Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Maturita
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 1:42 pm    Předmět: Citovat

fcvp napsal:
Tak příští týden mě čeká ústní zkouška. Jsem z toho doslova nešťastnej a kdykoliv si na to vzpomenu, tak se mi rozbuší srdce a jsem v šíleným stresu. Už týden špatně spím a nevím, co mám dělat. Nebojím se toho, že bych látku neuměl, ale prostě, že ze sebe nevykoktam ani větu a přitom státní maturita je založena především na komunikaci. Je mi z toho prostě na nic, na školu chodím 4 roky, prospíval jsem bez problému a teď to kvůli tomuhle zákeřnýmu handicapu nejspíš neudělám.


Rozhodně se kvůli tomu nestresuj. Smile . Pokud všechno umíš, znamená to, že jsi pro to udělal, co bylo v tvých silách. Co se týče ostatního, požádej třídního, zda bys nemohl odpovídat písemně. Není to žádná hanba, koktání je nemoc jako každá jiná, a myslím, že tě nikdo nebude chtít zbytečně stresovat. Naopak, učitelé jsou u maturity mimořádně shovívaví (víc než jindy) a snaží se všem studentům v rámci možností ulehčit. Jedna moje spolužačka byla v takovém stresu (ne kvůli řeči - mluví normálně, ale prostě se bála), že jí na místě sami navrhli, aby odpovídala písemně. Já osobně mám na maturitu velmi příjemné vzpomínky... nejen, že jsem se ani jednou nezadrhla, ale úplně plynule a bez přemýšlení jsem skládala velmi dlouhé a složité věty (asi nějaké osvícení shůry Very Happy ). Porota mi potom řekla, že už dlouho neslyšeli, aby někdo tak kultivovaně mluvil, že mám řečnický talent. Shocked Laughing Takže je vidět, že stres může mít na člověka i pozitivní vliv. Pokud si ale netroufáš na ústní odpovědi, určitě požádej o písemnou možnost. Držím palce! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fcvp



Založen: 17.5.2012
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 2:10 pm    Předmět: Citovat

citace:

Rozhodně se kvůli tomu nestresuj. Smile . Pokud všechno umíš, znamená to, že jsi pro to udělal, co bylo v tvých silách. Co se týče ostatního, požádej třídního, zda bys nemohl odpovídat písemně. Není to žádná hanba, koktání je nemoc jako každá jiná, a myslím, že tě nikdo nebude chtít zbytečně stresovat. Naopak, učitelé jsou u maturity mimořádně shovívaví (víc než jindy) a snaží se všem studentům v rámci možností ulehčit. Jedna moje spolužačka byla v takovém stresu (ne kvůli řeči - mluví normálně, ale prostě se bála), že jí na místě sami navrhli, aby odpovídala písemně. Já osobně mám na maturitu velmi příjemné vzpomínky... nejen, že jsem se ani jednou nezadrhla, ale úplně plynule a bez přemýšlení jsem skládala velmi dlouhé a složité věty (asi nějaké osvícení shůry Very Happy ). Porota mi potom řekla, že už dlouho neslyšeli, aby někdo tak kultivovaně mluvil, že mám řečnický talent. Shocked Laughing Takže je vidět, že stres může mít na člověka i pozitivní vliv. Pokud si ale netroufáš na ústní odpovědi, určitě požádej o písemnou možnost. Držím palce! Smile

Velice děkuji za podporu, moc mě ten příspěvek potěšil. Bohužel požádat o písemné odpovědi nemůžu, jelikož se jedná právě o státní maturitu, kde se berou ohledy pouze na disleptiky. Tak snad to ze sebe nějak vykoktam alespoň na 4. Jinak je zvláštní, když si to zkouším doma, tak dokáži mluvit krásně plynule třeba 20 minut bez přerušení a bez jediného zakoktání. Ale jakmile je v mé přítomnosti člověk, naskočí mi jakási zábrana a prostě to nejde. Nechápu to, čím to může být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 2:17 pm    Předmět: Citovat

No, je pravda, že mně se ještě státní maturita vyhnula (i když jsme ji nanečisto také dělali). Potom je to tedy ale pěkně nespravedlivé... Každopádně, i kdybys hodně koktal, nic si z toho nedělej, třeba potom změní podmínky. Tvoje chyba to není. Cool
Jinak koktání je víc druhů, proto se to asi u každého projevuje jinak. Já koktám (zadrhávám se) spíš, když jsem unavená nebo nemocná - ve stresu ani ne.
A také jsem si u sebe nevšimla žádného rozdílu mezi tím, jak mluvím o samotě a před někým - třebaže u většiny lidí (koktavých) tam rozdíl je.

fcvp napsal:
Tak snad to ze sebe nějak vykoktam alespoň na 4.

Kvůli koktání ti horší známku nedají - to by sis mohl i stěžovat... Wink Pokud tedy nechodíš na obor, kde je řeč nějak mimořádně důležitá (třeba herectví nebo něco takového).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
missha



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 6:41 pm    Předmět: Citovat

maturity sa neboj Smile to urcite das Smile... ja tiez uz nejaky cas zle spim Very Happy Very Happy, ale to kvoli skuskovemu resp. kvoli ustnym skuskam Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zoranka



Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: čt květen 17, 2012 9:47 pm    Předmět: Citovat

Já ústní zkoušky přímo vyhledávám, pokud nemám zrovna nějaké špatné období. Většinou toho totiž řeknu víc, než bych napsala (vždycky si ještě na něco vzpomenu). A pokud případně něco nevím, dá se z toho vykecat. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DavidB



Založen: 28.1.2012
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st září 05, 2012 7:31 am    Předmět: Citovat

Proč si neseženeš od logopedky potvrzení s žádostí o písemnou maturitu?
Je to naprosto běžné. Kdo má problémy s řečí, sluchem atd, tak muže požádat o písemnou maturitu a neříká nic, jen celou hodinu píše Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šukač



Založen: 25.8.2012
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2012 12:23 pm    Předmět: Citovat

Hodně blbej nápad, snad umí mluvit... tím že se bude schovávat nic nevyřeší...

DavidB napsal:
Proč si neseženeš od logopedky potvrzení s žádostí o písemnou maturitu?
Je to naprosto běžné. Kdo má problémy s řečí, sluchem atd, tak muže požádat o písemnou maturitu a neříká nic, jen celou hodinu píše Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127