Obsah fóra Balbutická komunita Balbutická komunita
fórum o všem možném a koktavosti nejvíc:-)
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kdo určuje náš životní směr

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so říjen 27, 2007 9:12 pm    Předmět: Kdo určuje náš životní směr Citovat

Zdravím vás všechny zpřízněné duše....

jsem student VŠ a je mi 21 let. S koktáním se snad potýkám už od dětství... Mám 3 sourozence... Z toho jeden také koktal. NO, ale jelikož mamka s ním chodila od dětství na logopedii, tak se to vcelku zpravilo.... Celou základku jsem si přál aby mamka tam se mnou taky zašla.... Nestalo se tak..... Ptal jsem se.... a že prý si myslela, že se to zpraví..... Nechápu to... Bylo by ale moc jednoduché hodit tuto věc na jednoho člověka a nijak to neřešit... Teď jsem dospělí a musím si toto vyřešit sám..... S pomocí pár logopedů a pár moudrých knih jsem přišel na řadu podstatných věcí, které jsou kořeny našich problémů a toho všeho co nás tak vyčerpává..... Je to hlavně STRACH z koktání, co způsobilo moji povahu, moje postavení, prostě to, kde jsem.... Celý život jenom vymýšlím, jak se určitým situacím vyhnout, přemýšlím nad tím, jak nějakou situaci nezvládnu...... Ale proč??? Mám tohle zapotřebí?? Je tohle život který chcu žít??? NE...... Chci se zbavit těch věčných obav a strachu.... Chcu žít životem bez obav..... Máte stejný pocit??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Peťa



Založen: 20.4.2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 7:42 am    Předmět: Citovat

Mám to úplně stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:08 am    Předmět: Citovat

jinak díky všem za toto fórum.... Člověk aspoň ví, že v tomto není sám....

Zase se trochu zamyslím, teď trochu z druhé stránky.... Jen jsem si představil, jaký bych měl život, kdybych nekoktal.... Určitě by byl strašně jednoduchý (nebo by se našel určitě jiný problém)... NO ale jen jsem chtěl říct, že asi v životě každého musí být nějaké to zlo (u nás je zrovna to koktání).... Je to takový úděl. Člověk se musí s tím zlem vypořádat, pořádně si ho užít, aby pak poznal plnými doušky v životě to dobro.... O to víc pocítíme ten krásný pocit, když se nám podaří mluvit plynule.... Myslím, že máme všichni krásnou příležitost zapracovat sami na sobě.... chce to jen pokořit to zlo (strach z koktání).....V životě jsem si přál hodně věcí, ale tohle bylo přání ze všech nejsilnější.....Už jste někdo pokročil dál?? Tím, že jste se zbavil strachu z určitých situací??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:07 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Tacude
Ano, máš pravdu, je to hodně o strachu. A ten se musí překonávat. Ono to z počátku nejde tak hned. Možná je dobré to brát od překonávání těch malých strachů, dalo by se říct prkotin, až jednoho dne dojdeš k překonání velkého strachu - a tam se uvidí Smile Jinak držím palce na vykročené cestě. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HALiS



Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 11
Bydliště: Chodov

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:15 pm    Předmět: Citovat

taky si řikám, že kdybych nekoktal, bylo by všechno jednodušší, jenže to je to "kdyby". je mi taky 21 a už to ani tak nějak neřešim, možná bych měl, možná to je tak lepší, nevim. ale vim, že koktání mě ovlivnilo asi uplně nejvíc ze všeho, souvisí to se vším, ale má to i své světlé stránky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:19 pm    Předmět: Citovat

To HALiS: jj, dost nás to ovlivňuje. Člověk se musí smířit s tím, že bude koktat do konce života. Ale záleží jen na něm, do jaké míry. Prostě dá se s tím dooost pracovat. Záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme. Mně je 29 a pozoruju sám na sobě, jak se to vyvíjí. Kdybych na sobě občas nemakal, asi by to bylo horší než dnes. Takže díííky moje milá paní logopedko Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:20 pm    Předmět: Citovat

