Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Máte někdo zkušenosti s pobytem na klinice, kde se léčí k.?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jitulka
Anonymní





PříspěvekZaslal: út květen 16, 2006 8:59 pm    Předmět: Máte někdo zkušenosti s pobytem na klinice, kde se léčí k.? Citovat

Moc by mi zajímalo, jestli se tu najde někdo, kdo absolvoval nějaký léčebný pobyt. Uvažuju o téhle možnosti a nevím, jestli to k ničemu je, co se tam dělá a tak. V čem je to jiné než normální logopedie. Je mi 23, tak nevím, jestli už není pozdě, a taky nevím, jestli to hradí pojišťovna. Poradí někdo?
Návrat nahoru
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st květen 17, 2006 7:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Jitko, já jsem byl na šestitýdenním léčení ve svých dvanácti letech - tedy ještě za dob minulých (odcházel jsem přesně 25. listopadu 89). Takže srovnávat se to nedá. Ale řekl bych, že by to mělo být i pro dospělé. řeč se mi pak trošku zlepšila Smile) Problém je v tom, že pro koktání je rozhodující puberta - pokud dítě přestane koktat v pubertě, je to v suchu, jestli nepřestane, tak je to už napořád. Proto jsou přijímany malé děti. Ale i u dospělých to má význam. člověk se aspoň naučí ruzné techniky, jak své koktání zvládat (autogenní trénink, celkové zklidnění, tolik opovrhovaná práce s dechem, s řečovými návyky). Ale to se dá celkem pohodlni dělat i v soukromí. Zkus se zeptat nějaké logopedky, určitě poradí. přeji pěkné jaro Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jitulka
Anonymní





PříspěvekZaslal: st květen 17, 2006 8:46 pm    Předmět: to Rett Citovat

a kde to tenkrát bylo?
Návrat nahoru
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt květen 18, 2006 6:11 am    Předmět: Citovat

Ahoj! V Kyjovi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kate



Založen: 20.3.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: út březen 20, 2007 5:34 pm    Předmět: Re: Máte někdo zkušenosti s pobytem na klinice, kde se léčí Citovat

Jitulka napsal:
Moc by mi zajímalo, jestli se tu najde někdo, kdo absolvoval nějaký léčebný pobyt. Uvažuju o téhle možnosti a nevím, jestli to k ničemu je, co se tam dělá a tak. V čem je to jiné než normální logopedie. Je mi 23, tak nevím, jestli už není pozdě, a taky nevím, jestli to hradí pojišťovna. Poradí někdo?



víš je tu jeden problém koktavost neni nemoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 22, 2007 3:22 pm    Předmět: Citovat

Jasně, nejlepší terapie probíhá v každodenní praxi za normálního provozu Smile. "léčit" se na klinice by myslim moc nepomohlo, po návratu do běžnýho života, plnýho stresovejch situací by myslim návyky získaný v uzavřenym prostředí neobstály...ale nevim. Já vždycky docházel k logopedovi (1 týdni po dobu asi měsíce, myslim dvě takovýhle terapie, ale moc to nepomohlo Smile ). Pomohly knížky, vlastní řešení Smile...ale ideální stav (vždy plynulá mluva, nevyhejbavý chování, atd.) pochopitelni nenastal, protože ten nastat nemuže Smile. Když se s tim smíříš, máš vyhráno Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá březen 30, 2007 8:14 pm    Předmět: Citovat

To Fuga: jj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janina F.



Založen: 19.4.2007
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 10:00 am    Předmět: Foniatrická klinika v Žitné Citovat

Ahoj Jitko, já byla na foniatrické klinice loni v lednu na měsíc a musím říct, že to bylo skvělé.Doktorky a pani primáoka jsou moc hodné,jídlo tam je taky dobré a co je důležité, že se tam nemusíš vůbec stydět, protože tam jste všichni na stejný lodi a mi tam moc pomohli Very Happy Very Happy Very Happy .Neříkám, že jsem se toho zbavila,pořád koktám, ale už o trochu miň než dřív, než jsem nastoupila na kliniku.též už tam docházím jednou týdni ambulantni a vždy se tam těším Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127