Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přístup VŠ

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sqi



Založen: 7.1.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt leden 07, 2010 7:33 pm    Předmět: Přístup VŠ Citovat

Ahoj, chci se zeptat, jak se k vám chovají na VŠ? Jste brán jako zdravotně postižený a můžete požadovat úlevy? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Carl



Založen: 4.12.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 7:53 am    Předmět: Citovat

Na VŠ má většina lidí rozum a neberou to tragicky. O úlevám jsem nikdy neslyšel a ani neuvažoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 08, 2010 10:25 am    Předmět: Citovat

Netreba sa pasovat do role, ze sme nejaky iny
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gogo



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 211

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 12:23 pm    Předmět: Citovat

No jo. Písemný zkoušky mám skoro vždycky na jedničku a ústníma si to zhorším na dvojku. Protože, co neřeknu se nepočítá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BigBoss



Založen: 15.2.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: pá březen 19, 2010 11:23 pm    Předmět: Citovat

VUT v Brne. Pristup naproste korektni, ulevy by asi sly bez problemu a bez jakychkoli papiru zaridit, ale vzdyt nejsme jini.

Statnice, prezentace, projekty... neni problem, oni jsou u nas vsichni rozumni Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel Brdlík



Založen: 3.11.2010
Příspěvky: 3
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: čt listopad 04, 2010 10:55 am    Předmět: výuka cizího jazyka na VŠ Citovat

Ahoj,
dělám obor Počítačové modelování ve fyzice a technice. Pracuje se stále na počítači a hodně málo se komunikuje. Abych splěnil všechny předměty tohoto oboru, musím vykonat písemnou a ústní zkoušku z anglického jazyka. Anglický jazyk se vyučuje celé dva semestry a je zakončen ústní a písemnou zkouškou.
Chci se Vás zeptat: Jestliže jsem "balbutik", neměl bych mít nějakou úlevu? Na střední škole (Obchodní akademii), jsem úlevu měl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anet



Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 10:00 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidi, jsem druhym rokem na VŠ a zatím jsem se s žádnými extra problémy nepotýkala. Je pravda, že jsme radši, když je zkouška písemná, ale i když je nedej bože ústní, tak to řeším tím způsobem, že když ze prostě zadrhnu a nemužu něco říct, vysvětlím jim situaci, řeknu důvod a většina (zatím teda všichni v mém případě) pochopí. Pak to jen napíšu třeba na papír. Záleží na učetli, ale většina má pochopení a někteří se dokonce vyptávají a pak vznikne taková příjemně odlehčená atmosféra aspoňSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sissi



Založen: 9.2.2011
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st únor 09, 2011 5:28 pm    Předmět: Re: Přístup VŠ Citovat

Sqi napsal:
Ahoj, chci se zeptat, jak se k vám chovají na VŠ? Jste brán jako zdravotně postižený a můžete požadovat úlevy? Díky.


Chodím na Vš a tam je to asi najvačšia sranda... vzhladom na to že v škole máme aj čítanie s ktorým mám najvačšie problémy. Tie hodiny su utrpením, tiež mám problém s vystupovaným pred spolužiakmi čomu sa ale vyhnúť nedá. Často ľutujem že som sa na to dala pretože sú s tým spojené strašné stresy. Nejaké úlavy nemám, ale myslím že by sa dalo na niečom dohodnut, ale okrem toho čítania by som to nechcela. Musím na naučit vystupovať pred ľudmi a škola je na to dobré miesto. Tak snád raz:))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fuga



Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 10, 2011 7:23 am    Předmět: Citovat

Když jsem chodil na VŠ (12 let tomu nazad), už jsem byl z nejhorších problémů venku. Ale taky jsem měl problémy, zažíval krušný chvilky (např. diktování čísel při měření na laborkách nebo i to čtení), ale že bych měl (chtít) úlevy mě nikdy nenapadlo. Na střední to některý učitelky někdy řešily pomocí pouze písemnýho zkoušení. Nicméně na VŠ byly už stresy menší, mj. asi i proto, že jsem se postupně řečově +/- konsolidoval (zdaleka ještě né na pro mě uspokojivé úrovni). Myslím že je užitečné si tím projít, člověk si najde svůj styl (např. vystupování, představování se....); na zkouškách to zdaleka nebylo tak horký - mnohem menší stres (případ od případu - podle předmětu a profesora). Nicméně pokud máte pocit, že některé situace (např. vyvolávání na cvičeních - stres že to můžu být já, apod.) nezvládáte, nebál bych se za dotyčným zajít a probrat to s ním osobně. Ale např. prezentací (které si můžu připravit) bych se nezříkal, byť vím jak velký vypětí to je - je to pro nás (i pro posluchače Smile ) přínosné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127