Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Muže mít hudba vliv na koktavost???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 8:53 pm    Předmět: Citovat

Hmm koukám, že Rhett je vuei metalu nějak zaujatej, asi ti na přístí setkání něco přinesu ...

ale něco na tom bude, že balbutiky určitě přitahuje jistej druh hudby kvůli jejich pocitum - a tadyvtom viděm jednu z mála pozitivních věcí na koktání, na který sem po usilovnym pátrání přišel - myslim, že se mi tim neustálym vnitřním pnutím vytvořilo docela silný emoení vnímání a dokonce se mi tohle vnímání začalo i líbit , takže též prostě vyhledávám hudbu, která mi muže nějak zasáhnout a neni to jenom nějaký plitkej pop. A na to je (nikterej) metal výbornej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 1:15 pm    Předmět: Citovat

Smile Já jsem prostě Oldfieldovec - a drží mi to celkem dlouho Smile Lepší už to se mnou asi nebude, tak se všem metalistum omlouvám (zvláště Honzovi a Martinovi). A jestli mi Honzo něco příště přineseš, rád si to poslechnu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kate



Založen: 20.3.2007
Příspěvky: 29
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 8:31 pm    Předmět: Citovat

Rhett napsal:
jj, ani se nedivím, že většina balbutiku poslouchá metal. Možná je to způsobeno depresemi, kterými člověk trpí - když má deprese, potřebuje to ze sebe dostat - ideální je v tomto případě opravdu hodně hlučná hudba, která dokáže skvěle "vymýt" mozek. V každém případě je to asi miň nebezpečmail@nější než drogy, i když i ta agrese, skrytá v opravdu tvrdé metalové hudbě, se na člověku podepíše - ono to v nás totiž zustává. Ale shrnuto a podtrženo - dresná a hlučná hudba mohou vést k odreagování.


to by mi zajímalo kde to ve mi zustává a jak se to projevuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st červenec 11, 2007 9:27 pm    Předmět: Citovat

To Kate: člověk je opravdu jednou velkou záhadou. A mnohdy ani nevíme, co v nás je. A nebo to možná nechceme vidět. A nebo nám to připadá normální. prostě záhada. ... (Rád zkoumám záhady Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martinka952



Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Košice-slovensko

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 6:35 pm    Předmět: vyskušam Citovat

no ja idem počuvať moj iPod Very Happy treba šecko vyskušať
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
BigBoss



Založen: 15.2.2010
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po únor 15, 2010 8:05 pm    Předmět: Citovat

Tak asi budu muset obnovit tohle skoro 3 roky stare tema. Mi hudba ovlivnuje koktani naprosto zasadnim zpusobem. Koktam uz od mala a to, ze mi to hudba vyrazne ovlivnuje vim skoro odjakziva.. jenze ne ze by to bylo psychikou a uklidnenim, jak tady pisete (i kdyz se uklidnim taky rad), ale primo rytmus v te hudbe. Nektere rytmy mi primo vyhovuji a nektere (ale tech je naproste minimum) me uplne rozhodi. Diky rytmu v te hudbe muzu vyslovovat i v horsim obdobi prakticky cokoliv bez koktani.. nekdy to musim tlacit vetsi silou ven, ale proste to jde, nezasekavam se nejak moc a nemusim vubec premyslet nad tim jake slovo reknu nebo nereknu. Asi od 18ti roku jsem prisel na to, ze bych to mohl nosit stale.. takze kdyz mam spatne obdobi, nebo dulezite jednani, prezentaci, atd... tak proste chodim s jednim slouchatkem v uchu, Hlasitost staci minimalni, aby byl slyset rytmus hudby.. a s mluvenim neni prilis problem. V tech nejhorsich dnech, kterych je ale opravdu malo, se teda zakoktavam misty i s timhle.. ale jak rikam, i v beznem horsim obdobi je to OK. Ja jen tak, ze by vam to mohlo treba pomoct.. ono je treba se na ten rytmus tak nejak "naladit", a v kazdem obdobi mi vyhozuje trosku jiny rytmus, jiny nastup rytmu apod.. ale uz mam sve "oblibene" skladby ze kterych si prakticky vzdycky vyberu to spravne co mi zrovna sedi. Ale zabira mi asi 90% pisnicek, ktere maji nejaky rytmus.. takze v normalnim obdobi (rozumnej ani horsi ani lepsi) mi staci pustit radio a kdyz hrajou, tak neni problem..

