Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Seznamování
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milena a Sooa
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt březen 09, 2006 5:16 pm    Předmět: seznamování Citovat

Ahoj, jsme dvě studentky logopedie a rády bychom vám položily dvě otázky.
představte si situaci, že potkáte někoho, kdo se vám líbí nebo vás někdo takový osloví...zajímalo by nás, co při tom zažíváte a jestli máte nějakou strategii či pomucku, která vám pomůže překonat zakoktání?
předem děkujeme za vaše odpovědě.
Milena a Sooa
Návrat nahoru
jirka
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt březen 09, 2006 5:58 pm    Předmět: to studentky Citovat

To je podle nálady.Pokud se cítím dobře ,tak většinou se nezakoktávám,takže bych s nima prohodil pár slov.Pokud mám špatnou náladu,tak bych je odpálkoval,protože ten pocit dušení,který člověk zažívá při koktání je nesnesitelný.přirovnal bych ho jako,když člověku dochází vzduch při potápění,ale s tím rozdílem,že my se nemužem vynooit.
Návrat nahoru
XXL
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá březen 10, 2006 6:31 am    Předmět: Re: seznamování Citovat

Mileno a Sooo,

možná to poznáte v přístím životě, jaký to je.Laughing při současném vystresovaném způsobu života bude tato vada určitě častější než před sto lety. Wink O škodlivém prostředí, stravě atd. vůbec nemluvím.

proč bych měl mít nějakou pomucku? Budu mluvit tak jako vždycky, proč bych měl něco skrývat? stejně by na to pak časem přišla... Laughing
Nic nezustane skryto, co nemuže být neodhaleno...

Myslím, že nejste studentky logopedie, protože tohle by vám mělo být jasný. Wink Nebo jste v prváku? Laughing


Milena a Sooa napsal:
Ahoj, jsme dvě studentky logopedie a rády bychom vám položily dvě otázky.
představte si situaci, že potkáte někoho, kdo se vám líbí nebo vás někdo takový osloví...zajímalo by nás, co při tom zažíváte a jestli máte nějakou strategii či pomucku, která vám pomůže překonat zakoktání?
předem děkujeme za vaše odpovědě.
Milena a Sooa
Návrat nahoru
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: út březen 14, 2006 4:53 pm    Předmět: Citovat

Potýkám se s koktavostí už od svých hodně ditských let,nyní je mi 23 a když se mám s někým novým (cizím) seznámit mám takový divný pocit,že už mi nebude chít,jen proto že mám vadu řeči a věřte tomu,že takových lidí,kteří vás odsoudí jen proto,že máte vadu řeči je hodně,ale abych se vrátil k tomu na co se ptáte. Crying or Very sad
když s ním chci promluvit,jako by se ve mi uzavíral nějaký ventil,který vás dusí a vy chcete aby se povolil,ale on to neudělá a dusí vás stejně.
Taky hodně záleží na tom s kým se bavíte,jestli ten dotyčný s vámi cítí,nebo se vám vnitoni směje.On si myslí že to nepoznáme,ale bohužel člověk to pozná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: pá březen 17, 2006 10:03 pm    Předmět: Citovat

čau studentky, no myslim že bych měl do vašeho výzkumu docela zajímavej příspěvek. mně se většinou stává, že když jsem s holkou poprvý, tak mluvim úplně plynule (možná je to tim, jak sem namotivovenej), ale to nevydrží dlouho. též sem zažil takovou zkušenost, bez větších problému sem sbalil holku, co se mi fakt neskutečně líbila, ale najednou sem před ní nemoh říct ani slovo, tak to postupně vychladalo, až to skoneilo. stačí?
Návrat nahoru
Anonymní






PříspěvekZaslal: po březen 27, 2006 7:37 am    Předmět: Re: seznamování Citovat

Milena a Sooa napsal:
Ahoj, jsme dvě studentky logopedie a rády bychom vám položily dvě otázky.
představte si situaci, že potkáte někoho, kdo se vám líbí nebo vás někdo takový osloví...zajímalo by nás, co při tom zažíváte a jestli máte nějakou strategii či pomucku, která vám pomůže překonat zakoktání?
předem děkujeme za vaše odpovědě.
Milena a Sooa
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Confused Confused Surprised Wink Embarassed Razz
Návrat nahoru
honz
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne duben 02, 2006 3:16 pm    Předmět: for sudentky psychologie Citovat

