Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

muj problém

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Leo



Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 2:43 pm    Předmět: muj problém Citovat

Ahoj, je mi 20 let a mám menši problemy s řečí. Začalo to na zš kde sem měl problem se čtenim některých písmen, někdy sem radši dostal 5, protože si učitelka myslela ,že nevim kde zrovna jsme a já to přitom jen nemohl přečíst. Okolo 13 let tato forma úplně vymizela, na střední škole sem se s tim už nepotkal. Pak jsem nastoupil na vš, všechno bylo v cajku až na tu osudovou hodinu. Začala hodina genetiky a každej se musel představit já byl až jako posledni. Začal sem přemýšlet jak to řeknu a to byla ta chyba, náhle přišla řada na mě a já se zastavil, uplně sem se zadrh. Učitelka ne mě ví nevíte jak se menujete? Všichni se na mě otočili a koukali jak na blázna,asi po 10s jsem to řekl. Ta pitomá ženská mi to celé připomněla a mě se tato vada zase vrací.Nikdo v mém okolí o tom neví,protože při normální konverzaci vůbec nekoktám,ale jak začnu třeba přemýšlet co řeknu tak je to kámen úrazu. Nejhorší je, že mi začalo dělat problém pozdravit když mám někam vejit a jsou tam zavřené dveře. O telefonování radši nemluvim, cizímu člověku prostě nedokážu zavolat,ale když on zavolá mě tak je to ok. Prostě mi nak ruplo v bedně a vymejšlim si takovýdle kraviny co nedokážu a věřim tomu což je ůplně nejhorší.
Matka mi sehnala brigádu kám si mám zavolat a domlivit schůzku, nevim co mám dělat,protože tam prostě nezavolám. Začínám být z téhle situace na nerv.
Nevíte někdo co by mi mohlo pomoct? pomohly by mi léky na uklidnění?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scholle



Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 10:57 pm    Předmět: Citovat

vitej, to neni tvuj problem, to je nas problem Wink
casem si najdes vlastni metodu jak to ignorovat nebo maskovat nebo vylecit, tady na foru i na webu najdes spoustu tipu. zalezi na tvoji psychice jak budes mluvit, ted jsi v pasti tak musis najit neco co te zabavi a uvolni, kazdymu pomaha neco jinyho - sport, hudba, prace, soulozeni, charita, zvirata, skola (?!?), kamosi, pivo, zeli, zewling, zeny... Cool
mozna bys prave vymenil zadrhavani za svoje leve varle, ale dycky pamatuj ze muze byt hur.

"Bude daleko hůř než je. A taky daleko líp. Já si počkám."
Charles Bukowski
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jay



Založen: 5.4.2006
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 6:14 am    Předmět: Citovat

ahoj,pěknej příspěvek scholle Very Happy
Mně osobně vždycky pomůže harmonicky vztah s dívkou...,každopádně taky sport,kterej dělam celkem aktivně a určitě mě posilujou různý úspěchy.Nejhorší je se litovat..a přemýšlet nad tim..to je to pak ještě horší.. Bukowski je vostrej no..kalit jako on bych asi nedokázal..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Leo



Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 6:35 pm    Předmět: Citovat

Laughing , nejhorší je to, že sem byl dycky hrozně výřečnej a to někdy až moc.
Nejvíc mi pomáhu když du s někym, jak člověk s někym de a povídá si tak nemyslí na tyhle kraviny a vše je ok.

Jak už sem psal, mamá mi sehnala asi 3 tel. čísla na různé brigády, ale já tam prostě nezavolám. Nevíte jak to mám udělat? Brigádu potřebuju...
Přemýšlel sem o tom ,že řeknu kamarádovi aby mi tam zavolal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 8:56 pm    Předmět: Citovat

No,mam taky nehezke vzpominky na predstavovani uz od stredni skoly,nekdy mam z toho komplex jeste ted....
S tim telefonovanim to je asi velky problem vetsiny balbutiku,nicmene..zkus se zamyslet az budes jednou mit rodinu a budes muset zarizovat spoustu veci vcetne telefonovani...Myslim,ze kdyz pozadas kamarada tak Ti to jen paradoxne ublizi a bude to jeste horsi pro Tvou dalsi komnikaci pres telefon.Je lepsi to radeji udelat sam....
No sice to s tim nema moc spolecneho,ale ja kdyz jsem trochu opili(posledni dobou az moc casto) tak vzdycky vezmu telefon a volam holkam a je to docela v pohode.Zkus si treba dat pak slekenek vinka na uvolneni a pak zvedni telefon a zkus tam zavolat sam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 8:57 pm    Předmět: Citovat

