm    Předmět: Citovat

nebude to spis tim, ze proste u hraně he stravěte celej den doma a nepromluvite ani slovo, a potom se tezko mluvě? ... aspon u me to takhle funguje...kdyz sem byl s kamaradem na dovolene a mluvil sem fakt od rana do vecera, někdo by nepoznal, ze koktam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nick Twisp



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 11:42 am    Předmět: Citovat

Jo, tím to je nejspíš taky. Ale především bych řekl, že je to typem té hry. Agresivní střílečky, kdy na tebe za každým rohem někdo číhá. Fakt mi to natolik odrovnalo, co se mé řeči týče, že jsem to raději smazal.

S kamarádem na dovolené s emi taky dobře mluvilo. přisuzoval jsem to tomu, že jsem se ocitl v jiném prostředí, byl jsem relavni volnej, nemusel jsem nic mos důležitýho řešit. Žadné pnutí, že mi zítra čeká kominikace s tím, nebo že musím něco řešit..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peťa



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 7:47 pm    Předmět: Citovat

Je to jako sinusoida. Jeden týden horší, druhý lepší. Záleží taky na prostředí a na vztahu který kč konkrétní osobě mám. Nejhorší je to po ránu, ale když se během dne rozkecám, tak večer už mluvím líp nebo plynule.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Peťa



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 7:58 pm    Předmět: Citovat

Je to jako sinusoida. Jeden týden horší, druhý lepší. Záleží taky na prostředí a na vztahu který kč konkrétní osobě mám. Nejhorší je to po ránu, ale když se během dne rozkecám, tak večer už mluvím líp nebo plynule.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nick Twisp



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 8:30 pm    Předmět: Citovat

jak to máš, když seš unavenej? horší, nebo lepší? myslím třeba večer, když jdeš někam s někým, koho vidíš poprvé a seš unavenej - tedy jestli ta únava potencuje tvoji koktavost, nebo spíš ne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nick Twisp



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 8:34 pm    Předmět: Citovat

ty rána, to znám. ještě horší to je, když člověk třeba dva dny někde nebyl. to třeba jdu do mista a už jsem z toho vydišenej.

hele, když seš už u toho vztahu k osobě: zakoktáváš se v globálu víc, když seš vuei té osobě v submisivním postavení - např. zkoušející učitel, nebo když jseš v té dominantní - rozhoduješ o něčem, co se druhé přímo dotýká..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drobas



Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2007 8:04 pm    Předmět: Citovat

tak todle u me zalezi vilozene na konkretni osobe..proste pokud je to můj znamej kterej uz dlouho vi ze koktam a proste nevnima to, nebo aspon vi ze to nema resit, tak je to v pohode...pokud je to nekdo cizi, novej tak tam uz to je horsi, ale urcite zkousejici ucitel to je jeste o tridu vejs, pac tam sem navic nervozni....
ale takova perlicka u me je to, ze kdyz sem hodne moc nervozni, napriklad tedka nedavno u zkousek z autoskoly (technika, jak jinak Smile), tak sem v tu chvili zacal mluvit lip nez kdy jindy, tzn. nadbytek stresu naopak způsoběl zlepseni...
proste koktavost je nevyzpytatelna Neutral
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
drobas



Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2007 8:05 pm    Předmět: Citovat

*vylozene
pardon, jeste ze to nevidě moje cestinarka Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127