Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Slovensko vychod?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klitoris



Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: so listopad 24, 2012 12:29 pm    Předmět: Citovat

zoranka napsal:
Hm, a není to náhodou tak, že když se bude člověk s tímto problémem nahrát, koktat nebude?


to jedine ze koktavy bude improvizovat Very Happy lebo ked je koktavy sam tak nakokta, ale to by si mala vediet ked to studujes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: so listopad 24, 2012 1:19 pm    Předmět: Citovat

Já si osobně neumím představit, že bych v takové situaci koktala. Mně se to stává jen tehdy, když jsem ve stresu, anebo hodně unavená a někdo na mě spěchá.
citace:
ale to by si mala vediet ked to studujes.

Ona studuje fonetiku, a ne logopedii. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivana



Založen: 6.11.2012
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne listopad 25, 2012 9:36 am    Předmět: Citovat

zoranka napsal:
Já si osobně neumím představit, že bych v takové situaci koktala. Mně se to stává jen tehdy, když jsem ve stresu, anebo hodně unavená a někdo na mě spěchá.
citace:
ale to by si mala vediet ked to studujes.

Ona studuje fonetiku, a ne logopedii. Wink


Ďakujem Wink Myslím, že každý z vás sa pozná dosť dobre na to, aby také niečo vedel odhadnúť. Ja študujem jazykovedu, moja práca sa zaoberá tým, či materinský jazyk vplýva na koktanie a ak áno, ako. Nie som logopéd, nie som psychológ, nemám laboratórium, nie som pedagóg. Neviem vám povedať viac, než o koktaní viete sami a ani sa netvárim, že opak je pravda. Prebehla som si zvyšok fóra a viac vám povedať nemôžem. Chcela som vás len poprosiť o pomoc, tak, ako iní posielajú dotazníky. Ak to nejde, z rôznych dôvodov vám to nevyhovuje a tak, rovno mi to povedzte, pochopím to a aspoň sa pohnem ďalej a budem hľadať iné spôsoby Wink Ale nechcem, aby na mňa niekto útočil, lebo si zle vysvetlí moje slová. Je to internetová komunikácia so všetkými negatívami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: ne listopad 25, 2012 11:55 am    Předmět: Citovat

Opravdu si nemyslím, že by nahrávání bylo dobrým způsobem, jak něco zjistit. A není ani jisté, že během jednoho setkání s balbutikem poznáš, že koktá; velkou roli tam hraje psychika a různé okolnosti.
Jinak si myslím, že rodný jazyk má na koktání vliv, ale u každého jiný. Mně se třeba mluví líp v češtině a v jazcích, které jsem se učila sama, než v těch, které jsme se učili ve škole (protože jejich výuka byla poněkud stresující). Každý to má ale jinak. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
missha



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2012 7:09 pm    Předmět: Citovat

Caute Smile
Prepac Ivana, ze az teraz pisem, ale nechodim tu casto... (ked treba nieco surne tak mi napis SS, to mi pride aj na mail Very Happy)
A k tomu materinskemu jazyku... podla mna to vplyva velmi... lebo ked balbutici rozpravaju v inom jazyku tak nekoktaju ... no teda aspon ja Very Happy.. je to asi individulane, ale vo vela clankoch som sa to docitala, ze pri cudzich jazykoch nemaju koktavi az taky problem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: po prosinec 03, 2012 10:04 am    Předmět: Citovat

no ja v cudzom jazyku nekoktam vobec Very Happy
asi to bude preto ze premyslam nad tym co poviem, namiesto ako to poviem, kdezto v slovencine nemusim premyslat co poviem, a tak rozmyslam iba nad sposobom vyjadrenia a to je moj najvycsi problem, lebo si to sama privolavam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127