Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Původ koktání?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gilly



Založen: 29.5.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 9:51 am    Předmět: Původ koktání? Citovat

Protože hodně lidí začne koktat už v době kdy začne vůbec mluvit, tak mě napadla taková teorie, a tou je chování někoho z rodičů, jak se říká "jako generál". Možná i to malé dítě vycítí následky "nesprávné mluvy" a už tam začíná ten strach z projevení se.

A tak se chci zeptat, jak jste na tom s rodiči vy kdo jste se s tím "narodili"? Nebyl v rodině někdo před kým jste se báli vyjádřit?


Naposledy upravil Gilly dne po listopad 07, 2011 10:06 am, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
missha



Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2011 5:46 pm    Předmět: Citovat

Ak sa mozem vyjadrit za seba Smile tak u mna tento problem urcite nebol pretoze s rodicmi mam v pohode vztah, ziadny strach vyjadrovat sa pred nimi Smile aj ked je pravda, ze ked si porovnam rozpravanie s kamaratmi, s cudzimi ludmi a s rodinou... tak doma sa mi rozprava najtahsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cufi



Založen: 9.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 6:53 am    Předmět: Citovat

Koktání není nemoc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 8:21 pm    Předmět: Citovat

Samozřejmě, že koktání je nemoc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peťa



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 9:37 pm    Předmět: Citovat

jay napsal:
Samozřejmě, že koktání je nemoc...


Tak si zajdi k doktorovi, ať Ti napíše recept na léky. Jsem zvědav s čím přijdeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cufi



Založen: 9.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2011 9:51 pm    Předmět: :) Citovat

Samozřejmě, že koktání není nemoc Smile chřipka či angína je nemoc, koktání ne !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2011 3:44 pm    Předmět: Citovat

Peťa napsal:
jay napsal:
Samozřejmě, že koktání je nemoc...


Tak si zajdi k doktorovi, ať Ti napíše recept na léky. Jsem zvědav s čím přijdeš.


Když půjdeš k doktorovi a řekneš mu, že koktáš, tak ti napíše do karty diagnozu balbuties. Nabídne ti léky a zřejmě i logopedickou terapii.
Je to prostě klasifikováno jako nemoc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peťa



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2011 5:27 pm    Předmět: Citovat

Leda tak číslama. Já jsem u doktora taky jako K500 - Crohnova choroba a u psychologa pod sociální fobií, i když strach z lidí nemám. Akorát nevím pod jakým číslem mě vede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2011 8:21 pm    Předmět: Citovat

Je možné, že u někoho toto hraje roli, u jiného ne - začne koktat v pěti letech, kdy už 2 roky mluví....

Mě nepomohlo nimrání se v minulosti, ani přemítání nad tím zda je to nemoc či ne (a že jsem obé svého času taky provozoval....), ale např. Fraserova kniha Svépomocný program při koktavosti, prostřednictvím tam uvedených metod jsem, a - to dávám za pravdu - nabýval řečového i osobnostního sebevědomí vč. znecitlivění vůči okolí - serte na to jak vás ostatní vnímaj - je to jen vaše projekce vašeho vidění světa - není to lehký, ale dá se to změnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2011 8:40 pm    Předmět: Citovat

Fuga napsal:
Je možné, že u někoho toto hraje roli, u jiného ne - začne koktat v pěti letech, kdy už 2 roky mluví....

Mě nepomohlo nimrání se v minulosti, ani přemítání nad tím zda je to nemoc či ne (a že jsem obé svého času taky provozoval....), ale např. Fraserova kniha Svépomocný program při koktavosti, prostřednictvím tam uvedených metod jsem, a - to dávám za pravdu - nabýval řečového i osobnostního sebevědomí vč. znecitlivění vůči okolí - serte na to jak vás ostatní vnímaj - je to jen vaše projekce vašeho vidění světa - není to lehký, ale dá se to změnit.


Máš recht, nemá cenu tohle řešit. Jde jen o to se s timhle kamarádem naučit kvalitně žít ( či ho nejlépe odstranit uplně)

Před pár dny jsem objevil tyhle podcasty a začal jsem to poslouchat. Musim říct, že je to moc zajímavé, slyšet různé názory od balbutiků. Lets Check it out, stutters Wink http://stuttertalk.com/tags/stuttering.aspx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cufi



Založen: 9.10.2010
Příspěvky: 20
Bydliště: Prostějov

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2011 8:41 pm    Předmět: .... Citovat

já koktám celej život a rozhodně nemocnej nejsem...jak se tu řeší například invalidní důchod...nevím, u mě blbost...celej život se snažím zapadnout do kolektivu a měl bych na koktání brát invalidní...blbost...nemocnej nejsem...JEN KOKTÁM !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Gilly



Založen: 29.5.2011
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út říjen 18, 2011 3:29 pm    Předmět: Citovat

Mě je teda celkem putna jestli je to vada, nemoc, nebo co to teda vlastně mám. Asi jsem to napsala špatně a tak jste četli jenom ke slovu "nemoc" a konec, takže jestli jsem se některých koktálků dotkla, tak se omlouvám Laughing

Jenom mě tak napadlo, jestli to není způsobené právě tím strachem vyjádřit se. I to malé dítě ještě než vůbec začne mluvit možná vnímá dost věcí a možná vidí právě i ta rizika "nesprávného mluvení".
Já jsem třeba nikdy nesměla říkat co si myslím, protože byl hned kravál a dusno. Dodneška se učím nebát se vyjádřit svůj názor, protože ten nepříjemný pocit tam pořád trochu je.

Fuga: Díky za tip, ta knížka "Svépomocný program při koktavosti" je moc dobrá Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
juro92



Založen: 2.11.2011
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava, Slovensko

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 8:37 pm    Předmět: Názor Citovat

Ťažko povedať či ide o chorobu , ja si myslím že je to celé v psychike človeka, ja sa bojím že sa znovu zakoktám a potom sa aj naozaj zakoktám, ide oto že riešime to že ako to povieme a nie že čo povieme. Určite ide aj o mechanickép chyby zlá praca s dychom a pod... ale hlavne to je v psychike, lebo sa bojíme. Ja sa snažím už nejaký ten čas myslieť nato čo hovorím namiesto toho ako, a sem tam to pomôžeSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
juro92



Založen: 2.11.2011
Příspěvky: 27
Bydliště: Bratislava, Slovensko

PříspěvekZaslal: ne listopad 06, 2011 8:39 pm    Předmět: Re: .... Citovat

Cufi napsal:
já koktám celej život a rozhodně nemocnej nejsem...jak se tu řeší například invalidní důchod...nevím, u mě blbost...celej život se snažím zapadnout do kolektivu a měl bych na koktání brát invalidní...blbost...nemocnej nejsem...JEN KOKTÁM !!!!


Presne tak nemôžeme to brať teraz že sme chorý a čo teraz nikto nás nebude chcieť všetci nás vysmejú a pod. , treba sa snažiť začlenovať do spoločnosti a brať to v klude akoby nič aj keď to je ťažké niekedy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127