Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zajímavý článek - trošku šokující

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 5:29 pm    Předmět: Zajímavý článek - trošku šokující Citovat

http://www.novinky.cz/kariera_clanky/v-cesku-razantne-pribyva-lidi-s-koktavosti_125023_27u5v.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 11:10 am    Předmět: Citovat

Tak jsem si ten článek přečetl a moc mě nepřekvapil. Confused Vždyť v součastném uspěchaném světě není chvíly klidu a všude jen spěcháme a jsme pod stresem.To se ani nedívím , že lidí s koktavostí přibývá.Ale na druhou stranu,abych nebyl jen negativní Wink ,si myslím, že to není nějaká velká "kalamita" a s vědeckými pokroky a stále se zvyšující kvalitou a zkušeností logopedů je reálná možnost snížení koktavosti. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 2:37 pm    Předmět: Citovat

V tom článku mě překvapilo více věcí - vlastně celý článek - a nechce se mi věřit, že něco takového řekla ředitelka občanského sdružení LOGO. Co se týká např. onoho enormně zvýšeného počtu balbutiků v posledních letech: vždy jsem si myslel (spolu se všemi logopedy, jejichž články jsem četl), že počet lidí postižených balbuties je konstantní - tzn, že je to stabilní 1% populace - tato konstanta byla ověřena na všech světadílech. Že by byla ČR výjimkou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martinka952



Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Košice-slovensko

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 6:06 pm    Předmět: slovenskooo Citovat

waw......neviete koľko to je na slovensku? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail MSN Messenger
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: út říjen 23, 2007 6:25 am    Předmět: Citovat

Snad se zvetsuje i pocet tech kteri se vyleci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza



Založen: 13.4.2006
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: čt říjen 25, 2007 8:59 am    Předmět: Citovat

Tyhle statistiky mi přijdou dost pochybný, každopádně se do nich započítávaj i lidi, kterým to zas tak moc nevadí. Protože jinak pochybuju, že by si těch 200 000, když by je to tak trápilo, alespoň jednou nezkusilo vygooglovat "koktavost", kdy jim na prvním místě vyjede odkaz na komunitu, kam chodí řádově mnohem míň lidí - možná stovky?To je dost divný...

Jinak, k těch "vědeckým pokrokům", už jsem se tu na to jednou ptal (bez odezvy), tak to zkusim ještě jednou: vyléčila tady někoho nějaká odborná péče?

Určitě může odborná pomoc přinýst zlepšení, ale ne vyléčení. Musíme si uvědomit, že to je náš problém a že nám jej nemůže vyřešit nikdo zvenčí, možná tak někam nasměrovat, ale stojím si za tím, že jenom se spoléhat na vědu nikam nevede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiří



Založen: 6.8.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 6:32 pm    Předmět: Citovat

Nova 28.10. ve Střepinách vysílala reportáž o koktavosti, je dostupná na Internetu:
http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=28.10.2007&238m=d&238p=STREPINY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 8:35 pm    Předmět: Citovat

Jo tuhletu reportáž jsem včera večír viděl.Ale nic moc.Spíš nic než moc. Wink Jen je trochu k pláči, že tohleto byla vlastně jediná upoutávka či připomínka mezinárodního dne koktavost(22.10).Všechny možné i nemožné světové dny -bez aut,proti kouření,apod.-o tom se dočtete a uslyšíte kdekoliv, ale o mezin.dne balbutiků je jen nevyhovující reportáž ve Střepinách Crying or Very sad Crying or Very sad
Zamyšlení:alespoň máme o to větší motivaci ,abychom více na balbuties upozornili příští rok Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukas ...



Založen: 8.6.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 11:34 pm    Předmět: Citovat

Já si naopak myslim, že to je docela povedená reportáž seznamující veřejnost se strasma balbutiků. Jenom se mi nezdají ty čísla, co tam uvádí ... Jinak nevim, co všechno by se mělo vysílat k mezinárodnímu dni porozumění koktavosti; já sem rád za tuhle reportáž. V podobný situaci jako my se můžou cítit kulhaví, šilhaví, plešatí, šišlající, ráčkující, zrzaví a co já vim, kdo ještě. To by nedávali nic jinýho Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ico



Založen: 18.1.2007
Příspěvky: 192
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 9:40 am    Předmět: Citovat

Mne sa ta reportaz celkom lubila, bolo to fajn si pozriet nieco o tom co nas trapi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
enduroyamaha



Založen: 11.7.2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2007 9:57 am    Předmět: Citovat

Me prijdou ty procenta vyleceni celkem zavadejici.Neznam ve svem okoli balbutika,ktery by prestal koktat nebo se viditelne zlepsil.Rovnez behem pobytu v Logo Brno sem neregistroval vyrazne zlepseni kolegu pacientu Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepan



Založen: 25.11.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: Vyškov

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 11:47 am    Předmět: mazeec Citovat

ej lidi ja tam hraju upe na koncu ten telefonat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127