Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čo mi koktanie dalo

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kanty



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Kežmarok,Slovensko

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 6:25 pm    Předmět: Čo mi koktanie dalo Citovat

Ahojte,mám 26 rokov,momentálne na materskej dovolenke. Rada by som sa podelila s mojím pohľadom a skúsenosťou na koktanie. Koktám asi od svojích 3 rokov. Začalo to nejakou traumatizujúcou situáciou,keď ma vraj oblizol nejaký veľký ,túlavý psík. Presne ako píšete som taktiež zažívala peklo,hlavne na škole,aj keď tak na to spätne spomínam,tak som mala v podstate šťastie na priateľov,ktorí ma brali takú aká som. Určite ako každý iný balbutik aj ja by som bola rada ak by som sa nezajakávala,ale čo už je to tak a prijala som to. Nebojujem s tým,ale snažím sa to prijať. Musím povedať,že koktavosť mi dala veľkú dávku empatie voči ostatným ľuďom s hocijakým iným či už handycapom, chorobou,alebo aj úplne zdravým ľuďom. Koktavosť mi dala pochopenie o čom život vlastne je,čo je v živote dôležité,aké hodnoty treba v živote uznávať,kôli čomu sa oplatí žiť a myslím,že je toho ešte o mnoho viac za čo koktaniu takpovediac ĎAKUJEM. Aj keď toto celé pochopenie prechádzalo cez rôzne bolesti a trapasy,ale stálo to zato.Som vďačná,že som mohla toto všetko cez koktavosť pochopiť a poviem Vám ,že čím viac sa cez koktavosť učím,tak tým menej koktám. A tak som prišla na jednu veľkú vec,že koktavosť sa nedá vyliečiť ani liekmi, ani logopédom ale pochopením,pochopením šťastného života. Prijatím samého seba a aj ostatných ľudí bez pretvárania na nejaký iný obraz.A čo je dôležite žiť naplno a žiť tu a teraz.Prajem všerkým balbutikom na ich ceste veľa svetla,lásky a pochopenia. Wink
_________________
S láskou a úsmevom na perách Vaša Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
honz



Založen: 6.1.2007
Příspěvky: 44
Bydliště: Ostrava-Hrabová

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 8:41 pm    Předmět: Citovat

Super příspěvek kanty!!! Cool Jó a zdravím na Slovensko-Kežmarok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 4:32 am    Předmět: Citovat

Díky Jani za nádherný příspěvek. Opravdu, je v něm hloubka a velká pravda. Sám bych to líp nenapsal. Tak ať se daří Tobě i celé rodince. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kanty



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Kežmarok,Slovensko

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 8:38 am    Předmět: Citovat

Ďakujem Vám chlapi. Najdôležitejšie je brať život s humorom,samozrejme že myslím zdravým humorom. Život ide vo vlnách ,raz ste hore a raz dole a to je na tom fascinujúce,že je to zmena,ktorá nás núti k zdokonaľovaniu sa a čím je tá vlna hlbšie(čim sa mi viac ťažšie hovorí),tak tým viac sa môže tá vlna zodvyhnúť do nesmiernych výšin (čas keď sa mi hovorí krásne) a pocítiť ten rozdieľ je neuveriteľné šťastie a radosť. A takto je to v živote so všetkým,až sa nám raz podarí tie vlny utíšiť a my pocítime dokonalé šťastie a radosť z každej sekundy v našom bytí.

Tak vám prajem aby tie vlny boli čo najbúrlivejšie a poznanie o to dokonalejšie.

PS: pre špekulantov: existujú aj plávacie vesty,ktoré vás udržia stále na hladine,ale prídete o veľa Wink
_________________
S láskou a úsmevom na perách Vaša Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
philll



Založen: 18.6.2007
Příspěvky: 16
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 1:54 pm    Předmět: Citovat

Zdravím všecky, chci poděkovat za příspěvek kanty je velice naplňující. Přeju všem (i sobě) Laughing , ať dojdem ke smíření se s koktavostí!!!(bože ať už to je co nejdřív)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 2:46 pm    Předmět: Citovat

To Kanty: fakt čumím, ty bys měla psát nějaké knihy, je to fakt krásné co píšeš... Hodně věcí si uvědoměji, a máš pravdu....Všechno zlé je pro něco dobré... Jak známé přísloví, a platí úplně na všechno.... Souhlasím i s tím, že koktání utváří dokonale naši povahu. To souhlasí, též jsem dost tolerantní, klidný a mám rád lidi, a pokud funguje i zpětná vazba, tak je to moc krásná věc... Smile

Každý si musí šlapat cestičku k sobě, mi to máme hold zkrs koktavost... Tak vzhůru do toho Cool

majte se všeci moc fajn....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Klitoris



Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2007 6:09 pm    Předmět: Citovat

honz napsal:
Super příspěvek kanty!!! Cool Jó a zdravím na Slovensko-Kežmarok.


Honza ja som zo Spiskej, nedame stretko?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kanty



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Kežmarok,Slovensko

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2007 7:39 am    Předmět: Citovat

Klitoris: to ja som z KK,nie Honz. Ale ak výjde trochu času tak sa s tebou rada stretnem.

Tacud: knihy?,hmm možno máš aj pravdu,aj manžel mi to stále tvrdí,ale je tam ešte stále pozostatok toho nízkeho balbutického sebavedomia,veď to všetci dobre poznáte. Ale možno ma raz niečo naštartuje a sľubujem,že máte všetci v tomto fóre u mňa výtlačok zadarmo aj s podpisom.

Laughing
_________________
S láskou a úsmevom na perách Vaša Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127