Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Strach je zbytečný
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

cítíte se trapni poed svojí partnerkou jestliže se zakoktáte?
Ano velice je mi to nepoíjemné
20%
 20%  [ 4 ]
jen obeas když mi skáee do oeei
20%
 20%  [ 4 ]
velmi málo už ani nevím
10%
 10%  [ 2 ]
ne pokud je vztah silný nemám duvod
30%
 30%  [ 6 ]
ješti jsem nemil vztah
20%
 20%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 20

Autor Zpráva
karolka



Založen: 4.1.2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 12:22 am    Předmět: strach je zbytečný Citovat

Ahoj jak vás tady poslouchám všichni máte stejný problém a tím jak píšete je strach bojíte se mluvit na veoejnosti jste nervózní atd. Všimla jsem si že většina balbutiku jsou mladý kluci,ve své práci se setkávám s hodně lidma a ještě jsem nepotkala žádnýho staršího chlapíka kterej by koktal myslím že je to otázka sebevědomí.
Vy kluci se moc podceoujete ale zbytečně Wink

Já jsem se poprvé setkala s koktavostí u svýho přítele zezačátku to nedával moc najevo a snažil se to skrývat (ikdyž dneska tvrdí že to někdy nepotlačoval) a později už jsem to ani nevnímala a dneska po čtyřech letech vztahu to nevnímám vůbec jen malinko.
Vidím že má obavy se vyjadřovat mezi lidma a že je v rozpacích ale někdy by mi nenapadlo považovat koktání za neschopnost nebo ménicenost naopak to ve mi vzbuzuje zájem je to něco neobvyklého ale roztomilého.

Laughing Wink Wink
Takže pánové jestli se stydíte mluvit zapomeote na to nikterým ženám to připadá okouzlující a výjimeené a my přece chceme vyjímeené muže

Já už bych chtěla jen balbutika.
přeju hodně úspěchu při komunikaci a seznamování!


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 05, 2007 6:22 pm    Předmět: Citovat

no kdyby byli vsichni jako ty tak by se tu asi někdo kvůli jeho odlisnosti nestresoval Sad Wink ale jsou lidi kteri s toho maji jeste srandu :'( ze se nemuzes vymacknout....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 2:40 pm    Předmět: Citovat

Hm, jenže člověk musí být nad věcí a z posměváčku si nic nedělat. Já jsem se třeba zatím vždy setkal s pochopením u svých přátel - prý si toho vůbec nevšímali, snad až tehdy, když jsem jim to řekl. Ale často se setkávám s tím, že lidé skrývají koktání před svými partnery. třeba to ani nedělají schválně, je to automatická reakce. prostě se chtějí tomu druhému líbit se vším všudy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 8:27 am    Předmět: Citovat

Sice velmi lichotící názor a prohlášení, lee...zkušenost (moje) a dalších několika známých je výrazně odlišná. Souvisí patrni m.j. s "intenzitou" koktavosti, silou osobnosti, charizmatem, sebevědomím, atd., nicméně když člověk při oslovení (dá - li se ten projev takto nazvat Smile ) ze sebe nevypraví ani slovo, případni se uchýlí k té nejjednodušší strategii - mleení, nebo nahrazování potenciálni problémových slov jinými (měně údernými) výrazy......hádám, že okouzlení...se ani nestihne nastartovat Smile. A často je člověk v takovym psychickym rozpoložení, že o navázání nějakýho vztahu ani neuvažuje, kor s nikym, kdo se mu líbí....a zadrhávání v řeči není jen o strachu z mluvení, nervoziti, to by to bylo..v pohodě Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá leden 26, 2007 2:07 pm    Předmět: Citovat

To pak jedini získat ten svůj milovaný protějšek nějakým jiným fíglem - třeba pohledem... nevím. Ale myslím, že když ta správná situace nastane, ono se to vždy "jaksi" vyřeší Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 12:13 pm    Předmět: Citovat

pánové,pokud vás holka chce ,je jí jedno jestli jste chudý či bohatý,je jí jedno jestli jste štíhlí či tlustí a už je jí úplně jedno jestli KOKTÁME či NE!!!protože ta pravá láska jde ze srdce a srdce nekoktá!!!někdo není dokonalý a ten co říká že jo,tak nám nešahá ani po kotníky!!!čest chlopy a všem přeji krásný vztahy ze super holkama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 8:00 pm    Předmět: Citovat

Martinovi samozřejmě gratuluju, že poznal tak skvělou ženskou. A už se těším, až ty dva uvidím na vlastní oči Smile A s kým též budu v Havíoovi chlastat??? Smile Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 11:23 am    Předmět: Citovat

Díky Rhette,v Havíoovi mužem zajít na colu,bavit se dá i bez alkoholu!!!člověk se miní a já pít přestal,člověku to jenom škodí a druhý den ho jen bolí hlava Very Happy Very Happy Very Happy .Už se těším,až někam zajdem sednout Laughing .Zatím zdarec a pozdrav všechny balbutiky co tam v Rodnici potkáš Exclamation Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbutička



Založen: 12.2.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá únor 16, 2007 11:43 am    Předmět: Citovat