Dikas za reakce... Souhlasím, vše jde spolu ruku v ruce.... Naštěstí mohu zatím říci, že jsem spokojen s tím čeho jsem dosáhl..... Jsem docela šťastný.... Mám hodně kamarádů, kteří si mě váží a já jich též a váží si mě pro to jaký jsem.... Však málokdo si uvědomuje jaký vnitřní boj prožívám, mnohokrát si toho určitě ani nevšimnou... Nejlepší by bylo si s němi o všem promluvit..... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:25 pm    Předmět: Citovat

Ano, většinou se to všechno odehrává uvnitř nás samotných a druzí o tom ani neví. A pokecat o tom s kamarády - no, to je jeden z těch strachů, který se dá překonávat Smile Jsou to někdy opravdu skvělé a humorné rozhovory - v každém případě to bude dobré i pro Tvé kámoše, protože lidi z našeho okolí někdy vůbec neví, kdo to je balbutik a jak se k němu chovat - chce to trošku osvětu z naší strany Smile Držím palce. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:29 pm    Předmět: Citovat

s někým jsem už o tom kdysik mluvil.... jedna holka mi řekla, že mě dokonce ani nepovažuje za člověka, který koktá.... Někdy to dokážu dokonale skrýt... Vypádá to jako kdybych nevěděl co říct, nebo měl okno, realita je bohužel vždy jiná..... Já vím co říct, ale nejde to ven.... Jsou to strašné situace Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:34 pm    Předmět: Citovat

jj, takové maskování také znám. A jsou to opravdu strašné situace, které člověka tam někde uvnitř strašně ponižují. Proto je třeba dostat to ven - nebát se o tom mluvit.
Třeba: jdu na sraz balbutiků a řeknu to kámošům - oni se zeptají: "Na sraz čeho????" a já jim můžu vysvětlit, kdo je to balbutik a že i já jsem tedy balbutik. Oni mě pak půl hodiny přemlouvají, že vůbec nekoktám a že to tak nemysleli a já jim během toho servíruju další poznatky o koktání Smile))) Je to sranda Smile))) Já si cvičím překonávání mého strachu mluvit o tom a oni se dozví spoustu poučných věcí do života Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:40 pm    Předmět: Citovat

Hmm, jde vidět že už to bereš trochu z lepší stránky.... Tak to je supr... Snad také časem dospěju do takového stádia.... Věřím v to, že jo..... Člověk by se měl neustále vyvíjet, tak mám aspoň ještě hodně příležitostí Wink .... Zas je to super, že zrovna trpím tímto a né něčím zákeřnějším.... U koktání, vlastně záleží jenom a jenom na mně, jak budu se svou mluvou pokračovat.... To třeba u rakoviny člověk sám o sobě může hůř zasáhnout..... Takže díky bohu.. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:47 pm    Předmět: Citovat

Jasně, člověk by měl být stále optimista. No a i já jsem k tomuto dospíval dlouho, mooc dlouho. Ale pokračuju dál - je ještě hodně strachů, které je třeba překonávat. Smile Držím palce. Když tak můžem někdy pokecat přes ICQ nebo Skype Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tacud



Založen: 27.10.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2007 9:49 pm    Předmět: Citovat

Ok, není problém: ICQ 438348102 (oliwer).....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HALiS



Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 11
Bydliště: Chodov

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 2:27 pm    Předmět: Citovat

"jj, takové maskování také znám. A jsou to opravdu strašné situace, které člověka tam někde uvnitř strašně ponižují." - to je asi nejvystižnější, jsem si to přečetl a zalil mě pot...uff
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rhett



Založen: 26.4.2006
Příspěvky: 156
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2007 3:55 pm    Předmět: Citovat

Sad Je to tvrdé, ale je to tak. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Balbutická komunita -> Lidé Časy uváděny v GMT
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Czech translation by Azu; Revised by drake127