Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Znáte nějake finty na koktani?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st leden 03, 2007 8:38 pm    Předmět: znate nejake finty na koktani? Citovat

znate? ja osobne prave ani ne Neutral byl bych rad za nejakou radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StáleHost



Založen: 31.12.2006
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st leden 03, 2007 10:07 pm    Předmět: Citovat

Noo rada ani tip&trick se nekonají .. většinou se používají synonyma i když to ne vždycky jde a nebo se vkládají před problémová slova "vsuvky" typu "ehh", "hm", "tak" ...atd
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st leden 03, 2007 10:21 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s tím, co napsal StáleHost - jen s tím, že to není zrovna moc dobré, protože synonimem člověk někdy nemuže říct to, co vlastně chtěl - a pokud je toho moc, je toho příliš. Ale na druhé straně to má výhodu, protože běžný balbutik má mnohem větší slovní zásobu než běžný nebalbutik. Smile
Muj trik je ten, že se na to nesnažím myslet, protože čím víc na to člověk myslí, tím víc se toho bojí. Takže si zakazuju, když čtu nahlas před lidmi, číst si text dopředu očima. A před tím se na něj radši ani nedívám. A také se snažím mluvit tišším hlasem, bez nějakých emocí. A začínat měkkce. A také být v klidu. Smile No je toho prostě hodně. Každý má to svoje, protože každý z nás koktá jinak. Tak ať se v novém roce daří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 1:27 pm    Předmět: Citovat

njn nemyslet na to to mi rikaji vsichni ale nemuze se tech myslenek zbavit hlavne je to katastrofa kdyz ctu tak mi nepomuze nic Crying or Very sad a jak se predtim jeste vystresuju hrůza Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StáleHost



Založen: 31.12.2006
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt leden 04, 2007 5:58 pm    Předmět: Citovat

No tyhle pocity máme všichni .. přesto, že jsem si svoji nedokonalost přiznal, samotnýho mi štve když se zadrhnu a vduchu si říkám jakej sem magor, ale jinak na to nemyslim a moc to neřešim..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 4:18 pm    Předmět: Citovat

Rad,triku a tipu je hodně,ale každý má to "svoje" co mu alespoň trošku usnadní překonat problémy.Ureo souhlasím stím co napsal StáleHost-použít vsuvky typu "hmm","tak",nebo pokud je to možné tak před problémové slovo použít "myslím si...","asi...",jde o to aby to problémové slovo bylo navázané na něco.Napo:ááá__TATI co budeš dělat zítra?atd...Mám problémy s pozdravením-DOBRÝ DEN-někdy big problem Very Happy ,tak sem místo toho začal používat jako pozdrav HEZKÝ DEN-je to jemější a dělá mito menší problémy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po leden 08, 2007 2:47 pm    Předmět: Citovat

jj, souhlasím s Honzem. Jenže jsou chvíle, kdy už člověk nic vsunout nemuže. A také jsou chvíle, kdy člověk musí číst - a pak jde na lámání chleba, před tím člověk neuteče. A s tím "dobrým dnem" - také s tím mám často problémy a také používám "hezký den" a nebo "brý den" - podle toho, koho zdravím. A je to super, protože lidi tento nezvyklý pozdrav zaregistrují a člověka si všimnou, zapamatují - je to pro ni příjemnější.
Je důležité umit spoustu "správných" předložek a umit na ni navázat problémová slova. Ale jak jsem již napsal výše - nejde se problémovým slovum vyhýbat do nekoneena. prostě ať chceme nebo nechceme, stejně musíme jít do toho. Jinak to neprolomíme. Tak hodně štěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 6:18 pm    Předmět: Citovat

to Rhett:Pravda pravdoucí,když člověk musí číst tak je to problém.u mě(a myslím že nejsem sám)dosti záleží na prvním slovu jenž začíná text.Pokud se zvládne tak automaticky přichází lepší čtení a je to takové "klidnější" Cool určitě bych měl podle doporučení číst každý den nahlas,ale ne vždy se to podaří.A někdy je to dosti obtížné-těžko se čte nahlas když je 11 veeír a ostatní v byti už spinkají Very Happy
Pevné nervy a velkou výdrž při čtení přeje všem Honz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 10:24 pm    Předmět: Citovat

jj, čtení nahlas je důležité, jenže musí u toho někdo být, aby to mělo nějaký smysl. Když si čte člověk sám, tak nekoktá. A také souhlasím s tím, že zálaží na tom začátku. Jestli to člověku nejde, tak znervozní a i úplně lehká slova se zaseknou. Ale jestliže člověk začne dobře, pak se dostane do klidu a čte se hned líp. Tak zdravím Ostravu. A všechny ostatní také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
balbutička



Založen: 12.2.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 11:47 am    Předmět: Citovat

Je to stejně hrozný...právě ty začátky slov...studuju VŠ, je to jakoby naschvál...ale žádný učitel mi nemá správně napsanou v seznamu studentu..to pak musím před celou třídou říct mé přijímení...to jedno jediné slovo...ach jo...zejména pro některé pány to je k popukání... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 7:13 pm    Předmět: Citovat

balbutička napsal:
Je to stejně hrozný...právě ty začátky slov...studuju VŠ, je to jakoby naschvál...ale žádný učitel mi nemá správně napsanou v seznamu studentu..to pak musím před celou třídou říct mé přijímení...to jedno jediné slovo...ach jo...zejména pro některé pány to je k popukání... Crying or Very sad