Ahoj...chtěla bych říct asi tolik...když třeba telefonuju s miláčkem, už jsem se několikrát přistihla, že si říkám...tohle mu radši neřeknu, bo je to moc dlouhé..a skoneilo by to hrozně.. Vím, že nedělám dobře, ale nemůžu si pomoci. přitom mi bere takovou jaká jsem..a je zvláštní, že ačkoliv mi moje "řeč"občas připadne fakt otoesná..mám ze sebe depky, atd. Když mu to řeknu, on se vždycky na mi podívá nevinným nechápajícím pohledem Rolling Eyes ..a řekne mi, že nechápe, proč to pořád řeším, že mu to nějak nepřipadne. Že to je, jak kdyby řešil, že má chlupaté nohy Wink má mi rád takovou jaká jsem a komplikuju si život řešením zbytečných věcí...uvědomuju si, že tím když mu někdy upírám můj pohled na svět, své pocity...se tím můžeme vzájemně oddálit a sebelítostí můžu náš vztah znieit. Jenže taková už je psychika balbutiku Confused ... a co s tím??? nevím...prostě se musíme snažit to neřešit a pak se to vyřeší samo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: ne únor 18, 2007 9:39 am    Předmět: Citovat

hoj,víš chtěl bych ti něco říct,pokud ti má ten dotyčný opravdu rád a bere ti jak říkáš ,taková jaká jsi ,tak je to super a určitě mu nebude vadit,když mu chceš říct něco a bude ti to déle trvat,on to určitě pochopí.a to že máš depky z mluvení,to mívá semtam každý balbutik,ale zkus myslet na to,že to není vůbec vada,vidíme,slyšíme,můžeme chodit a to že nám trvá něco déle říct ,to nám přece nemuže vůbec vadit.a svěřit se s pocity partnerovi je podle mi úplně normální a nemyslím si,že by to vztah dvou lidí nějak zničilo,partner má být tomu druhému oporou a to ve správném a krásném vztahu vždycky je.přeju ti hodně štestí v životě a ať vám to klape,protože láska je ten nejlepší lék! Laughing Rolling Eyes Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luckyna20



Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 11:19 am    Předmět: Citovat

Ahoj můj názor jeten,že pokud někdo někoho miluje,tak je mu upřímně jednojestli ten rozhovor nebo vůbec komunikace s balbutikem je o něco delší...sama tímto netrpím,ale můj přítel ano a věřte mi,že mi to ani trochu nevadí,protože ho miluju takového jaký je!!!!A jsem moc šťastná že ho mám! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 9:14 pm    Předmět: Citovat

Martin má jako vždy pravdu. Smile Jde vidět, že je zkušený praktik. My balbutici opravdu často řešíme to, co tim druhým vůbec ani na mysl nepříjde. Oni prostě to naše koktání neřeší a mnohdy ani neslyší. To jen my se tím trápíme víc, než je zdrávo. Jak se však toho našeho "puntiekáoství" zbavit, to opravdu nevím. Sad

Naposledy upravil Rhett dne čt březen 15, 2007 10:12 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
daraj



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha, Toinec

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 6:41 pm    Předmět: Citovat

zdravím, zatím jsem ještě žádny vztah neměl, takže nevím jak bych se asi přesně cítil. Myslím si ale, že když k nějakému vztahu dojde Very Happy tak se nebudu vůbec cítit trapni, pokud bude mít partnerka pochopení a bude mít se mnou trpělivost Laughing Když ještě nemám zatím partnerku tak mám naopak pár dobrých přátel a vím, že pokecat si s nima o čemkoliv je vždy uvolněním a velkým povzbuzením ... Takže slovo na konec: Nevzdávat se!! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nick Twisp



Založen: 14.3.2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 7:03 pm    Předmět: To karolka Citovat

Je to pěkné, co píšeš. Je to tvuj subjektivní pohled, tvoje individuální zkušenost. Partner, pokud už do toho s balbutikem jde, tak si na to za ureitou dobu zvykne.

každopádně: koktání je neschopnost vyjádřit se přirozeným způsobem - tedy plynule, bez abnormálních prolognací, koktavost v člověku vyvolává pocity ménicennosti. Na tom tvoje milé řeči nic nezmění.

ještě k tvému začátku: mužeš mít kupu sebevědomí a stejně nevíš, jeslti se zakoktáš nebo ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kate



Založen: 20.3.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 8:00 pm    Předmět: Citovat

koktavý se zbytečně trápí , jestli též zakoktá nebo ne, jak na to budou reagovat ostatní a tak... ale ostatní na nebudou reagovat nějak, oni ani neví co prožíváme. To je jenom v naší hlavě. okolí se dívá na tvé chování, obsah toho co oíkkáš někdo si skoro ani nevšimne že někdo koktá. My si prostě tím přemýšlením o tom zbytečně komplikujeme život.

Ale kdyby to šlo, tak lehce na to zapomenout, tak by jsme vlastně žádný problém neměli a neměli bychom o čem psát na tohle forum.
jj kdyby to bylo tak lehký Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127