Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Invalidný dôchodok
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alexandrap



Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 4:47 pm    Předmět: Invalidný dôchodok Citovat

čo si myslíte o tom, že by ludia s koktavostou mali íst na invalidný dôchodok, alebo by mohli byť označení za občanov so zmenenou pracovnou schopnosťou? Mne to pripadá, že pri veľa povolaniach sme so svojím postihnutím obmedzení, hlavne čo sa týka povolaní, pri ktorých musíme dosť rozprávať s ľudmi. Možno by to niektorí z nás aj prijali, keby bola taká možnosť, ísť na ten invalidný dôchodok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 12:14 pm    Předmět: Re: Invalidný dôchodok Citovat

alexandrap napsal:
čo si myslíte o tom, že by ludia s koktavostou mali íst na invalidný dôchodok, alebo by mohli byť označení za občanov so zmenenou pracovnou schopnosťou? Mne to pripadá, že pri veľa povolaniach sme so svojím postihnutím obmedzení, hlavne čo sa týka povolaní, pri ktorých musíme dosť rozprávať s ľudmi. Možno by to niektorí z nás aj prijali, keby bola taká možnosť, ísť na ten invalidný dôchodok.


uz samotne taketo zmyslanie je dost pesimisticke, toto nie je cesta vpred...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 3:04 pm    Předmět: Citovat

Chápu, že pro některé je to obrovský hendikep, ale určitě se dá vybrat takové povolání u kterého není řečnický um na prvním místě. Tím, že se budeme určitým situacím vyhýbat, si myslím, že bysme si jenom uškodili. Mluvit musíš i v soukromém životě a na to ti žádný invalidní důchod nepomůže Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
alexandrap



Založen: 25.8.2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 9:21 am    Předmět: Citovat

len aspon mne, nerobí problém rozprávanie v rodine. V práci mám pocit, že si to každý všíma a tým sa to všetko ešte zhoršuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepan



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: pá září 05, 2008 5:28 pm    Předmět: invalidni duchod na koktání - nesmysl!! naprostej!!! Citovat

Teď, když jsem byl v dílně na brigádě o prázdninách, tak za mnou došel jeden dělník co jezdí s UNCčkem a přesně na toto se mě ptal (jestli beru invalidní důchod). Jako jediny co jsem na to mohl říct, tak jsem se prostě zasmál. To už bych se fakt cítil jako naprostej kripl, když bych bral kvůli takové ptákovině inavildní důchod. Do té doby mě tato myšlenka vůbec nenapadla. Styděl bych se něco takového přijmout. Není důvod. Přiznejme si to. Problém není v naší řeči, ale v tom že jsme tupani kteří prostě neumí mluvit bez toho, aby neodbourali strach z mluvení....
Když jsem o takové připomínce o invalidním důchodu slyšel poprvé, tak jsem se tomu zasmál. Teď když vidím, že to začíná řešit víc lidí, tak mě to začíná s prominutím SRÁT

lidi probuďme se Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 05, 2008 8:33 pm    Předmět: Citovat

Mohu jen souhlasit. Pepan má pravdu, i když krutou, ale je to tak....

To že si toho lidi v práci všímají, si myslím, že není vůbec podstatné. Chápu je to nepříjemné, ale asi bysme se měli naučit s tím žít a smířit se. A když se bude někdo nějak divně dívat, tak co... My nic špatného neděláme, a když jemu se to nelíbí, tak je to jeho (její) problém...

Invalidní důchod bych si radši šetřil na časy, kdy budeme vážně nemohoucí. Teď si myslím, že můžeme ještě zasáhnout kvalitně do pracovního procesu. Tak nač zewlit doma na důchodě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Peťa



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: so září 06, 2008 9:47 pm    Předmět: Citovat

Loni mi logopedka navrhla nějakou kliniku v Brně, na týden. Koukl jsem na internet a vidím že tam jsou převážně děti=mříže v oknech, zamykané dveře. Snažím se sám sobě vsugerovat že jsem v podstatě normální člověk. Týden někde v "ústavu" za mřížemi by mi ten pocit asi nepřinesl, spíš naopak.

