Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Moj pohlad a život s balbuties, čo najviac pomáha vám?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
l´étranger



Založen: 13.4.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2007 3:48 pm    Předmět: Moj pohlad a život s balbuties, eo najviac pomáha vám? Citovat

Zajakám sa asi od 6 rokov. Zaujímavé je to že ma to počas strednej školy prešlo, no aj vtedy som sa v niektorým situáicach zajakal ale len občas. Bol som dokonca najlepší reeník školy. Teraz je ale realita iná, ked elovek vstúpi do normálneho života a všade naokolo je konfrotnovaný zo stresom, zhonom a napatím postupne sa moja plynulost zrútila ako domeek s kariet. Jednu vec mi však zajakavost dala- viem pútavo písat , mám obrovskú slovnú zásobu eo teraz zúroeujem vo svojej rigoroznej práci z filozofie. Inak ako mnohí z vás chodím k logopedieke aj k psychologieke aj k psychiatrieke ale v koneenom dôsledku si musí elovek pomoct sám. Mne pomáha taký pocit životného opětimizmu, ktorý je ale dost zriedkavý , taká lahkost, ktorú cítim niekedy, ked sa so mna zázrakom vyplaví úzkost z reei a taká tá hrozná tenzia , ved to poznáte vy sami. Taktiež si robím autogénny trening a eiastoene mi pomáha aj eítanie a rytmizácia, ale niekedy to napatie nastúpi ako bumerang napríklad ked mám niekde zatelefonovat, nieeo vybavit a podobne. prekvapivo som však mojej štátnice minulý rok v máji zvládol super. Ale teraz je to už dost zlé, nemám někoho som bez priatelov , robím v jednej firme kde je stres a to ešte viacej prehlbuje moju logofóbiu, boj zo zajakavostou je sizyfovská úloha a najtažšie je podla mna prijat to a rozprávat bez odbočiek a roznych trikov(ktoré všetci máme), keby som si našiel adekvátnu robotu mojmu vzdelaniu a shcopnostiam, kde by moja vada reei nevaděla, tak sa nad tým tak netrápim. Keby som nekoktal už dnes robím na fakulte. Dokonca som preto prišiel aj o priatelku lebo bývam preto smutný a niekedy som ani nerozprával. eo najviac pomáha vám ????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 12:24 pm    Předmět: Citovat

Servus na druhý breh Moravy Smile. mně asi nejvíc pomáhá sport, odreagování se (kolo, lezení, voda, lyže, běh,...) a příroda....taky mam občas chmurný stavy a představuju si, jak bys život odvíjel, kdyby....kdyby TO člověk tak neřešil. Což je asi právě řešení ! Smile. Nebo totální cynismus, ale to nejde praktikovat dlouhodobě bez následku Laughing. Jak říkám, sport a prožívání života s pro Tebe příjemnejma lidma bez poehnaný citlivosti na okolní reakce, v rámci možností...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127