Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyhýbáte se společnosti nebo ji vyhledáváte?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2006 6:11 pm    Předmět: Vyhýbáte se společnosti nebo ji vyhledáváte? Citovat

chtěl bych rozproudit diskuzi na téma, které je pro nás hodně ožehavé. Zajímaly by mi vaše názory a postoje ohledně vašeho společenského života. Dáváte přednost klidu domova, kde se nemusíte s ničím stresovat, nebo vyhledáváte společnost i přesto, že vám to pusobí bolest? Já osobně patřím do té druhé skupiny. I když mi to často pusobí dost velká traumata, tak přesto jsem moc rád, že se ubírám tímto smirem. Mám spoustu přátel, se kterýma je spoustu srandy, no a někdy, když to vyjde, tak si i hezky popovídám. Jak to vidíte vy? přijde mi totiž, že se my balbutici moc uzavíráme, a to je škoda... Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2006 6:47 am    Předmět: Citovat

Ahoj Honzo. Mou odpověď asi znáš: mám rád lidi, rád se s nimi seznamuji, setkávám, rád si s nimi povídám. Je to jedna z největších priorit, které v životě mám - kontakt s člověkem. Ale máš pravdu, spousta lidí se těch druhých bojí (a to nejen balbutici). Je to škoda, protože, jak se mi zdá z mé zkušenosti, právě skrze ty druhé poznávám sám sebe. Smile Tak přeji Tobě a všem ostatním, abyste to někdy nevzdávali - i přes obtíže, které jsou s tím spojené. Smile Díky Honzo za toto téma! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin



Založen: 14.3.2006
Příspěvky: 36
Bydliště: Havíoov

PříspěvekZaslal: st červen 21, 2006 8:24 pm    Předmět: Citovat

čest,Rhett mojí odpověd taky zná,proč se uzavírat do sebe,nejsme přece malé děti,ale dospělí a ti by měli chodit ven jestli koktají nebo ne.Já si osobně myslím že je lepší i pro psychiku člověka,když ven zajde,pokcá si s lidma,kteří ho většinou nabijou dobrou náladou,protože ti berou jako normálního kamoše a nic nedělají z toho že při určitých momentech musí chvilku eekat co z člověka vyleze Laughing .Život máme jen jeden,tak proč ho prosedět mezi čtyřmi stinami domova. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: út červen 27, 2006 4:34 pm    Předmět: Citovat

Ono je hezký psát takhle na poeítaei, jak strašně rád chodím do společnosti a jak strašně rád kecám s kámošema, ale ono to není vždycky tak jednoduchý. vlastně mi to stojí spoustu psychického i fyzického vypětí a nějaké očividné zlepšení nepozoruju, je to spíše pořád stejné. Takže docela chápu balbutiky, kteří do společnosti prostě nechodí, protože jim to za to nestojí. Nebo ji alespoň příliš nevyhledávají. Je tu někdo takový? Nechcete sem napsat váš názor? Díky, hodně by mi zajímal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prox



Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 32
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: pá srpen 11, 2006 11:01 am    Předmět: Citovat

mam rad spolecnost, ale jsem introvert,takze casto jenom pozoruju lidi a posloucham je, moc toho nenamluvim ale ani ne kvůli zadrhavani. Mam spis problem identity, porad se hledam a patram po nejakym smysluzivota a tak, to me trapi mnohem věc nez mluveni.Najit nejaky stesti a tak...vyresilabyto nejspis nejaka (........) Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne srpen 13, 2006 8:34 pm    Předmět: Citovat

cau prox,máš recht...holka a pěknej vztah to řeší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne srpen 20, 2006 7:16 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Proxi. No, nevím, ale ono to štěstí jenom v tom, cos psal, asi nebude. Je to, podle mi, v celkovém přístupu k životu. Jo a také bych prosil příště používat slušnější výrazy. Díky. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne srpen 20, 2006 7:28 pm    Předmět: Citovat

Kámo...myslim,že to hodně o tom je....když máš někoho kdo ti má rád(kromě rodiču)tak jde hned všechno líp....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne srpen 20, 2006 7:33 pm    Předmět: Citovat

jj, souhlasím, pokud má člověk někoho po boku, je to super, není na to sám - ale je i spousta jiných možností. Smile Ale "mít rád" není jen o tom "s někým žít" nebo "s někým spát". To je na delší diskusi. Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne srpen 20, 2006 8:35 pm    Předmět: Citovat

he he......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Prox



Založen: 31.3.2006
Příspěvky: 32
Bydliště: Teplice

PříspěvekZaslal: po srpen 21, 2006 11:25 am    Předmět: Citovat

Je to samosebou individualni zalezitost, kazdej potrebuje kč spokojenosti neco jineho. Pristup k zivotu je dulezitej, ted jsem o tom cetl knihu od Lois Hay - Miluj svůj zivot. Nazev je desnej, ale je to dobry Smile Uci te tam pozitivne myslet, cimz si hodne pomuzes.Kdyz si budes denne opakovat ze mluvis naprosto plynule a vytesnis negativni mentalni navyk, kterej te nuti bejt pri mluveni nervozni a koktat, opravdu to pomuze. Vsechno je to jenom o tvejch myslenkach, takze staci myslet pozitivne, rikat si veci, ktery chces aby byli pravda a brzy je opravdu za pravdu prijmes a stanou se skutecnosti. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: út srpen 29, 2006 10:14 am    Předmět: Citovat

To je teda dobrej kec...takže když si jako třeba budu furt říkat, že sem dinosaurus, tak se ze mi stane dinosaurus nebo co? Ta koktavost má nějakou objektivní příčinu, možná ne fyziologickou, ale psychologickou, a tý se nezbavíš tak, že si budeš vemlouvat, že tam neni.

Jinak, holka ti problém nevyřeší (možná na nějakou chvíli ano, ale rozhodně ne dlouhodobě), mám to z vlastní zkušenosti. Naopak, ty základní otázky si musíš vyřešit sám v sobě a teprve pak se mužeš snažit vytvořit vztah, který je samozřejmě založený na komunikaci. Pokud jdeš do toho vztahu vnitoni rozervanej se skrývaným problémem, tak ten vztah nemá šanci...jenom se v nim trápíš a stresuješ a problém se ti ještě zhoršuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út srpen 29, 2006 7:25 pm    Předmět: Citovat

Trochu s tebou nesouhlasim,ale přeci jenom je to dost individuální věc a každej to vidí trochu jinak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127