A invalidní důchod? Přijde mi to jako simulantství nrbo vychcanost. Něco jako: "Podívejte se všichni na mě! Koktám tak nebudu makat!"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: ne září 07, 2008 9:27 am    Předmět: hehe Citovat

Tak tohle mě fakt dostalo... Very Happy
Ikdyž to zní tvrdě,tak za koktání mnohdy může jen naše psychická impotentnost a zbytečný strach...
A nějaký invalidní důchod?To by mohli za chvilku požadovat i lidi co nejsou dost hezcí na to,aby mohli dělat modely a modelky..s odůvodněním,že je to omezuje ve výběru zaměstnání...
To by byla jen cesta do pekel...
pěknou neděli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepan



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: ne listopad 09, 2008 12:36 pm    Předmět: Citovat

jsem rád, že máte stejný názor Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mojžíš



Založen: 18.4.2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2011 3:21 pm    Předmět: Citovat

Chtěl bych oživit tohle starší téma ne proto, abych tu rozproudil diskusi na téma morální oprávněnosti nebo neoprávněnosti pro pobírání invalidního sůchodu z důvodu balbutismu, smysluplnosti pozitivní diiskriminace a vyrovnávání se stěžkým údělem. Držme se pouze českého právního řádu, konkrétně vyhlášky č. 207/1995 Sb. která v kapitole V. oddílu A položce 12. přiznává těžké koktavosti stupeň zdravotního postižení 30-40 %. Zajímalo by mě, jestli tu je někdo, kdo tímto způsobem zkoušel získat invalidní důchod a jak to dopadlo, jak dlouho to trvalo, co všechno se po něm chtělo a hlavně jakým způsobem se definuje "těžká" koktavost. Komu by se to nechtělo řešit veřejně, může mi napsat i soukromou zprávu. Předem děkuju za každou radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepan



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: po duben 18, 2011 3:34 pm    Předmět: re: Citovat

S odstupem času a možná i vyšším věkem se na to dívám trochu jinak. Proč si od státu nevzít peníze, když na ně mám nárok. Stát se mě nikdy neptá, jestli mu peníze chci dát a stejně mu je vždy odvést musím... možná by to ještě stálo za zvážení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thule



Založen: 25.4.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po duben 25, 2011 5:52 pm    Předmět: Citovat

invalidní důchod určitě ne!
do tý doby co jsem chodil do školy a později byl v práci ve větší skupině jsem sice koktal, ale tak nějak jen ve vypjatých situacích a podobně.
Teď co pracuji jen ve společnosti jednoho nebo dvou kolegů se mi to rapidně zhoršuje. Pro "plynulou" řeč to chce komunikovat komunikovat a zase jen komunikovat. S invalidním důchodem by jsme seděli akorát tak doma na zadku a postupně "zapoměli" mluvit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepan



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: po duben 25, 2011 8:55 pm    Předmět: Citovat

Thule napsal:
invalidní důchod určitě ne!
do tý doby co jsem chodil do školy a později byl v práci ve větší skupině jsem sice koktal, ale tak nějak jen ve vypjatých situacích a podobně.
Teď co pracuji jen ve společnosti jednoho nebo dvou kolegů se mi to rapidně zhoršuje. Pro "plynulou" řeč to chce komunikovat komunikovat a zase jen komunikovat. S invalidním důchodem by jsme seděli akorát tak doma na zadku a postupně "zapoměli" mluvit.


Nevidím důvod, proč bych měl sedět na zadku. Já bych se z částečného invalidního důchodu určitě neuživil. Zároveň nevidím důvod, proč bych si neměl vzít peníze, které mi poprávu náleží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Thule



Založen: 25.4.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út duben 26, 2011 10:04 am    Předmět: Citovat

za co ti poprávu náleží? Jestli máš zdravý ruce a nohy a jedinej problém je v řeči tak neni jediný důvod proč by jsi/jsme měli dostávat nějaký peníze navíc. Dá se pracovat a uživit se i bez nějaký větší komunikace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepan



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: út duben 26, 2011 10:25 am    Předmět: Citovat

Hele a kdy se Tě ptá finanční úřad, jestli si může vzít daně, které mu naléží, i když jsi v mínusu a podnikání ti třeba prodělává... Já sám za sebe státu nedám navíc ani korunu!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127