Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Reagujte všichni:lol:
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HALiS



Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 11
Bydliště: Chodov

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 7:14 pm    Předmět: reagujte všichni:lol: Citovat

kdo z vás (nás) myslí a mluví aniž by se nevyhýbal ruzným situacím (všichni to moc dobře známe, hledáme ruzná synonyma a podobně)? připadám si někdy hrozně, sebelítost, deprese atd. proto mi zajímá, jestli existuje nějaký balbutik, který si s tímhle neláme hlavu, nevyhýbá se společnosti, mluví a je mu jedno, co si myslí ostatní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tina



Založen: 30.3.2007
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 12:32 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Smile

Naposledy upravil Tina dne po duben 02, 2007 1:32 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 8:24 pm    Předmět: Citovat

Nazdar Halisi. Já znám náhodou balbutiky, co to své koktání mají v sobě jakž takž vyřešené. prostě jde o to poíjmout sám sebe takového, jaký jsem. A snažit se se svým koktáním žít - naplno! Tak držím palce a někdy poíji na naše pražská setkání. Jsi srdečně zván. Fakt!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Overgrounder



Založen: 23.9.2006
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 4:26 pm    Předmět: Citovat

Já bych si dovolil říci, že jsem jeden z nich. Hlavu si s tím nedělám (to neznamená, že nad tím nepřemýšlím), beru to jako fakt, nicméně se vám tu mohu interni přiznat, že když opravdu chci, nekoktám. Problém je tedy v tom, že jsem příliš pohodlnej (říkám tomu "zapomínání). Víme to všichni, že je to velká práce snažit se, a dle mého, když si balbutik od svého sanžení sem tam neodpočine, dost špatni se to snaší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 6:58 pm    Předmět: Citovat

no ted jsem zacal chodit k psychologovi a snad me nauci si rict po tom co se zakoktam: no a co tak jsem se zakoktal....
no ale jeste to kazdopadne neumim :'( Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
modroočka



Založen: 26.3.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Velkomisto

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 5:57 pm    Předmět: Citovat

můj přítel pracuje ve voejných službách, s lidmi mluví denně, mluví pomalu a celkem nemá problém, občas se zasekne, ale asi to tolik neřeší. Horší je, když třeba o něčem diskutujeme, to se zadrhává víc, u každého druhého slova opakuje první slabiku, někdy i celé slovo, vícekrát. občas se mu ale stane, že se zasekne na prvním písmenku slova a trvá mu dost dlouho, než to slovo vysloví. měla jsem, pokud jsem viděla, co chce říct, tendenci to vyslovit za něj, ale neudělala jsem to, abych ho tím nějak "neshoděla". někdy to nějak nekomentoval, jen nedávno jsme byli na veeeoi, chtěl po eíšnici kč kávi minerálku, ale zustal viset na písmenku "m" a dál mu to nešlo. Sleena pochopila i tak, co chce a minerálku přinesla dřív, než to staeil vyslovit. Tehdy se poprvé vymlouval, že vyslovit "m" mu dělá problém, už ani nevím proč. Vím, že to tak není, protože tohle se mu stává i u slov, začínajících na úplně jini písmenko. Myslím, že mu to bylo hloupé spíš kvůli té eíšnici, protože si je určitě vědom toho, že jsem si jeho problému s mluvením musela všimnout. Nevím, jestli mu mám říct přímo, že o jeho zadrhávání vím a že mi to nějak nevadí. Sám o tom nezačne a vybalit to na něj jen tak...nevím. Poradíte mi? Chci, aby viděl, že pro mi není důležité, jak mluví, ale spíš obsah toho, co říká.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 7:19 pm    Předmět: Citovat

