Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Invalidný dôchodok
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
drillbit



Založen: 23.7.2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt srpen 18, 2011 7:27 am    Předmět: Citovat

Ja si myslim, ze duchod by jsem meli mit taky. Sice mluvit umime, ale dela mam to velky problemi. Mozna to vyzni hnusne, vozickar se ma lip. vozickar taky muze chodit berlich On sice nemuze delat urcity druh prace, ale to mi taky nemuzeme. Dneska uz klidne muzou ridit auto. Kdyz jsi treba dela ridicak, tak dneska to ma mozna snasi nez mi, on ustni zkousku kdyz se na ni nauci udela. Ale mi i kdyz ji budeme umet perfektne tak ji nemusime udelat, protoze to vypada ze nic neumine. Tady je spis problem ten, ze to neni na prvni podled videt, to ze mame taky velky handicap.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cufi



Založen: 9.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 11:38 am    Předmět: Citovat

Invalidní důchod ? Tolik se staráme aby jsme zapadli do společnosti a řešíte invalidní důchod ? Pro mě by byla urážka brát invalidní důchod na koktavost !!! Koktaví lidé pracují i jako manageři, vedou společnosti....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas ...



Založen: 8.6.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 6:07 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všechny,
svým minulým příspěvkem jsem nechtěl nikoho urazit nebo se nějak dotknout, jenom mě už docela štvalo, jak se tady pořád seriózně řešilo, že by měli balbutici brát invalidní důchod. Koktání nás omezuje ve výběru práce, stejně tak jako hodně jiných věcí. Fakt, že se mi nepodaří získat svoji práci snů, neznamená, že mám právo na nějakou kompenzaci. Prostě stát nemůže vyplácet "bolestný" za to, že se 5 milionům lidí v ČR nepodařilo stát se kosmonautem a dalším 5 milionům princeznou.
Naprosto souhlasím s tím, co psal Cufi. Lidi s opravdovým handicapem (vozíčkáři, nevidomí ...) se snaží zapojit do společnosti, najít si práci a být svýmu okolí platný. Tohleto je mezitím snaha přihlásit se o to, aby byla koktavost uznána jako handicap a my jsme se mohli ze společnosti dobrovolně vyloučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 10:06 am    Předmět: Citovat

Jenže my si musíme uvědomit, že i přes naše snažení nikdy nebudeme jako ostatní a tudíž nikdy zcela nezapadneme do společnosti. Takže jak tu někdo říkal, že invalidní důchod odmítá, že by ho to ponižílo a postavilo do role handicapovaného, tak vlastně odmítá ten fakt, že koktá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
george.g



Založen: 9.12.2015
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út prosinec 15, 2015 3:48 pm    Předmět: Citovat

Mám teď takové blbé období a tak mě napadají různé myšlenky. Invalidní důchod mezi ně taky patří - je vidět, že uvažujeme všichni podobně.

S tím přirovnání k vozíčkářům ale nesouhlasím. Je to trochu jiný případ. Vozíčkář prostě nemůže chodit. My mluvit můžeme, ale je to závislé na okolnostech.
Je to tedy spíš, jako když člověk může chodit, má předpoklady k tomu být vrcholový sportovec, ale nemůže běhat protože mu v tom brání něco v hlavě.
Není to tedy stejné postižení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127