Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Maturita

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radek king



Založen: 24.9.2006
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 5:01 pm    Předmět: Maturita Citovat

Za chvilku se mi to blíží a mám z toho strach, jenom při tý představě, jak přijdu mezi ty zkoušející a tak se mi strachem zastavuje srdce Sad máte nějaký fígle, jak to zvládnout?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bajinka



Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 7:49 pm    Předmět: Citovat

Maturity jsou ještě daleko, ne? Myslím, že v květnu? Ale to zvládneš Laughing hlavně musíš zhluboka dýchat Laughing Ale až budu mít já před maturitou, tak to taky bude něco Rolling Eyes Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukas ...



Založen: 8.6.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 10:32 pm    Předmět: Citovat

No tak ja maturoval pred 4 mesicema a musim rict, ze to byla nejvetsi pohodicka. Taky jsem mel z toho koktani strach a obcas si rikal, jestli to uceni ma nakou cenu, kdyz se muze docela realne stat, ze tam prijdu a i kdyz to budu vedet, tak nestihnu rict ani polovinu toho, co vim. Nevim jak tobe, ale mne vzdycky vic vyhovovalo, kdyz jsem mel povidat dyl. Takovy to vyvolavani na jednoslovny odpovedi me nahanelo hruzu, ale treba ustni zkouseni mne az tak moc nestresovalo.
Navic mi nase tridni ze svoji iniciativy nabidla, ze kdyz prinesu potvrzeni z logopedie, tak bych moh bejt v pripade totalniho selhani ohodnocenej podle pisemny pripravy (nakonec jsem to potvrzeni v den maturity zapomnel doma Very Happy, ale ja jsem o to stejne moc nestal). Musim objektivne uznat, ze od svataku do maturity jsem mel recove asi nejlepsi obdobi tohohle roku (nevim proc, ale mozna na mne ten tlak pusobil nejak pozitivne).
No a primo u maturity to slo uz nak samo ... ono kdyz vidis na papire, co vsechno nevis, tak na koktani uplne zapomenes Very Happy. Nakonec jsem nejak vyrazneji koktal akorat u matematiky, ale u ty je to celkem jedno, protoze tam sice musis okomentovat, co tam pises, ale na tom to nestoji.
Jinak to chce bejt uplne v klidu, ja jsem furt cekal, kdy mne prepadne ta prava maturitni nervozita a nedockal jsem se ani den pred tim, ani ten den rano, ani na potitku. Ja vim, ze se to snadno rika, ale chce to mluvit pomalu, klidne a nikam nespechat. Uvedomit si, ze clovek toho rekne daleko vic pomalym tempem jakz takz plynule, nez prekotnou reci s dlouhyma blokadama. Stejne vsichni profesori vi, ze koktas, takze neni za co se stydet.
Jinak podle mne nejlepsi uklidneni primo u maturity je, kdyz se clovek tak nejak prirozene rozvali na tu zidli, proste sednout si jako bych se dival na televizi. Takovej ten tradicni maturantskej zpusob sezeni, ze je naklonenej nad stolem, zalozeny ruce atd. je podle mne chyba.

Troufnu si tvrdit, ze za 95% neuspesnych maturit muze nervozita. Uvidis, ze kdyz se z ni psychicky nesesypes, tak ji das jak nic.
Snad ti moje zkusenost pomuze, preju hodne stesti a malo strachu Very Happy

P.S. Vsichni balbutikci, co se v Praze schazime, jsme meli vyznamenani (to neni vychloubani se, to je dukaz. ze i balbutik to muze v pohode zmaknout Very Happy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peťa



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: pá září 28, 2007 12:38 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Lukášem. Maturitu jsem dělal před rokem a třemi měsíci. Musím potvrdit že v období svaťáku jsem taky mluvil líp než kdy jindy. Ten stres dělá svý. Hlavně asi musím říct že nekoktám na tvrdo, spíš jen občas na některým slově zadrhnu. Ale někdy skoro na každým, někdy skoro vůbec. Jsou to takový období. Střídá se to jak sinusoida. To, jak někteří říkají že koktají nejvíc pokud mají promlouvat k vetší skupině lidí, tak já to mám naopak. Snažím se ten tlak v krku potlačit a mluvit plynule. Někdy se to daří. Při maturitě ze 4 předmětů jsem se zasekl snad jen jednou. Akorát když jsem se připravoval na potítku na management tak se přišly podívat nějaký třeťačky jak maturita vypadá. Bylo jich asi 20. To mě dost znervóznilo, ale pak jsem se tak soustředil na to co melu a jak to melu že jsem je úplně vytěsnil z místnosti. I ředitele a komisi. Fakt jsem mluvil plynule. Maturita dopadla celkem za 7. Jinak mí učitelé na střední nevěděli a neví že zadrhávám. Vždycky jsem to před nima maskoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martinka952



Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Košice-slovensko

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 6:33 pm    Předmět: no.. Citovat

no tak aj ja sa toho obávam Idea ale mám ešte more času Smile som na základke
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 8:02 am    Předmět: Citovat

Tebe uz se to ani tykat nebude,protoez az budes maturovat tak budou statni maturity uz urcite i na Slovensku a to bude pisemnou formou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martinka952



Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Košice-slovensko

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 10:12 am    Předmět: Citovat

no to doufám Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 1:16 pm    Předmět: Citovat

ono si nevyberes,takovych situaci jako je maturita budes v zivote resit spousty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
evika



Založen: 20.1.2006
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st květen 28, 2008 7:09 pm    Předmět: Maturita Citovat

Ahoj vsem, tak ja se musiim pridat k nazorum na maturitu, odmaturovala jsem pred 4 letama s vyznamenanim, bala jsem se toho, jako kazdy tady, ze budu kokta a budu nemozna, ale nejak jsem to prekonala, jak uz tady nekdo rikal: tolik uceni, co nevis, ti dokaze zapomenout na takovou prkotinu, ze koktas. Ucitele proste vi, ze koktas, noa? proste mluv Wink a co bych jeste chtela dodat, jsem na vysoke, kde delam nekolikrat za semestr prezentace... ano, prezentace pred celou tridou, musim mluvit a vypadat u toho chytre, i kdyz obcas zadrhnu, tak musim rict, ze s kazdou prezentaci to je lepsi. Co tim chci rict? NEBAT SE, proste mluvit, jit do toho! Zadrhavani je asi z nejvetsi casti ze stresu, bojime se, ze budeme koktat a proto je tezke neco rict. Tak se nebojte a mluveni bude prijemnejsi Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 6:37 am    Předmět: Citovat

Souhlasím. Všechno je to o strachu. Též teď studuji výšku. A za dva týdny mám státnice a obhajoby bakalářek. Docela mě mrzí, že jsem právě žádné takové prezentace dlouho nedělal a už jsem z toho docela vypadnul. Tak mám z toho docela obavy.

Co se týče maturity tak to byla pohodárna. Učitelé mě znaly a neřešili to. A myslím, že jsem nebyl ani moc vystresovaný, tak to šlo v pohodě. Jenom si pamatuji jak jedna učitelka u angličtiny šeptala té přísedicí, že zadrhávám ať s tím počítá, ona jako, že v pohodě. Asi si nevšimli, že je slyším. Ale s tím pocitem, že už koktání nemusím skrývat se mi hned mluvilo lépe Cool

Teď mou vadu beru trochu jinak, tak nevím jestli je to horší, ale doufám, že se dám do těch dvou týdnů do klidu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: čt květen 29, 2008 6:46 pm    Předmět: Citovat

Tak to ja sem na mature prozil asi nejvetsi koktaci rodeo...asi proto,ze sme o svataku byli s klukama na chate..takze ivo teklo proudem a mel sem smulu na otazky...

JInak se neni ceho bat..Statni maturity jsou az za par let a tak to do te doby bude bude na vsech skolach fraska...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lída



Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Vysoké Mýto

PříspěvekZaslal: so prosinec 27, 2008 5:35 pm    Předmět: Citovat

Maturita...z té jsem měla hodně velký strach, že tam nějak selžu, ale ještě větší strach jsem měla z toho, že nám to dají písemně, což doopravdy chtěli. Ale naštěstí se to vyvrbilo tak, že kdybysme nestihli říct všechno, nebo to prostě nešlo, tak by se koukalo, co jsme si napsali na papír...
Naštěstí pak sama maturita byla o pohodě. Tam máš strach, aby jsi řekl vůbec něco a ne jak...Párkrát mě náš učitel na děják musel i brzdit Laughing
Taky mě hodně podržel náš třídní, optal se mě na začátku, jestli chci vyhodit ty čumily, a já řekla, že mi to je jedno, protože to je doopravdy jedno, celou dobu jsem vnímala jenom zkoušejícího...

Takže rada?? podle všech i z vlastní zkušenoti, koktavosti se neboj, ty učitelé s tím počítají a když to vědí...není se čeho bát Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fantomas



Založen: 10.1.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so leden 10, 2009 10:04 pm    Předmět: Citovat

ja som maturoval v roku 2006 a tie musim priznat ze v ten rok sa mi rozpravalo asi najlepšie, teda najplynulejšie...velmi som sa mal maturity, ale nejako to prešlo..najviac som sa obaval slovenčiny, kedže tam treba najviac hovorit, a kupodivu tam som moc nekoktal, horšie to bolo pri odborných predmetoch...ale prežil som, zmaturoval som..teraz ma čakajú bakalarske statnice, uvidme ako tam (tam je to trochu horšie, vedšie publikum)...drzim vam vsetkym palce ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: út leden 13, 2009 2:32 pm    Předmět: Citovat

co si já pamatuji, tak matura byla vcelku zápřach na plynulost Confused
angličtina, tam sem snad neřekl plynule 3 věty za sebou...a český jazyk+zepěpis+IT bylo jakžtakž "vpohodě".

Já si myslím, že nervozita a tím spojená koktavost závisí na připravenosti a na naučení se... Jsem toho názoru, že když budu umět každou otázku(umět tím myslím tak 80-90%) tak se přeci nemám čeho bát Exclamation

Pravda je ta, že můžu umět všechno, ale když se zrovna zadrhnu, tak to stejně nevyslovím... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127