modrooeka napsal:
můj přítel pracuje ve voejných službách, s lidmi mluví denně, mluví pomalu a celkem nemá problém, občas se zasekne, ale asi to tolik neřeší. Horší je, když třeba o něčem diskutujeme, to se zadrhává víc, u každého druhého slova opakuje první slabiku, někdy i celé slovo, vícekrát. občas se mu ale stane, že se zasekne na prvním písmenku slova a trvá mu dost dlouho, než to slovo vysloví. měla jsem, pokud jsem viděla, co chce říct, tendenci to vyslovit za něj, ale neudělala jsem to, abych ho tím nějak "neshoděla". někdy to nějak nekomentoval, jen nedávno jsme byli na veeeoi, chtěl po eíšnici kč kávi minerálku, ale zustal viset na písmenku "m" a dál mu to nešlo. Sleena pochopila i tak, co chce a minerálku přinesla dřív, než to staeil vyslovit. Tehdy se poprvé vymlouval, že vyslovit "m" mu dělá problém, už ani nevím proč. Vím, že to tak není, protože tohle se mu stává i u slov, začínajících na úplně jini písmenko. Myslím, že mu to bylo hloupé spíš kvůli té eíšnici, protože si je určitě vědom toho, že jsem si jeho problému s mluvením musela všimnout. Nevím, jestli mu mám říct přímo, že o jeho zadrhávání vím a že mi to nějak nevadí. Sám o tom nezačne a vybalit to na něj jen tak...nevím. Poradíte mi? Chci, aby viděl, že pro mi není důležité, jak mluví, ale spíš obsah toho, co říká.


hmn tak to ja mam taky problemy s M ale nejhorsi je snad rict slova zacinajici na pr tr a takove Sad no to je hrůza
a pak kdyz nemuze neco rict tak mu nepomahej to delas dobre me to treba strasne rozciluje kdyz mi nejde neco rict a nekdo to rekne za me, stejne se stim pak trapim dal dokud to nereknu Very Happy i kdyz to uz rekl treba 2x ja to proste musim ric to je takovej trenink Very Happy (tohle bych treba nebyl schopnej rict to tr Evil or Very Mad ) Razz. A pak snim na to tema nejak nenapadne navaz a vysvetli mu ze ti to nevadi urcite bude rad a pujde to na nem urcite poznat... Cool no teda alspon to byl můj pripad... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
modroočka



Založen: 26.3.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Velkomisto

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2007 4:17 pm    Předmět: Citovat

No, dík za odpověď Hegi. Já jsem si to tak myslela, že by se ho to moje napovídání mohlo třeba nějak dotknout. Já sice nemám problém s mluvením, jen ten, že někdy mluvím až moc, jsem totiž děsně ukecaná baba, ale kdybych se zadrhávala a někdo mi napovídal a říkal to za mi, asi bych ho poslala do háje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HALiS



Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 11
Bydliště: Chodov

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2007 10:00 pm    Předmět: Citovat

to je přesně ono - žít naplno!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 11:03 am    Předmět: Citovat

čau Modrooeko, to je zajímavá ....kauza Smile. Nejsem psycholog ani jinej doktor, ale jsem celoživotní balbutik, to stačí Smile. Ono záleží, jak to máme my balbutici v sobě vyřešený, jakej je stupeo...citlivosti, nazírání na sebe, zkrzevá tuhle záležitost...zrovna vyznáváme. Jasně že posuzujem svojí osobnost metrem zkalibrovanym tím zadrháváním Smile. Pokud o tom nezačne nebo nezačal sám, muže to znamenat, že s tím ještě vyrovnanej neni nebo je tam jinej blok, kterej v souvislosti se zadrháváním třeba vznikl a též mu brání o tom mluvit. A napovídání...to fakt ne i když záleží hodně na situaci, lidech okolo (pokud jste sami, možná to až tak nevadí...)....no, každopádně se ho na to s velkou dávkou empatie, ale civilni, normálně zeptej, jak to tak popisuješ, asi na to od Tebe čeká, ale...nevim ! Rolling Eyes Smile . určitě vás to oba posílí Wink . Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
modroočka



Založen: 26.3.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Velkomisto

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 6:07 pm    Předmět: Citovat