Je mi 19 a je to obtížné.hodně záleží na tom jak se cítím v té dané situaci
.Podle mého je to All o psychice a o sebevědomí.Pokui tohle všechno máš zvládnuté tak je to OK.
určitě se mi snáz seznamuje , když v ten den se mi "daří" ,než ,když
se zakoktávám každé 3 slovo Sad
Zásadní okamžik pro mi hraje začátek-když se tohle vydaří Arrow Very Happy (pak už to jde samo).
Eaute všeci a zas nidy

Honz
Návrat nahoru
Pe?ulka
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt duben 06, 2006 4:44 pm    Předmět: studentky Citovat

Ahoj holky,

"trpím" koktavostí celý svůj život, a pokud se mám s někým seznámit nebo mluvit s někým neznámým, tak pokud jsem sama s tím
člověkem, tak to celkem jde (i když zadrhávám, tak vidím jak ten člověk reaguje), ale pokud jsem ve skupini neznámých lidí,
tak je mi až špatni od žaludku.
strašně moc to souvisí s psychikou. Pokud jsem v pohodě, tak mluvím téměř plynule, ale pokud mám to své období, kdy se ta
oee zhorší bez ohledu na to jak moc cvieím tu řeč, tak je mi ze sebe na nic.
Pomucky jsem zprvu měla, ale v současné době nějak nefungují.
Tak doufám, že jsem vám pomohla.

Petra, 19 let
Návrat nahoru
David



Založen: 17.10.2005
Příspěvky: 23
Bydliště: Ostrava- Radvanice

PříspěvekZaslal: pá duben 07, 2006 8:12 am    Předmět: Re: studentky Citovat

eauky,
no jestli ti pomužu tak jsem se seznámil s holkou která má ten stejný problém a vůbec nám to nevadí...tak se neboj že byste neseznámili...
Myslím když má ten druhý partner ten stejný problém tak je ten vztah takový uvolněný Smile ..můj názor... jestli chcete s ničím poradit tak klidně napište....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út květen 02, 2006 9:25 pm    Předmět: Citovat

Ahojte všichni. Jo, to muže být problém. Je tam velký stres. Ale myslím, že každý už má vytvořený vzorec, jak začínat rozhovor. A pokud se týká o osobu, o kterou mě "opravdu jde" Smile, tak tam přece koktání nehraje žádnou roli - myslím si to. Pokud je protějšek už na takové úrovni, že ví, že na řeči ve vztahu nezáleží, tak to prostě přejdete oba s úsměvem. Jestli to tomu protějšku vadí, pak je otázka, jestli je to vůbec vhodný partner - já myslím, že pro stálé chození určitě ne! Fandím vám všem a držím palce, lidi! Jste všichni skvělí, tak se v tom životě držte!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stoupa



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út červenec 25, 2006 7:36 pm    Předmět: Citovat

Zdraví 26-letej tizce pracující flákae po vysoký škole. MLuvit s naprosto s cizím ze začátku je na mašli. Plynulou větu nevypotím ani pod drobnohledem drába. později cítím jakousi "úlevu" a plynulost je lepší. před publikem nebo do rozhlasu považuju a používám angl. výraz BANNED. Do telefonu taky katastrofa ze začátku, potom to jak tak de. S holkou jsem se ještě neseznamoval, protože na školu jsem (by) od plenek guma, takže jsem se šrotil (btw na kolejích jsem stejně paoil hry), ale prolezl jsem. Aby se přiznal, tak nevím jak na sezmámení ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po srpen 07, 2006 2:19 pm    Předmět: Citovat

Smile) Ono to příjde samo Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stoupa



Založen: 25.7.2006
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: po srpen 07, 2006 3:58 pm    Předmět: Citovat

To je fakt, optimismus bych moh lejt po kýblech
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po srpen 07, 2006 3:59 pm    Předmět: Citovat

Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: po srpen 07, 2006 5:34 pm    Předmět: Citovat

Rolling Eyes Very Happy Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127