Jinak doma to lze resit pocitacem a reprobednama na malou hlasitost.. a treba poustet jen kdyz potrebujete mluvit, staci rychlé kliknutímyší a je to. V aute to resi radio s pripravenym vhodnym CDckem a ovladani pod volantem - kvuli snadnosti. Ale kdyz cekam dulezite hovory tak jezdim se sluchatkem trcicim z tricka (mp3ka stale zapnuta) a kdyz zavoni telefon, tak si ho jen nandam do ucha.

No a vyhoda je taky ta, ze v nepotrebnych chvilich si ho z ucha vytahnu a mam klid.. ono poslouchat dokola neco 10 hodin neni uplne ono, ale ja pak uz tu hudbu ani nevnimam a nemam s tim problem.

No a kdyz vchazim na nejakou dulezitou schuzku nebo jednani, je naprosto v poradku se prvni vetou predstavit a slusne se naplno a na ferovku omluvit zato sluchatko v uchu, ze koktam a potrebuji jej k mluveni.

Tak, treba to nekomu z vas pomuze Wink. nevim jestli sem si tu fixaci na hudbu vypestoval sam od mala.. ale proste mi to zabira a pomaha. Tak treba nekoho z vas inspiruju.. jen tak mimochodem, nejvice pro me "spravnych" rytmů je na Soundtracku z Noci v Roxbury, temer cele CD je vhodne a je tam dost na výběr. Jo a nezapomenout to stridat, jeden rytmus zabira dobre treba jen den, nebo tyden.. pak je lepe jej vymenit. Taky na kazdou situaci je vhodnejsi jiny rytmus.

Tak zatim zdarec, BigBoss Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
máma



Založen: 14.12.2009
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 2:17 pm    Předmět: Citovat

No já bych po třech letech taky plně souhlasila se Rhettem. Nechci se nikoho dotknout, ale myslím, že určitě různá hudba vysílá různé energie a ta energie z metalu, není nic moc, co by se hodilo do krámu. Mám bráchu, který celoživotně poslouchá hodně tvrdou muziku a věřte, že to je na něm vidět. Uvolněný, ani zrelaxovaný rozhodně není. Pozorujíc mého bratra myslím, že metal nikoho od depresí neosvobodí, spíš do budoucna sváže. Tím samozřejmě nemíním, že bysme měli skočit na Vondráčočkovou a Káju G. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne únor 21, 2010 3:24 pm    Předmět: Citovat

Co som cital, tak vedecky je aj dokazane, ze Mozartova hudba vhodne stimuluje mozog Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Abuse



Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: ne březen 07, 2010 9:56 pm    Předmět: Citovat

Dělám vokály jedné metalové kapele a neumíte si představit, jak mě třeba taková hodinová zkouška uklidní... Wink Ale chápu, že to je spojené trochu s něčím jiným. Jinak samozřejmě poslouchám metal, respektive trochu "tvrdší" odnož a je to vedle indie stylu asi jediný styl (a že jsem jich vyzkoušel), který mě dokáže zcela uklidnit. Při "zpívání" mě to, že jsem balbutik, vůbec neomezuje a troufám si říct, že mě mluvený projev s mikrofonem nedělá paradoxně až takový problém (klepu)... Když ale mic odložím, vše se vrátí k normálu Very Happy... Možná, že to časem přinese nějaké růže... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127