Tak já mu to nějak decentni sdělím. Aby se nestresoval, protože jsem tak nějak postoehla, že když mluví se mnou, je to horší. Nevím, čím to je, možná je to jen můj pocit, fakt nevím. Nejsme spolu zase tak dlouho, tak snad se to časem srovná. Ono je to taky možná i tím, že s ostatníma lidma mluví pomaleji, já mluvím dost rychle a hodně a on chytá moje tempo, tím se to asi taky zhorší. Ale nedávno mi tady něco četl z netu a to bylo celkem v pohodě, ale to četl pomalu. složitější slova občas používá, ale má problém je vyslovit, to zustává dost často viset na prvním písmenku. mně samotné to nějak nevadí, ale bavili jsme se spolu nedávno ve fronti v hypermarketu, zasekl se na slově "perforovaný" a paní, co stála za náma na něj koukala s otevřenou pusou. Naštěstí si jí nevšiml, já jo, naštvala mi. Je fakt, že když nemuže něco vyslovit, zavoe oči a snaží se to ze sebe dostat, je na nim to urputný snažení vidět. Ta paní byla dost neomalená, to snad kultivovaní lidi nedělají. Mrzelo mi to kvůli němu, ne kvůli mně. Z mých známých, kteří už ho poznali, to někdo nějak nekomentoval. Asi jsou taky normální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
modroočka



Založen: 26.3.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Velkomisto

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 7:38 am    Předmět: Citovat

Dík Hegimu a Fugovi za radu. včera večer u vínka na to přišla řeč, při jednou přítelovi "zádrhelu". Byl rád, když jsem mu řekla, že mi to nevadí. V práci při komunikaci s lidmi prý problém nějak nemá, mluví pomalu a složitým slovum se raději vyhýbá, navíc prý když mluví s někým, na kom mu takzvani nezáleží, nezadrhává se tolik a když, tak mu to moc nevadí. Když mluví se mnou, má větší problém, čím víc se snaží a záleží mu na tom, tím je to horší, prý se to časem srovná, pokud to s ním vydržím. Je rozvedený a říkal, že před rozvodem a během něho se mu jeho bývalá žena kvůli tomu vysmívala, to že ho vzalo a zhoršilo se to. Jen doufám, že na tyhle stránky nechodí, asi by se naštval, kdyby viděl, že ho tady nějak "probírám".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 1:25 pm    Předmět: Citovat

tak alspon bude vedet ze ma nekoho komu na nem zalezi Cool a ma ho rad Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
modroočka



Založen: 26.3.2007
Příspěvky: 9
Bydliště: Velkomisto

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 6:30 pm    Předmět: Citovat

On to ví i tak, že mi na nim hodně záleží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kate



Založen: 20.3.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 10:52 am    Předmět: Citovat

Fuga napsal:
čau Modrooeko, to je zajímavá ....kauza Smile. Nejsem psycholog ani jinej doktor, ale jsem celoživotní balbutik, to stačí Smile. Ono záleží, jak to máme my balbutici v sobě vyřešený, jakej je stupeo...citlivosti, nazírání na sebe, zkrzevá tuhle záležitost...zrovna vyznáváme. Jasně že posuzujem svojí osobnost metrem zkalibrovanym tím zadrháváním Smile. Pokud o tom nezačne nebo nezačal sám, muže to znamenat, že s tím ještě vyrovnanej neni nebo je tam jinej blok, kterej v souvislosti se zadrháváním třeba vznikl a též mu brání o tom mluvit. A napovídání...to fakt ne i když záleží hodně na situaci, lidech okolo (pokud jste sami, možná to až tak nevadí...)....no, každopádně se ho na to s velkou dávkou empatie, ale civilni, normálně zeptej, jak to tak popisuješ, asi na to od Tebe čeká, ale...nevim ! Rolling Eyes Smile . určitě vás to oba posílí Wink . Petr


To je fakt. Já třeba tolik nezadrhávám, ale hrozně oešim každou maličkost a vztahy. Tím si vlastně, tak trochu znepoíjemouju život. Confused (koktavost je svinstvo)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127