Scholle mas jeste leve varle? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Leo



Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 9:19 pm    Předmět: Citovat

taky sem si říkal dát si štamprdle, ale pak si na to člověk zvykne a je v prdeli... Laughing Laughing
nejhorší je,že jak někdo řekne slovo telefon tak si vzpomenu na sebe a muj problém. Nejhorší je to, že nekoktám a sám si to přivolávám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
enduroyamaha



Založen: 11.7.2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 9:59 pm    Předmět: Citovat

Zajimave je,ze u me se to taky vratilo na vysce asi stres Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 10:05 pm    Předmět: Citovat

Tak s tim alkoholem to musis brat trochu s rezervou,to sem nemyslel uplne doslava,ale preci jen nekdy to pomoha.Kdyz vis,ze si to koktani privadis sam zbytecnym stresem tak,....proste zvedni telefon a neboj se toho,urcite pri prvnim telefonatu budes nervozni,ale az to vladnes tak ty dalsi dva hovory budou v pohode.
Probiha tady konference balbutiku pres skype,i kdyz sem se ji zatim zucatnil jen jednou z ruznych duvodu,tak muzu potvrdit,ze pomaha.Kdyz budes mit zajem,dam Ti kontakt na Jirku P.,ktery to vicemene organizuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scholle



Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 12:37 pm    Předmět: Citovat

Nitrox napsal:
Scholle mas jeste leve varle? Smile


uz nemam ani jedno ale o to lip se mi telefonuje Very Happy Very Happy

o telefonovani je tu nekde vlastni vlakno, nema cenu to tady rozebirat. me treba pomaha volat pri chuzi. alkohol muze pomoct pri par prvnich volanich, nez si uvedomis ze o nic nejde. nauc se nejakou predstavovaci frazi ktera ti pujde (a na posledni chvili to zmen na neco co si nepripravis Very Happy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Leo



Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2008 4:15 pm    Předmět: Citovat

je to hrozná chujovina, přitom kdyby někdo volal mě a zadrhl se tak mi to ani nepřide divný, prostě je z toho nakaženej mozek a neda se to odblokovat. Přitom jednou sem byl na brigádě, byli tam 2 chlápci a oba koktali hrozně moc, prostě slovo co slovo a telefonovali a objednávali si díly v pohodě, je to jen si na to zvyknout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas ...



Založen: 8.6.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 3:31 pm    Předmět: Citovat

Teď , když jsem na VŠ, tak jsem se taky nějak začal vyhejbat určitým situacím. Když jsme se na začátku jedný přednášky měli představovat, tak jsem byl asi patnáctej, což bylo strašný, protože jsem měl čas si připravit, co řeknu. Tak jsem tam nad tim filozofoval a dokázal jsem sám sebe tak vystresovat, že jsem představit asi napodesátý.
Nejhorší zážitek ale byl, když jsem potřeboval vyřídit nějakou blbost na studijním. Přesně, jak píše Leo, zavřený dveře, nikde nikdo a já jsem si začal připravovat, co řeknu. Postupně jsem sám sebe ujistil o tom, že nic neřeknu. Tak jsem tam jak idiot četl nástěnku popředu i pozadu a "vysvobodilo" mě až to, že asi po půl hodině si ta ženská šla někam něco vyřídit, tak jsem jí tam odchytil na chodbě, řek jí, co potřebuju a asi za minutu to bylo vyřízený. Po tomhle jsem se nenáviděl a nejradši bych si tam nafackoval. Ale snad mě to vyhýbání už přešlo:-D.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Leo



Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po březen 17, 2008 4:18 pm    Předmět: Citovat

u nás je naštěstí studijní s vokýnkem Laughing Laughing , dnes sem byl na úřadu a fpohodě, když nepřemejšlim tak se v životě nezadrhnu, nesmim to přivolávata myslet na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127