Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bipolární porucha

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 8:44 am    Předmět: Bipolární porucha Citovat

Ahoj milí balbutici,

jak to jde? Má někdo nějaké nové zajímavé poznatky o koktavosti.

Já se poslední dobou začínám divát na balbuties uplně jinak. Začínám to spíše chápat jako příznak něčeho jiného...
Nevím jestli to tak máme všichni, ale třeba u mě střídají různá období. Dříve jsem si to neuvědomoval, ale ted vidím, že to vážně přichází v nějakých cyklech. Mám období, kdy je vše ok, jsem štastný a vůbec neřeším koktavost, protože to v té chvíli není žádný problém a nijak mě to neomezuje v životě. Toto období trvá zhruba 1 rok, pak následuje období, které je zcela opačné a přibližně stejně dlouhé.

Dříve jsem si myslel, že jsou to prostě období, kdy je moje řeč horší či lepší a to pak ovlivnuje můj život a moje štěstí či smutek, ale začíná se mi zdát, že je to opačně...., že něco jiného ovlivnuje mojí řeč jako okrajový příznak...

Když jsem surfoval po amerických webech, tak jsem narazil na tzv. bipolární poruchu a nevím co si mám myslet...Smile

Co si o tom myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TaRa



Založen: 6.9.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2011 2:01 pm    Předmět: Citovat

Ja som nieco take zazivala este v skolke, ked som vedela rozpravat bez nejakeho koktania alebo som si to nejak neuvedomovala. No niekedy som mala taky cudny pocit ako nejaky nepokoj, po nejakom case som zistila ze to suvisi s mojou recou. Taketo obdobie trvalo priblizne kazdy pol rok. No cim dalej, sa to skracovalo a zhrosovalo, az to preslo do takeho stadia ze teraz je to jeden den bez nejakych vecsich problemov, a dalsie dva dni je to ovela horsie. Podla mna urcite existuje nejaka spojitost zo smutkom či radosťou, ale v mojom pripade to neviem potvrdit, lebo mne sa taketo stavy strideju z hodiny na hodinu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas ...



Založen: 8.6.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 3:17 pm    Předmět: Citovat

Pokud myslíš to, čemu se říká taky maniodepresivní psychóza (bipolar disorder), tak to je seriózní duševní porucha, která je mnohem vážnější než nějaká koktavost. Takový lidi propadají do hroznejch depresí, aby zase za pár dní (týdnů) v návalu euforie rozházeli všechny peníze a naplánovali cestu kolem světa. To, že se člověku občas něco daří a v jinej den se mu nechce do práce, má od týhle diagnózy mimořádně daleko.
Kdyby to někoho zajímalo, tak tady je odkaz na velice zajímavej dokument (v angličtině), kterej natočil legendární britskej komik Stephen Fry, kterej tím trpí.
http://www.youtube.com/watch?v=P3EacQ4GfiU
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 10:01 pm    Předmět: Citovat

Lukas ... napsal:
Pokud myslíš to, čemu se říká taky maniodepresivní psychóza (bipolar disorder), tak to je seriózní duševní porucha, která je mnohem vážnější než nějaká koktavost. Takový lidi propadají do hroznejch depresí, aby zase za pár dní (týdnů) v návalu euforie rozházeli všechny peníze a naplánovali cestu kolem světa. To, že se člověku občas něco daří a v jinej den se mu nechce do práce, má od týhle diagnózy mimořádně daleko.
Kdyby to někoho zajímalo, tak tady je odkaz na velice zajímavej dokument (v angličtině), kterej natočil legendární britskej komik Stephen Fry, kterej tím trpí.
http://www.youtube.com/watch?v=P3EacQ4GfiU


Manidepresivní psychoza má různé stupně, někteří lidé ani neví, že jí trpí a roky se třeba vůbec neléčí a postupně se to zhorší až do toho stádia jak popisuješ.
Poslední dobou se píše o určité spojitosti mezi schizofrenií a koktavostí... jsem zvědavej na co v budoucnu přijdou Smile

Dik za odkaz, mrknu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127