Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

fajčenie a jeho vplyv na plynulosť reči

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kanty



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Kežmarok,Slovensko

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2007 12:29 pm    Předmět: fajčenie a jeho vplyv na plynulosť reči Citovat

Ahojte drahí mojí súputníci. Rada by som počula Váš názor na fajčenie =cigariet =(to len pre upresnenie pre tých s bujnou fantáziou) a jeho vplyv na plynulosť reči. Voľakedy som bola milovníkom cigariet a vyfajčila som tak krabičku denne,potom som otehotnela a fajčiť prestala,samozrejme ,že po pôrode a dojčení som sa s veľkou láskou opäť vrátila k tomuto zlozvyku. Teraz som opäť asi rok nefajčiar a to hlavne z toho dôvodu,že som prišla ,a to veľmi badateľne na to ,že keď nefajčím rozpráva sa mi o mnoho ,mnoho ľahšie Very Happy .Určite to má súvis aj s okysličením, lepším okysličením mozgu a celkového cievneho systému.Bola som ale veľmi prekvapená aký to bol veľký skok,keď som s cigaretami skoncovala, v rečovej plynulosti,teda aspoň u mňa.

Krásny slnečný a snehom zafúkaný pozdrav z pod Tatier zasiela vaša Jana. Smile
_________________
S láskou a úsmevom na perách Vaša Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2007 7:40 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím.... Též mám období, kdy kouřím Shocked a období, kdy jsem zarputile proti tomu, tak mohu porovnávat. A je pravda, když kouřím, mám zvýšený krevní tlak, plíce snižují svou kapacitu a já hůře ovládám svůj dech a tudíž i mluvu. Kouření samozřejmě nedodává člověku žádnou energii, jen ho vyčerpává, tudíž ztrácí kontrolu nad svým projevem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Nitrox



Založen: 3.9.2007
Příspěvky: 72
Bydliště: Brno,HK

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 8:00 am    Předmět: Citovat

Dovolil bych si s timto nazorem nesouhlasit.Neni to tak davno (no,i kdyz par let uz to asi bude) co jsem byl velmi aktivni sportovec.Rozhodne sem v te dobe necitil nejake zlepseni a to sem u toho i kouril.Ted uz zadny sport nedelam a kourim krabicku denne a nerekl bych,ze bych pocitoval nejake vetsi problemy.Spise naopak.Ten problem neni v cinnostech,ktere delame.

P.S. Malickosti delaji dokonalost,ale dokonalost neni malickost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 8:57 am    Předmět: Citovat

Jasný, na každého to působí trochu jinak Idea . Taky záleží na situaci v které se nacházím, někdy na to nemá vliv třeba žádný. Ale většinou při kouření jsem někdy i nervoznější..... (tedy v té chvíli si myslím, že mě to uklidňuje Smile ).....No a pokud dlouho nekouřím a nastanou abstinenční příznaky, tak to též není příjemné..... lepší s tím nezačínat, ale když už člověk někdy neví co by.... Wink Laughing ....tak co už...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: čt listopad 22, 2007 8:28 pm    Předmět: fajčenie a jeho vplyv na plynulosť reči Citovat

Já sice nemám (Bohudíky) velké zkušenosti s kouřením cigaret,ale zato si rád dám doutníček. Cool
Kouření doutníku pro mě znamená jistý druh relaxace a stím spojená uvolněnost-v poklidu si někde sednout,či se projít a uvolnit se,zklidnit se.Chápu ,že pro někoho ,kdo má problém s koktavostí,může být cigareta jistým prostředkem jakxe krátkodobě zbavit stresu,ale nevím jestli je to ten správný prostředek... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukas ...



Založen: 8.6.2006
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá listopad 23, 2007 11:18 am    Předmět: Citovat

Myslim si, že o vlivu kouření na plynulost řeči se dá říct to samý jako o vlivu čehokoli jinýho; totiž, že to je velice individuální. Já taky občas kouřím, hlavně u piva, za střízliva výjimečně. Za sebe můžu říct, že kouření na moji řeč rozhodně nepůsobí špatně resp. buď mluvím líp a nebo stejně.
O nevýhodách se tady už psalo, já bych přidal zas pár plusů (hlavně pro balbutiky)... Při kouření člověk určitě pravidelněji dýchá (ačkoliv mají kuřáci menší kapacitu plic), kouření uklidňuje a co je možná největší výhoda pro balbutiky je to, že ta závislost člověka přinutí jít každej den nebo pár dní do trafiky a říct si o konkrétní věc cizímu člověku. Až na pár automatů neexistuje cesta, jak to obejít.
Ještě bych chtěl říct, že rozhodně nikomu nedoporučuju, aby kouřil. O škodlivých účincích na zdraví už se napsaly tisíce knížek. Jenom chci podotknout, že nic není jednobarevný a všechno má svý plusy i minusy, ačkoliv uznávám, že tady jednoznačně převažujou negativa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanty



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Kežmarok,Slovensko

PříspěvekZaslal: ne listopad 25, 2007 7:13 am    Předmět: Citovat

určite,že máte pravdu. Je to u každého človeka individuálne,presne tak ako je aj individuálna miera koktavosti u každého človeka. Ja môžem ale povedať,že fajčenie u mňa badateľne zhoršuje tu mieru koktavosti. Na druhej strane zase ak si dám pohár vínka,tak sa mi hovorí podstatne lepšie. Tak čo ta koktavosť potom vlastne je???? Alebo o čo jej ide???? Smejem sa Laughing .
Veď je to jedna veľká sranda a zábava,ako život taký Very Happy .
Krásny deň Razz
_________________
S láskou a úsmevom na perách Vaša Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne listopad 25, 2007 10:24 pm    Předmět: Citovat

tak to já se chystám už 23 let na to, že začnu kouřit. Smile) Teď jste mě tou diskusí úplně zmátli. Určitě bych to někdy rád vyzkoušel - tak snad na mě Honzi nezapomeneš a přineseš mi na příští sraz slíbený doutníček. Díky Smile) Ale máš mě na svědomí Wink A jestli po tom přestanu koktat, tak v žádném případě nemáš nárok na finanční odměnu za tuto léčbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: čt listopad 29, 2007 1:35 pm    Předmět: Citovat

Jasně Radku,nějaký doutník ti mile rád přinesu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127