Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Obchádzanie problému + rady

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
juro92



Založen: 2.11.2011
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava, Slovensko

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2012 4:25 pm    Předmět: Obchádzanie problému + rady Citovat

Ahojte všetci, som jeden z vás, tiež kokcem. Myslím si že väčšina ľudí čo sem píše, tak sa skôr sťažuje že je to zlé atď. ale samotný problém obchádzajú. Ja som na tom lepšie, začalo mi to keď som mal 3 roky, koktal som, neviem prečo. Potom to prešlo a objavilo sa to keď som mal asi 15 rokov, samozrejme som bol ponižovaný, všetci sa mi smiali. Taktiež na strednej škole sa mi vysmievali. Bola to pre mna trauma ako pre vás všetkých. Potom som si povedal dosť bolo, prečop by som mal len nariekať ako je to všetko zlé. Získal som sebavedomie, veľmi mi to pomohlo ale nie úplne, stále sa sem tam zaseknem ale nie tak ako kedysi. Keď som prišiel na vysokú mal som ešte problémy, no rozdiel bol ten že keď som mal prezentovať tak sa mi nikto nesmial, dokonca mi ešte zatlieskali a pochválili ma že to bolo dobré. Toto mi tiež veľmi pridalo na sebavedomí. Rada: Ak idete prezentovať pred ľudmi skúste si to doma nahrajte si to na video a pozrite si to. Mne to pomohlo. Druhou vecou je komunikácia s ľudmi. Netreba sa báť. Nemyslite nato čo si budú o vás ludia myslieť, lebo sa vystresujete a seknete. Myslite nato čo chcete povedať a nemyslite nato čo to robí s vami vnútri. Moja skúsenosť je taká že teraz som si našiel prácu kde musím jednoducho komunikovať, či cez telefón alebo zoči voči s klientmi. Pomohlo mi to. Treba telefonovať a komunikovať + čo som vyššie písal. Dúfam že vám to pomôže Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sissi



Založen: 9.2.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: út duben 17, 2012 4:47 pm    Předmět: Re: Obchádzanie problému + rady Citovat

Máš pravdu že najdôležitejšie je nestresovať sa tým, čo si budú ľudia o tebe myslieť. Mne sa to ešte stále nepodarilo, a robí mi to mega problémy najmä pri tom verejnom vystupovaní, to je fakt ako za trest. V normálnej reči to je v pohode. Logopedka povedala že nieje nič poznať, ale pochopiť to a byt v pohode je nad moje osobné možnosti, možno raz.. Smile) tak držím palce:))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
juro92



Založen: 2.11.2011
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava, Slovensko

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 6:51 am    Předmět: Citovat

Pri verejnom vystupovaní mi to robí aj mne problém ako prezentovanie pred ľudmi v škole ale už si zvykám, je to určite lepšie na VŠ ako na strednej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127