Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Proč koktáte?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nick Twisp



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2007 9:47 pm    Předmět: proč koktáte? Citovat

četl jsem nedávno příběh jednoho koktavého, trošku jsem pátral ve své minulosti a došlo mi, že tam mám kolem čtyř let také epizodku s mikulášem a čertem, kterýho jsem se pekelni bál. A prej mi to v tý době nějak začalo. Tedy, máte vy nějaké odůvodniní, proč právě vy koktáte, nebo: co si myslíte, že to způsobělo?

Zkuste se někam zařadět. Já si tím třeba nejsem vůbec jistej, ale snad bych se přiklánil k názoru, že ono vystrašení by na to mohlo mít vliv.

Budu rád, za jakékoliv vyjádření. A výše zmíněnou knihu, i přes trošku podivný překlad voele doporučuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavla



Založen: 9.4.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so květen 05, 2007 5:56 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, myslím, že u někoho to muže být následek nějaké stresující události v dětství, ale konkrétni v mém případě to mám didiené, po svém tatínkovi. Tak tady je myslím důvod zcela jasný. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drobas



Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: so květen 05, 2007 9:45 pm    Předmět: Citovat

hehe, koukam ze zkusenosti s certem a mikulasem jsou docela caste..kdyby se tenhle zvyk zakazal, snizi se pocet koktavych tak na polovinu Smile). ..ale musim rict, ze to mam taky dedicne z otcovy strany, ale mikulas s certem na tom meli taky svůj poděl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nick Twisp



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2007 11:50 am    Předmět: Citovat

můj otec mluví překotně, ale nekoktá, tudíž si nemyslím, že by to bylo u mě didiené, ale určité predispozice tam jistě budou. ale po té expozici čertovi a mikulášovi se to prej u mě výrazně zhoršilo. lechta uvadí didienost v 40-60% všech případu. ale uvádí, že např. Bohm (1997) tvdrí, že se nejspíš didí jen určité vlohy - dispozice a kč klinické manifestaci dochází teprve při koexistenci vnějších a vnitřních podmínek.

máte třeba sourozence, kteří taky koktají? můj mladší brácha má na to náběh - často opakuje určitá slova, ale myslím, že se z toho sakra dostane. aspoň nepozoruji, že by u něj nastávali blokády. prostě jede dál..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drobas



Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2007 8:09 pm    Předmět: Citovat

tatka hodne koktal v mladi..ale v Choustnikove Hradisti (Vychodně Cechy) mu to uplne odbourali, ale to bylo v rannym stadiu v nizkym veku...bracha taky koktal kdyz byl malej a to s nim rodice delali vsechno mozny a snazili se co nejvic a potom to najednou samo odeznelo (bracha je starsi o 4 roky)...pak sem prisel na svet ja a mel sem podobnej problem a rodice si rekli ze to taky samo odezni a nak to neresili...no a pak uz bylo pozde Neutral
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nick Twisp



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 7:58 am    Předmět: Citovat

a nevíš, co tenkrát tvýmu otci a bráchovi pomohlo? nějaký logopedický cvičení, či psychologická péče?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drobas



Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2007 5:57 pm    Předmět: Citovat

pokud se to podchytne v rannym stadiu tak pomuze vesmes cokoli...par logopedickych cviceni a je to...jak rikam. u taty pomohlo Choustnikovo hradiste, kde byl myslim na mesic a cvěcili tam s nim kazdej den logopedicky cviceni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavla



Založen: 9.4.2007
Příspěvky: 25
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 4:17 pm    Předmět: Citovat

Bohužel, mi nepomohli ani v Žitný, tak mi asi nepomohou už vůbec. Moje sestra nezadrhává v řeči vůbec, naopak někdy mluví až moc. Nemá vůbec žádné potíže. prostě v tomhle má obrovský štěstí.
A s tím čertem a mikulášem máš možná pravdu, protože jsem se jich bála až do svých 13 let Laughing Možná to i tím začalo, nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nick Twisp



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 8:44 pm    Předmět: Citovat

já jsem byl na měsíc jako dicko v liberci, v nějakým speciálním ústavu a taky mi to nepomohlo. je mi to tam deprimovalo. bez rodiču, v oknách mříže, pořád jsem chtěl zdrhnout. a když mi naši poslali balík se sladkostma, sestry to rozdilili mezi všechny dicka na pokoji. a dopisy, co jsem posílal domu, tak jsem nesmil zalepit, aby si je sestry ještě předtím mohli přečíst a zkontrolovat, jestli nemám něco proti tomu jejich podělanýmu systému. asi nejtragietijší měsíc mého dětství..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nick Twisp



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 8:47 pm    Předmět: Citovat

občas nad tím přemýšlím a myslím, že nejdůležitější je se zbavit toho strachu něco říct. vymazat si z hlavy tu přípravu. takový to "též někam přijdu a řeknu to dobře". nebo: "až tahle holka dopoví, řeknu hezky pomalu, jak to myslím já". podle mi se tak vytváoí v hlavě napětí a pak to zákoniti není plynule. vykašlat se prostě na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peťa



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá květen 18, 2007 7:50 pm    Předmět: Citovat

Málem jsem se v sedmi letech utopil na bazéni, kam jsme se školní třídou chodili. Balbutismus podle psycholožky vyvolal absolutní nezájem rodiču ani někoho jiného. prostě bylo všem jedno že jsem tam málem zaoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nick Twisp



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 12:34 am    Předmět: Citovat

na jakém podkladi vytvořila psycholožka tento závěr?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stoupa



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 7:39 am    Předmět: Citovat

koktám od svých 6 a psycholožka ze mně nevydolovala možnou příčinu (nehoda, hrozný zážitek, apod...), suma sumárum, dokázal jsem ten "vinící" zážitek dokonale v potlačit ... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nick Twisp



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 3:25 pm    Předmět: Citovat

možná žádnej nebyl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stoupa



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: so květen 19, 2007 5:16 pm    Předmět: Citovat

byl, aspoň to tvrdí moje máma
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127