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
balbutička



Založen: 12.2.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 5:23 pm    Předmět: Citovat

Laughing Ono..připadne mi, že takový ty krátký věty jsou v pohodě, horší je to, když to mám říct nějaké dilší souvislé souvětí... Kamarádi a přítel jsou zvyklí...ale jde spíš o mé vnitřní "já", které tím hodně trpí... straněla jsem se dlouho kluku, přesto že o sobě vím, že jsem hodně hezká...jsem měla a stále mám problém se sebepřijetím...s mým přítelem jsem pul roku, nevadí mu to... a bere mi se vším všudy...přesto mi připadá, že před ním mluvím hůř než s kamarády...asi už tam není taková ta tréma....bo, když ji TROCHU mám..třeba při zkoušce..tak se mi mluví lépe. Jinak jsem zkoušela nějakou léčitelku, ta kolem mi pul hodiny máchala rukama, a nakonec mi řekla, to co už dávno vím...že se musím sama se sebou smířit, že kdo se mi vysmívá, mi za to nestojí... Víš, ono o okolí ani nejde...spíš o ty vnitřní stavy, tlaky v hlavě...to marné úsilí...však to znáš sám... Confused ....AHOOJ Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 8:15 pm    Předmět: Citovat

balbutička napsal:
Laughing Ono..připadne mi, že takový ty krátký věty jsou v pohodě, horší je to, když to mám říct nějaké delší souvislé souvětí... Kamarádi a přítel jsou zvyklí...ale jde spíš o mé vnitřní "já", které tím hodně trpí... straněla jsem se dlouho kluku, přesto že o sobě vím, že jsem hodně hezká...jsem měla a stále mám problém se sebepřijetím...s mým přítelem jsem pul roku, nevadí mu to... a bere mi se vším všudy...přesto mi připadá, že před ním mluvím hůř než s kamarády...asi už tam není taková ta tréma....bo, když ji TROCHU mám..třeba při zkoušce..tak se mi mluví lépe. Jinak jsem zkoušela nějakou léčitelku, ta kolem mi pul hodiny máchala rukama, a nakonec mi řekla, to co už dávno vím...že se musím sama se sebou smířit, že kdo se mi vysmívá, mi za to nestojí... Víš, ono o okolí ani nejde...spíš o ty vnitřní stavy, tlaky v hlavě...to marné úsilí...však to znáš sám... Confused ....AHOOJ Smile


k lecitelce taky chodim ale jeste jsem se ji neptal jestli by mi pomohla s koktanim no asi za mesic mam jit na kontrolu tak to zkusim Smile Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
drobas



Založen: 11.2.2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Trutnov

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 10:21 pm    Předmět: Citovat

Hegi napsal:

k lecitelce taky chodim ale jeste jsem se ji neptal jestli by mi pomohla s koktanim no asi za mesic mam jit na kontrolu tak to zkusim Smile Razz


nevim co myslis pod pojmem lecitelka ale logopedka s tebou bude probirat metody navazovani a prodluzovani hlasek nebo novodoby metody (oblouckovani), ktery sou bohuzel jeste neprirozenejsi nez koktani...jako nadeje umira posledni ale nespolehej na druhy lidi ze te z toho dostanou a makat sam na sobe je strasne moc o vuli a vycerpavajici...

to balbuticka...presne vim jak to myslis, me taky hodne holek rika ze sem hezkej ale proste důvod proc je mi 18 a nemel jsem v zivote zadnej hodnotnej vztah (laskyplnej) je asi podobnej jako tvuj...jinak na VS to je fakt smutny kdyz ani elita naroda studujici VS se vysmiva tomuto...tak to mi beres trochu toho nadseni z nastupu na VS :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 1:07 pm    Předmět: Citovat

drobas napsal:
Hegi napsal:

k lecitelce taky chodim ale jeste jsem se ji neptal jestli by mi pomohla s koktanim no asi za mesic mam jit na kontrolu tak to zkusim Smile Razz


nevim co myslis pod pojmem lecitelka ale logopedka s tebou bude probirat metody navazovani a prodluzovani hlasek nebo novodoby metody (oblouckovani), ktery sou bohuzel jeste neprirozenejsi nez koktani...jako nadeje umira posledni ale nespolehej na druhy lidi ze te z toho dostanou a makat sam na sobe je strasne moc o vuli a vycerpavajici...

to balbuticka...presne vim jak to myslis, me taky hodne holek rika ze sem hezkej ale proste důvod proc je mi 18 a nemel jsem v zivote zadnej hodnotnej vztah (laskyplnej) je asi podobnej jako tvuj...jinak na VS to je fakt smutny kdyz ani elita naroda studujici VS se vysmiva tomuto...tak to mi beres trochu toho nadseni z nastupu na VS :-/


lecitelka je neco jako doktorka akorat na tebe nasaha ale "mava kolem teb rukama jak rikala babultička" leci ti vnitrni organy ruznymi kapickami nebo prasky, protoze pak treba způsobuji bolest hlavy atp. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127