Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak jsem se zbavil koktavosti :-)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
0gamer0



Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út květen 29, 2012 10:09 am    Předmět: Jak jsem se zbavil koktavosti :-) Citovat

Ahoj, takže další z těch šťastlivců, kteří z toho začarovaného kruhu vyšli jsem já Smile Jak jsem to udělal jsem napsal na mojí stránce: http://pain.717.cz/
Doufám, že jsem někoho inspiroval. Případné dotazy my pište na můj web do diskusí Wink A pokud hledáte univerzální recept na koktavost tak existuje! Ale nestačí se jen zaměřit na problém, ale na řešení! Nepomůžou vám žádné cvičení sama o sobě, pokud chcete, aby se výsledky dostavili, musíte tvrdě makat! NO ŘEKNĚTE, NENÍ PRO VÁS SVOBODA PROJEVU, ŠTĚSTÍ A LÁSKA DOSTATEČNÁ MOTIVACE????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2012 9:24 am    Předmět: Citovat

Přečetl jsem si to. Všiml jsem si dobrých myšlenek. Jako kdyby ses vydal duchovní cestou. To mi taky hodně pomohlo. Ale zdá se mi z toho co píšeš, tak jakoby si k lidem cítil docela nenávist? K tomu pc a hraní her, taky jsem na sobě zjístil, že když hraju tak se mi zhorší řeč. Hodně jsem to omezil a skončím stím úplně. Jinak dobrá práce přeju ti tvůj úspěch, taky jsem na cestě se toho zbavit úplně!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so červen 16, 2012 6:21 pm    Předmět: Citovat

A já myslím, že je to natolik individuální záležitost, že se nedají určovat přesné a obecně platné postupy, jak se toho zbavit. Navíc taky hodně záleží na tom, v důsledku čeho koktavost vznikla. Většinou se udává, že asi 10 % balbutiků se koktavosti může úplně zbavit, 80% může řeč (i výrazně) zlepšit a 10% s tím neudělá nic.
Spíš asi hodně záleží na tom, jak se s tím člověk vyrovná - pokud se v důsledku toho řeč zlepší, je to výborné, a pokud ne - brát to, jak to je.

Mimochodem, poslechněte si, jak mluví (v televizním rozhovoru) guvernér chorvatské národní banky. Kromě koktání ještě dost špatně vyslovuje některé zvuky a komolí slova. Nicméně, je to ve své zemi velmi vážený člověk - jeden z mála vysokých činitelů, co nehledí, jak si nahrabat co nejvíc peněz. Smile
http://www.youtube.com/watch?v=CmcyHaIDeq4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
0gamer0



Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2012 5:31 am    Předmět: Citovat

podle mě existují dva druhy výmluv- línost a statistika Wink myslím, že zbavit se toho dokáže každý, kdo chce být pánem svého osudu.dybych si měl vybrat jestli bych měl předtím koktat nebo ne, rozhodně bych řekl že ano Smile dalo mi to nový pohled nža svět, zjištění, že v životě možné cokoliv, že je třeba rozvíjet svůj talent a je teď ze mě vnímavější člověk Smile ale samozřejmě koktavost ke tenký led, nemůžu zapírat že jsem v počátcích myslel na sebevraždu, jak říkáš - záleží jak se k tomu postavíš. život není o tom kolik ran inkasuješ ale po kolika ještě dokážeš vstát a bojovat! prostě důvěřuj směru kterým tvůj život postupuje a v každé situaci dělej to nejlepší co umíš a pak se jen těš z výsledku Smile peace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
0gamer0



Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2012 5:34 am    Předmět: Citovat

hegi: ano kdysi jsem cítil k lidem nenávist, sralo mě to, koho taky ne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
0gamer0



Založen: 29.2.2012
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2012 5:38 am    Předmět: Citovat

zoranka, oba jsme tu noví, kolik ti je let? jak dlouho koktáš? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hegi



Založen: 1.1.2007
Příspěvky: 57
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 25, 2012 9:36 am    Předmět: Citovat

0gamer0 napsal:
hegi: ano kdysi jsem cítil k lidem nenávist, sralo mě to, koho taky ne Very Happy

kdysi? a teď už ne jsi si jistý ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2012 5:01 pm    Předmět: Citovat

0gamer0 napsal:
zoranka, oba jsme tu noví, kolik ti je let? jak dlouho koktáš? Very Happy

Je mi 23 a koktám od té doby, co jsem ve 4 letech spadla ze žebříku, a asi jsem si nějak zranila hlavu.
Právě si myslím, že v mém případě se toho moc zbavit nedá - mluvit se nebojím, spíš naopak. Klidně i na veřejnosti čtu do mikrofonu a zpravidla není nic poznat. Občas to na mě ale přijde, a to jsem pak na sebe naštvaná. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: út červen 26, 2012 5:14 pm    Předmět: Citovat

0gamer0 napsal:
ale samozřejmě koktavost ke tenký led, nemůžu zapírat že jsem v počátcích myslel na sebevraždu

Shocked Já jsem to tedy nikdy tak neřešila - dřív jsem to vlastně neřešila vůbec, pak jsem začala studovat jazyky a trochu mě to znepokojovalo. Teď si říkám - jak bude, tak bude. Komunikaci se nevyhýbám a nemyslím na to. Nevím, co by se s tím dalo víc dělat. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lenaaa



Založen: 24.2.2013
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 1:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, chtěla jsem si přečíst, jak se ti povedlo přestat koktat, ale na té stránce jsem žádný popis nenašla.. Sad nemohl bys to znovu někam vložit prosím..?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127